Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Ако буксата е омасила в нея може да е и от там клеясва здраво провери я.
    sigpic

    Коментар


    • #17
      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
      Ако буксата е омасила в нея може да е и от там клеясва здраво провери я.
      Долу-горе посочи къде да намеря буксата.После ясно-чистя,меря,паралелно захранване.Само утре да я гепя- къде е.Само пиши-не се тормози да пращаш схеми.Ще се ориентирам.

      Коментар


      • #18
        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Имам симулатор на дюзите само-от грешка или късо в и около него може ли да гори бушона?
        А когато караш на газ помпата изключва ли се от реле или върти постоянно.Ако има таково реле нищо чудно и то да има отношение към въпросния бушон.А сега като размисля след тази добавка която си сложил в бензина освен че ти е прочистила дюзите,може и да ти е разтворила мръсотия от резервоара и при засмукването да се е запушила помпата и да е изгоряла.Ако стигнш до проба с директно подаване на ток,можеш да промени поляритета,тоест да завъртиш помпата на обратно.Ако само е блокирала от мръсотия често така се оправя.Но това пък означава сваляне и почистване но резервоара,защото иначе е въпрос на време да и се случи същото.Поздрави.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          А когато караш на газ помпата изключва ли се от реле или върти постоянно.Ако има таково реле нищо чудно и то да има отношение към въпросния бушон.А сега като размисля след тази добавка която си сложил в бензина освен че ти е прочистила дюзите,може и да ти е разтворила мръсотия от резервоара и при засмукването да се е запушила помпата и да е изгоряла.Ако стигнш до проба с директно подаване на ток,можеш да промени поляритета,тоест да завъртиш помпата на обратно.Ако само е блокирала от мръсотия често така се оправя.Но това пък означава сваляне и почистване но резервоара,защото иначе е въпрос на време да и се случи същото.Поздрави.
          Без да гарантирам си мисля,че помпата върти и на газ.А за обръщането на поляритета не съм се освяткал.Благодаря.Само пустия куплунг не откривам за сега,че да почна мерки и теглилки.

          Коментар


          • #20
            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Буксата е точно от горе на резервоара ще се ориантираш по кабелите от дясно има едно малко щефтче трябва да го откачиш и тогава излиза пробваи с дясната рака става по лесно не НАПЬВАИ.
            sigpic

            Коментар


            • #21
              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
              Буксата е точно от горе на резервоара ще се ориантираш по кабелите от дясно има едно малко щефтче трябва да го откачиш и тогава излиза пробваи с дясната рака става по лесно не НАПЬВАИ.
              Благодаря!Утре съм на манежа.После 2-ра серия на филма "Карък".
              Лека.

              Коментар


              • #22
                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                ЛЕКА
                sigpic

                Коментар


                • #23
                  До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Успех и стискаме палци да е малкия дявол
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    И ако случайно са ти спряли помпата докато си на газ я пусни, че ще правиш инжектори след това.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      И ако случайно са ти спряли помпата докато си на газ я пусни, че ще правиш инжектори след това.
                      Като гледам,бушона гори докато работи на газ.Ще проверя допълнително като я разбичкам,но май е вързана кадърно.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Днес и моята помпа даде фира,а утре се събираме да покараме - незнам къде към от ЯД.Махх свали резервоара държат го само 4 основни болта от ляво и отдясно,когато го пуснеш надолу двете му периферии опират в ресьорите и си стои така без повече да го местиш.Клемите са 4 бр.2бр.с кръгли букси -/на помпата/и една обща -/нивомер/.Кабелите вървят от дясно до гредата и моите са в черна гофрирана шлауфка!Успех.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                          Днес и моята помпа даде фира,а утре се събираме да покараме - незнам къде към от ЯД.Махх свали резервоара държат го само 4 основни болта от ляво и отдясно,когато го пуснеш надолу двете му периферии опират в ресьорите и си стои така без повече да го местиш.Клемите са 4 бр.2бр.с кръгли букси -/на помпата/и една обща -/нивомер/.Кабелите вървят от дясно до гредата и моите са в черна гофрирана шлауфка!Успех.
                          Стефко,маркучите за зареждане и отдушника разкачаш ли ги или има толеранс да легне бъкела на ресьорите окомплектован?
                          Начупих си ръцете,но не можах да стигна куплунга на помпата-поне 4 часа пробвах всякакви стойки от кама-сутра-къси са ми ръцете.Ако бях маймуна досега да съм го докопал тоя куплунг.Филтъра беше пълен блокаж-явно добавката е дигнала боклуците и е претоварила помпата.Филтъра го смених,утре резервоара на земята.Ще ми се да има пробка,ама не видях такава.Имам по нивомер към 40л. бензин.На печелившите честито,другите т.е. аз ...под вода,да не се вдига прах.
                          Поне на вас Лека,колеги!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Маххх,отваряш капачето за зареждатето с бензина.Около гърловината има три видии,развий ги,махни капачката на резервоара и заедно с маркучите го сваляш.Ти си се утрепал да бъркаш бе човек,свали го,ще ти е по лесно.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                              Маххх,отваряш капачето за зареждатето с бензина.Около гърловината има три видии,развий ги,махни капачката на резервоара и заедно с маркучите го сваляш.Ти си се утрепал да бъркаш бе човек,свали го,ще ти е по лесно.
                              Това добре-ще го лашна комплект.За помпа каква оферта получи-само на едно място проверих вчера.За китаец с някаква доработка-120лв.За оригинална ми булнува хиляда и няколко с 2седмици чакане.Чак пък,да не се е объркал момъка нещо?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Мене ако питаш, сложи си от голф външна, направо махаш вътрешната, режеж бензинопровода след резервуара и слагаш другата и си готов пък и ще е не повече от 200 лв.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X