Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
    Благодаря на всички за отговорите ,май ще пускам сонда
    Трябва да се разтърся за хора които извършват комплексно работата, понеже тези които съм намерил - само дупчат ,а продухване и т.н. трябва да си се оправям.
    Задължително ги накараи да продухат даже ако може и още един път след около 2 седмици.Без продухване недеи да пускаш скъпа помпа защото няма да изкара и месец а гаранцията няма да ти се признае.
    Ако парите неса ти голям проблем си вземи изцяло неръждаема помпа с неръждаема хидравлична част а не пласмасова.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

    Коментар


    • #17
      Re: Кладенци и сондажи

      Аз имам много колеги,които правят всичко по сондажа,но няма да се навият да бият път до Хасково за 1 сондаж.Проучи около Асеновградско-там има повече сонди!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        До: Re: Кладенци и сондажи

        ще ти дам един сондьор, Иван се казва 0887784143 , прави всичко и най хубавото е че дава гаранция - ако няма вода не плащаш НИЩО по добра гаранция здраве, има хубава сонда и погат опит , дано ти свърши работа

        Коментар


        • #19
          До: Кладенци и сондажи

          Jivko, я кажи какво става с твоя сондаж, че моя двор плаче за поливна вода.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #20
            До: Кладенци и сондажи

            Момци, много сте полезни!
            Спестихте ми бая търсене, въпреки че някакъв образ е надраскал със спрей по пътищата на цяла България, че прави сондажи!

            Аз имам два въпроса, за мен много важни:

            1. Каква е вероятността да се изкара от сондажа незъмърсена вода, годна за пиене и има ли това връзка с дълбочината на сондажа или структурата на терена?

            2. Ако все пак водата трябва да се пречиства, как на практика се реализира това мероприятие?

            Мисля да правя един краварник с мандра, в района селяните са направили отклонения от водопровода и крадат вода на поразия, та ВиК-ато като тръгне да събира сметките и види, че "никой не е ползвал" водата, удря крана от злоба и ги оставя да смучат от кладенците един месец, та покрай тях и аз горя...

            Та става въпрос за това да се водозахрани такова съоръжение със собствен водоизточник!

            Коментар


            • #21
              До: Кладенци и сондажи

              Сондажа излезна перфектният избор - проблем беше няколко метра скала които се наложи да пробиваме около метър на ден
              20 м дълбочина след продухването се напълни някаде до 4 -5 метър двора ми е 1 декар заедно с къщата, половината от които ливада. Поливам го целият без да свършва водата.
              Сложил съм хидрофор и от тогава нямам дори 1 кубик вода. От ВиК наистина са мръсници - понеже нямам разход на вода според тях крада вода и сега искат да пусна нова тръба до водомера иначе щели да изкопаят тръбата ЗА МОЯ СМЕТКА. ??? Мисля да се откажа от услугите им за винаги , незнам колко законно е да изкопаят тръбата за моя сметка
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • #22
                До: Кладенци и сондажи

                Внимавайте да не се усетят защото според законодателството подземните ресурси в това число и водата са собственост на държавата и респективно се плащат на концесионера в случая ВИК. Това което искам да кажа е че ВИК имат право да инсталират водомер на кладенеца и да искат съответното заплащане на черпената вода... Наистина е така повярвайте ми...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Момци, много сте полезни!
                  Спестихте ми бая търсене, въпреки че някакъв образ е надраскал със спрей по пътищата на цяла България, че прави сондажи!

                  Аз имам два въпроса, за мен много важни:

                  1. Каква е вероятността да се изкара от сондажа незъмърсена вода, годна за пиене и има ли това връзка с дълбочината на сондажа или структурата на терена?

                  2. Ако все пак водата трябва да се пречиства, как на практика се реализира това мероприятие?

                  Мисля да правя един краварник с мандра, в района селяните са направили отклонения от водопровода и крадат вода на поразия, та ВиК-ато като тръгне да събира сметките и види, че "никой не е ползвал" водата, удря крана от злоба и ги оставя да смучат от кладенците един месец, та покрай тях и аз горя...

                  Та става въпрос за това да се водозахрани такова съоръжение със собствен водоизточник!
                  Нещата са комплексни.
                  Годноста на водата зависи както от геологията на твоето място така и наличието в близост до сондажа на замърсители (септична яма, дворния к---ф на съседа и др.). Предварително е трудно да се каже дали водата ще бъде годна за пиене. При по дълбок сондаж шанса водата да е замърсена е по-малък, но тук ще имаш проблеми с регистрирането му. По принцип преди да започнеш трябва в съответната басейнова дирекция да се подаде заявка за направата на сондажа (аз лично не съм чул някой да гоправи). След сондиране и прочистване на сондажа могат да се вземат проби и да се извърши оценка на качествата на водата.
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кладенци и сондажи

                    Водата се изследва в два аспекта: като минерално съдържание и като биологична годност. Правил съм подобно изследване преди години - става за няколко дни и не струваше нещо особено...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Внимавайте да не се усетят защото според законодателството подземните ресурси в това число и водата са собственост на държавата и респективно се плащат на концесионера в случая ВИК. Това което искам да кажа е че ВИК имат право да инсталират водомер на кладенеца и да искат съответното заплащане на черпената вода... Наистина е така повярвайте ми...
                      вярно е и на мене ми искаха ама им казах че не черпя вода от сондажа и засега неме закачат ама си имам водомер и от другата вода и си плащам колкото съм черпил.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Момци, много сте полезни!
                        Спестихте ми бая търсене, въпреки че някакъв образ е надраскал със спрей по пътищата на цяла България, че прави сондажи!

