Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко километра се сменя ангренажна верига?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На колко километра се сменя ангренажна верига?

    Здравейте,
    на колко километра се сменя ангренажна верига официално?
    Ако някой има сервизната таблица с нещата които се сменят освен маслата и антифриза ще бъде супер

  • #2
    От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

    Още по-супер ще бъде да вземеш да кажеш за каква кола става въпрос.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

      Извинявам се! Киа Соренто 2.5 crdi 2004 та 140кс

      Коментар


      • #4
        От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

        Според мен ангр-та верига се сменя само когато започне да се чува познатото чукане. Т.е няма точно определен пробег както при ангр-те ремъци.
        Винаги съм се чудел как ще чуя такова чукане на моята джипка, след като звука на тези двигатели е като на трактор ЮМЗ

        Коментар


        • #5
          От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

          А аз се притеснявам че имам шум от двигателя - а то май си е фабрична екстра

          Коментар


          • #6
            От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

            Сменя се на 200 000км.Веригите са 3 и се сменят в комплект с обтегачите и плъзгачите.И се чува отчетливо ясно.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

              Първоначално публикуван от if40 Преглед на мнение
              ....Според мен ангр-та верига се сменя само когато започне да се чува познатото чукане. Т.е няма точно определен пробег както при ангр-те ремъци.
              ....
              Според теб може всичко . Иначе дали става въпрос за ремък или верига : всеки завод - производител препоръчва смяната им след определен пробег (обикновено в км.) , указан в съответния "манюъл" .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                Добре де за този модел на колко км се сменя според Kia?

                Коментар


                • #9
                  От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Според теб може всичко . Иначе дали става въпрос за ремък или верига : всеки завод - производител препоръчва смяната им след определен пробег (обикновено в км.) , указан в съответния "манюъл" .
                  Като си такъв отворко, отговори на човека. Аз изказах просто моето мнение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                    Мога да проверя за кия сеед 2009 какво пише в менуала,само че е cvvt и може да има повишени изисквания към веригата,между другото това е най безшумния двигател който съм карал,на метър трудно се чува дали работи
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                      Пробега за смяна на верига много зависи от поддръжката и стила на каране-един джигит като нищо може да го съкрати двойно
                      Също, ако колата е втора ръка аз не бих бил сигурен в пробега.
                      Понеже не знам отговора на конкретното питане бих звъннал, или отишъл в представителството на Киа да питам какъв е пробега за смяна на ангр. верига и колко би струвала-и без това за подобна операция бих ползвал само оригинални части.
                      М/у другото ми е интересно ангр. верига за въпросната Киа цяла ли се продава, или е прекъсната и след монтажа се занитва?
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #12
                        От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Пробега за смяна на верига много зависи от поддръжката ?
                        Ти пък...? Как по точно зависи от подръжката ?Относно веригата се продава цяла,нека колегата да каже дали сорентото е cvvt....При тях състоянието на веригата определя в каква кондиция е газоразпределението.Има хидравличен избутвач който бута оптегача и в зависимост от това колко е напъната ,определя положението на двата вала един спрямо друг,освен това самото CVVT вътре има корекция според оборотите ,в общи линии цялата работа се бори за няколко градуса предварение или обратно с цел примерно от 1.4 куб.см. мотор да изскарат над 100 и кусур коня !Та на веригата няма кой знае какво да и стане освен да вдигне разхода или да не върви колкото преди е вървяла и тем подобни
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                          Двигателят е CRDI 2.5 disel не знам какво е vvt но съм сигурен че го няма. Веригите са 3 броя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Ти пък...? Как по точно зависи от подръжката ?Относно веригата се продава цяла,нека колегата да каже дали сорентото е cvvt....При тях състоянието на веригата определя в каква кондиция е газоразпределението.Има хидравличен избутвач който бута оптегача и в зависимост от това колко е напъната ,определя положението на двата вала един спрямо друг,освен това самото CVVT вътре има корекция според оборотите ,в общи линии цялата работа се бори за няколко градуса предварение или обратно с цел примерно от 1.4 куб.см. мотор да изскарат над 100 и кусур коня !Та на веригата няма кой знае какво да и стане освен да вдигне разхода или да не върви колкото преди е вървяла и тем подобни
                            Учудваш ме-ако се използва некачествено масло, или същото се сменява рядко как мислиш-дали веригата няма да се износи по-бързо? Също така рязкото даване на газ и бързата смяна към понижаваща предавка във високи обороти дали не натоварват веригата...?

                            Пропуснах да кажа на автора на темата понеже реалният пробег е неизвестен да обърне специално внимание за износване на зъбните колела, и ако се налага да смени и тях, за да не си замине бързо новата верига.

                            П.С. На старите мерцедеси( 123, 124, 190 ) смяната на ангр. верига се даваше на 200х.км., като се упоменаваше макс. допустимото разтежение, но никой не сменяваше на такъв пробег и спокойно изкарваха над 500-600х.км. Е-тогава колите се правеха по-различно...
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                              Първоначално публикуван от if40 Преглед на мнение
                              Като си такъв отворко, отговори на човека. Аз изказах просто моето мнение.
                              Аз съм виждал на практика какво коства на човек , послушал подобно на твоето мнение : двата разпределителни вала , клапани и една глава .


                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              ......П.С. На старите мерцедеси( 123, 124, 190 ) смяната на ангр. верига се даваше на 200х.км., като се упоменаваше макс. допустимото разтежение, но никой не сменяваше на такъв пробег и спокойно изкарваха над 500-600х.км. Е-тогава колите се правеха по-различно...
                              Е аз съм сменял и на трите , цитирани от теб ..... Колата , за която говоря по-горе беше С250 турбодизел , на 480 000 км. Но все пак говорим за Мерцедес .На Кия-та верегите ше издъхнат без смяна далеч преди този пробег .


                              А човека да вземе да си отвори манюъла на колата . Или да пита в сервиз. Щото ако кара доде вземе да шуми , със сигурност ще сменя и зъбни колелета... ако до тогава не е "изшумял" мотора нацяло.

                              ПС. Аааа , гледам , че Нинджата е отговорил .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X