Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

    Благодаря още веднъж на всички за отзивчивостта. Аз говорих и с колегите си от работата, словенец, хърватка, сръбкиня и няколко унгарци и съвсем всичко ми се изясни вече. Навсякъде може с карта и евро да се плаща, пътува се съвсем спокойно и се спазват ограниченията, това е. Като се върна, ще споделя пресни впечатления в тази тема, за да може и други да ползват инфото
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

      Приятно пътуване,чакаме снимки.
      878511557

      Коментар


      • #18
        От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

        В Австрия задължително колани и на задните седалки!
        Започнаха да следят преди няколко месеци!
        Ако излизаш от Магистралите в Австрия ... извънградските пътища са с 100км/ч ограничение!

        Приятен път!
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #19
          От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

          С лична карта се пътува навсякъде в Европа .

          Коментар


          • #20
            От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

            Ето точна информация след завръщането ми.
            Сърбия - влиза се само с лична карта, скоростта на магистрала е 120, плащат се тол такси, без проблем и в евро. Пътува се спокойно, може да се залепиш към някой месетн, който кара бързо. Имат черни Пасати без надписи и с тъмни стъкла по магистралите, пълни с полицаи, и дебнат за нарушители, видях ги в действие. Горивото е най евтино от всички държави.
            Хърватска- влиза се с лична карта без проблем, платени магистрали, може в евро. Скъпо гориво, изчисляват крив курс през кредитната карта. Отлично качество на магистралите, ограничение 130. Само тук няма от големите вериги бензиностанции, продават само от местна компания Ина.
            Словения - ЕС, валута евро, винетка 16 евра за седмица още на границата, отлични магистрали, скъп бензин
            Австрия - винетка 15 евра за 10 дни, може, дори е задължително да се купи още в Словения, продават ги навсякъде. Плаща се такса за Караванкен тунел(8,5 км) - 6-7 евра и за още един по-къс 3 евра. Бензиностанциите са нарядко, 1,54 евро литъра безоловен 95. 130 ограничение, но много междинни ограничения заради заво и и наклони.
            Германия - никакви такси, 1,56 евра литъра бензин 95, като няма изрични ограничения, карате със 150 плътно вдясно, за да не се пречкате на местните( карат колкото могат, 160-200 е нормално явно). Магистралите са много натоварени, при катастрофа стават десетки километри задръствания( чакахме 30 минути в едно такова). Страшно дисциплинирани и коректни шофьори, щеш-нещеш караш и ти дисциплинирано( което си е супер) Бензиностанциите са на 40-60 километра една от друга, на всяка пише разстоянието до следващата. Има паркинзи с безплатни тоалетни, на бензиностанциите се плащат тоалетните( 70 евро ценат, но ти връщат 50 като талонче за пазаруване, което важи и на други бензиностанции, с 3 тоалетни купуваш Кока-Кола с талончета) .
            Франция - няма винетки и тол такси, много натоварени магистрали, пълно с тирове и местни диванета на пътя.
            Унгария - електронна винетка още на границата, отлични магистрали, 130 ограничение. Имат нов модел скоростни дедектори с лазер, ловят от 3 км. дори и на тъмно. Будапеща вече има околовръстен път, още го довършват. Горивото е по-евтино.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #21
              От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              ...
              Франция - няма винетки и тол такси, много натоварени магистрали, пълно с тирове и местни диванета на пътя.
              ...
              Сигурен ли си в това???

              Няма да се разминеш само с тази информация - ИСКАМЕ СНИМКИ!

              Коментар


              • #22
                От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                Да няма промени - в Австрия винетката за 10 дни беше около 8 евро, а във Франция си имаше толтакси, при това доста солени!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #23
                  От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Сигурен ли си в това???

                  Няма да се разминеш само с тази информация - ИСКАМЕ СНИМКИ!
                  Карах около 50 километра по магистрала единия ден и после още толкова на другия ден, никъде нямаше пропусквателни пунктове. Това беше в района на Старсбург, на юг и север от града и в самия град. И тук знаещите казаха, че било солено, явно просто съм бил твърде малко на магистралата между тол пунктовоте, знам ли и аз. За Австрия ще проверя още веднъж цената на винетката, че я купихме в Словения заедно с горивото, да не съм се объркал нещо.
                  Снимки имам, но не са нищо особено, проблема е че време нямам.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                    Може да е от полза.

                    http://patepis.com/?page_id=565
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Карах около 50 километра по магистрала единия ден и после още толкова на другия ден, никъде нямаше пропусквателни пунктове. Това беше в района на Старсбург, на юг и север от града и в самия град. И тук знаещите казаха, че било солено, явно просто съм бил твърде малко на магистралата между тол пунктовоте, знам ли и аз. За Австрия ще проверя още веднъж цената на винетката, че я купихме в Словения заедно с горивото, да не съм се объркал нещо.
                      Снимки имам, но не са нищо особено, проблема е че време нямам.
                      Във Франция съм ходил много пъти (с кола), единственото място което съм посещавал, където цената на магистралите е почти изравнена с цената на горивото което харчиш!!!
                      И как си се разминал да не платиш, направо късмет, може би около Страсбург има нещо различно (там като ходих преди 2 години не видях магистрали - само пътища в строеж).
                      А за това колко Ужасно са организирани тол постовете, ще дам пример от едно далечно пътуване с кола под наем, която трябваше да върна на Шарл Де Гол (летището на Париж), отидох да я връщам и се сетих, че трябва да е с пълен резервуар, иначе глоба, излезнах до първата бензиностанция на 2 км., сипах бензин и хапнах за да изхарча Франковете и О'Ужас, качвам се на магистралата 5 Франка (последната ми монета), Обръщам през прелез (за да се върна на летището) и ХОП Още 5 Франка "Ами НЯМАМ" , "НЕ МОЖЕ" и така опашка, разправии, та добре, че имах Кредитна карта...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                        Около Старсубрг единия ден карах по толкова нова магистрала, че я нямаше в ГПС-а и той се шашна защо карам със 130 из полето. Но наистина никъде нищо не платих, явно див късмет. На магистралата влизаш още в града и 50 километра по посока Колмар и Мюлуз нямаше нищо, карах безплатно. На другия ден за Германия пак така, качихме се още в града на магистралата и до немската граница 30-40 километра на север нищо.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                          Колега как е пътя около Будапеща?Имам инфо,можеби грешно че околоврастното било затворено.Благодаря ти предварително за каквато и информация ми дадеш.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                            Най-точна информация може да се получи от ТУК - пише си всичко на английски, има web-камери, както и интерактивна карта с ремонти, произшествия, и т.н. Така като гледам, през някои уикенди (каква хубава българска дума ) е имало ограничения по околовръстното.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                              Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                              Най-точна информация може да се получи от ТУК - пише си всичко на английски, има web-камери, както и интерактивна карта с ремонти, произшествия, и т.н. Така като гледам, през някои уикенди (каква хубава българска дума ) е имало ограничения по околовръстното.
                              Благодаря gr_kanev.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Франция, Унгария - пътна информац

                                Винетката в Австрия е 7.90е за 10 дни , прегледах си бележките отпреди месец))
                                подпис : Драги ми смехурко;))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X