                        Аз имам два въпроса, за мен много важни:

                        1. Каква е вероятността да се изкара от сондажа незъмърсена вода, годна за пиене и има ли това връзка с дълбочината на сондажа или структурата на терена?

                        2. Ако все пак водата трябва да се пречиства, как на практика се реализира това мероприятие?

                        Мисля да правя един краварник с мандра, в района селяните са направили отклонения от водопровода и крадат вода на поразия, та ВиК-ато като тръгне да събира сметките и види, че "никой не е ползвал" водата, удря крана от злоба и ги оставя да смучат от кладенците един месец, та покрай тях и аз горя...

                        Та става въпрос за това да се водозахрани такова съоръжение със собствен водоизточник!

                        Използването на питейни води за промишлени нужди ( в случая мандра) става след влязло в сила разрешително за водоползване съгласно чл.72 от Закона за водите. Изкарването на подобно разрешително е свързано с анализ на водопотреблението на дадения обект, получените стойности се посочват в заявлението за водоползване, след което се одобрява от съответната Басейнова дирекция(на територията на която се намира обекта).Съгласно Закона за водите водопотребление под 10 куб.м/ ден не се заплаща, а се заплаща горницата над 10 куб.м.Тук е важно да се отбележи, че се заплаща на Басейнова дирекция, а не на ВиК!!!
                        По - голям проблем при изграждането на краварник и мандра ще бъде пречистването на отпадъчните води, по принцип те са силно замърсени и са с високо ХПК.
                        Оставям Ви линкове, който намерих в интернет за пречистването на води : http://www.akvamodul.com/technology.html , http://www.nikol-n.com/page.php?n=12124&SiteID=388
                        Поздрави,
                        Стефан Ш.
                        Последно редактирано от Стефан ШОПОВ; 02-07-07, 18:09.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кладенци и сондажи

                          Още веднъж благодаря!

                          За отпадните продукти на стопанството, ще правя метан-станция, евентуално с нея да се отоплява парниково стопанство със зеленчуци...
                          А това за 10 кубика е супер, мисля да изтеглям водата от сондажа с ток от вятърна станция и да я качвам в резервоар / по не повече от 10 к.дневно /..
                          С една дума нещо като еко-съвършенство с еднопосочен портал - демек само изход за продукция и вратичка за краварите!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Re: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Здрасти колега!Сондажа е по-доброто решение по много причини-по-бързо се прави,хваща по-дълбоките води,а не повърхностните,което е гаранция за постоянен дебит.Цената на един сондаж е на метър,но не бива да се икономисва,а да се сондира до необходимата дълбочина,защото икономията може да ти излезе по-скъпа като се окаже после,че няма достатъчно вода!Дълбочината се разбира или по хидрогеоложки доклади някъде от района или ако няма-емпирично.Средната цена на метър е около 60 лв.като включва и тръбите и продухване на сондажа/т.н еърлифт/,за да се изчисти добре!Вярно е това,че мойеш да използваш сондажа и за отопление,защото водата дори и с 2 градуса да е по-топла от чешмяната,се постига икономия на енергия за подгряване.За кладенец само ще си хвърлиш парите залудо-използва се само при много високи нива на грундовите води,което ме съмнява,че е на лице!При 350 лв на м,за 10 м. един кладенец ще ти излезе 3500лв,което се равнява на 70 м.сондаж!!Успех!
                            +1

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кладенци и сондажи

                              Избрал ли си вятърен генератор вече или е само концепция?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Още веднъж благодаря!

                                За отпадните продукти на стопанството, ще правя метан-станция, евентуално с нея да се отоплява парниково стопанство със зеленчуци...
                                А това за 10 кубика е супер, мисля да изтеглям водата от сондажа с ток от вятърна станция и да я качвам в резервоар / по не повече от 10 к.дневно /..
                                С една дума нещо като еко-съвършенство с еднопосочен портал - демек само изход за продукция и вратичка за краварите!
                                По-добре инсталация за компостиране,защото за да получите метан в количества за отопление на един парник освен вашите отпадъци трябва да вземете и на комшиите, а иначе в момента най-високата цена за промишлено водоснабдяване е 0.04ст/м3 вода,прилагам и Тарифата на МОСВ не си струва играчката за по 10 куб.м. на ден.А иначе екосъвършенството е само препоръчително,но не и задължително
                                Поздрави,
                                Стефан
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Стефан ШОПОВ; 03-07-07, 17:31.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X