Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

    Възможно ли е да се е откачил някой лост на скоростите?
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

      Всеки един сервиз ще ти смени съединителя,
      на всякъде по света се кове ново феродо, топлата вода не е открита у България.
      Хубаво е да се смени комплект,но и само феродов диск става, моята е на около двеста хиляди с един диск,е верно нещо скъпо беше.
      Не се плаши толкова .............Успех

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

        Няма какво да се откачи . Лоста на скоростите е директен и управлява избирачите .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          Възможно ли е да се е откачил някой лост на скоростите?
          Па може , ма требва да му остане в ръката.Само един е и ръчка директно в избирача на вилиците
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

            По горе описанато залагам на пръснат феродов диск,няма смрад и пушеци,просто се е разпаднал.Не е със сигурност проблем с помпи и примерно разложен маркуч,ако е след време диафрагмата преодолява затапването в маркуча и автомобила ще тръгне на стартер.На колко км е тази Нива и сменян ли е въобще феродов диск!?
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

              Подкрепям.Особенно щом няколко пъти е помръднала, преди окончателно да спре.За смяната на съединителя не е необходим специализиран по ладите механик, нито специални инструменти.Може да пробваш да я закараш в сервиз на шевролет и да им заявиш да гледат документацията на шевролет нива... механиката е една и съща.
              Последно редактирано от Frysco; 30-10-16, 19:08.

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                .Не е със сигурност проблем с помпи и примерно разложен маркуч,ако е след време диафрагмата преодолява затапването в маркуча и автомобила ще тръгне на стартер.
                Разложен маркуч на спирачки със инструмента за прибиране на апарата не успях да помръдна докато не отвих пробката за обезвъздушаване!Та не е сигурно,че диафрагмата ще го преодолее. И понеже няколко човека вече пишат за доливане на спирачна течност ,Не се долива защото после улива

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                  Всеки центробежен елемент в амбриажната група се издава с вибрации или шум,дори за кратко преди да крашне,но много рядко за кратко!Скъсана опашка на първичен вал също става!По скоро е колегата да ни светне след като мине през ремонт,че с това врачуване си губиме времето!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                    Разложен маркуч на спирачки със инструмента за прибиране на апарата не успях да помръдна докато не отвих пробката за обезвъздушаване!Та не е сигурно,че диафрагмата ще го преодолее. И понеже няколко човека вече пишат за доливане на спирачна течност ,Не се долива защото после улива
                    Напълно съм съгласен,случвало ми се е,но отпада като вариянт,все пак е успял да я премести.За доливането си прав,не се долива ако няма видим теч,просто си се сменят накладки които са си консумативи...

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Всеки центробежен елемент в амбриажната група се издава с вибрации или шум,дори за кратко преди да крашне,но много рядко за кратко!Скъсана опашка на първичен вал също става!По скоро е колегата да ни светне след като мине през ремонт,че с това врачуване си губиме времето!
                    На лада този филм с първичният вал няма как да се случи,но ми се е разпадал феродов при спиране.Никакви вибрации, нищо,просто решаваш да тръгнеш и не се получава.Долният ляв педал остава без луфт...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                      Нещата отиват на раздатка колеги. Днес по инструкциите на колега от форума направих няколко теста и според него и дошлия по-късно на място механик проблема е в раздатката. Направих и едно клипче, но не знам как да го прикача тук и дали е възможно изобщо.
                      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                        Демек,като се опитате да тръгнете,гуменото каре с промежутъчния вал се въртят но движение от раздатката не излиза?
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                          Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                          Нещата отиват на раздатка колеги. Днес по инструкциите на колега от форума направих няколко теста и според него и дошлия по-късно на място механик проблема е в раздатката. Направих и едно клипче, но не знам как да го прикача тук и дали е възможно изобщо.
                          Най-добре става да го качиш в YouTube, а след това тук да пуснеш линка към самото клипче.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                            Странна работа аз счупена при нормална експлоатация раздатка на Нива не съм видял до сега . То и въобще счупена съм видял само една беше и излязла по някаква причина едната ос на сателито планетарния механизъм в диферинциала . Чисто нова е няма и 500 лева .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Странна работа аз счупена при нормална експлоатация раздатка на Нива не съм видял до сега . То и въобще счупена съм видял само една беше и излязла по някаква причина едната ос на сателито планетарния механизъм в диферинциала . Чисто нова е няма и 500 лева .
                              При нормална, да, но ако не знаеш за какво са лостовете и ги ръчкаш да видиш кво ше стане, става точно това.
                              Имам пример от миналата година.
                              И да, нова е 500лв., но в един сервиз, дето не могат да оправят раздатка на Туарег, взеха 800 за ремонт на нивовата.

                              А и май не си чел това

                              Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                              Здравейте Банда,

                              Намерих си хипер изгодно една нивичка, но ме притеснява едно нещо и то е прекомерно тежкия волан. Нивата е 98-а година, колегата каза, че двигателя бил варианта след инжекциона, а под модела й е Cossac.
                              На другите Ниви, които съм карал воланите им също не са били хидравлика, но няма нищо общо с този...
                              Възможно ли е да се поправи или това е положението?
                              Благодаря предварително!

                              Поздрави и хубави летни приключения!

                              Който си купува "хипер изгодно нивичка" в Канада, не го прави щото иска нивичка, а щото е хипер изгодно, и едва ли би я ремонтирал, щото ще му е хипер неизгодно,
                              та от сега си мисля че всичко е гейм оувър.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Демек,като се опитате да тръгнете,гуменото каре с промежутъчния вал се въртят но движение от раздатката не излиза?
                                Точно така.
                                Сега ще го метна в ютюб и ще пусна линка.
                                Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X