Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване Опел Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окачване Опел Фронтера Б

    Здравейте колеги! Понеже реших да си повдигна джипа който е Фронтера Б къса база, и реших да се допитам до някой, който вече е направил това....
    И такааа.... Задницата я позакрепих с нови амортисьори и пружини KYB.... знам, че не е най-добрия избор, но все пак гледам да е нещо средно...
    Въпросът ми е, има ли вариант да взема някакви предни амортисьори с 4см по-голям ход от оригиналните, или да си взема оригинални и да направя сиромашкия тунинг с навиване и удължаване?
    Ако има вариант с такива с по-голям ход, ще помоля за марка и модел....Ако трябва да се спря на оригинални, ще помоля някой който е минал по-този път да драсне няколко реда за това...
    Ще съм ви мноооого благодарен, за изказани мнения!

  • #2
    От: Окачване Опел Фронтера Б

    Колега, извинявай, че ще те разочаровам. Торсионите колкото и да ги навиваш в каквато и да е посока: Минимално долно и максимално горно положение си остават константа. Местиш само средното положение. Изводът е: отпред не ти трябват други амортисьори - оригиналните са ок.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Окачване Опел Фронтера Б

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Колега, извинявай, че ще те разочаровам. Торсионите колкото и да ги навиваш в каквато и да е посока: Минимално долно и максимално горно положение си остават константа. Местиш само средното положение. Изводът е: отпред не ти трябват други амортисьори - оригиналните са ок.
      Това е така, но "напърчването" с 3-4 см повдига достатъчно за по-големи гуми и в същото време запазва достатъчно ход надолу. Иначе някои ора твърдят, че с монтирането на шарнира под носача се увеличавал хода надолу, но аз не съм пробвал - колегата да попрелисти раздела, има писано!

      А колегата какви пружини KYB е сложил? По-дълги, по-твърди?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Окачване Опел Фронтера Б

        че с монтирането на шарнира под носача се увеличавал хода надолу
        Аз вече на 2-ра кола пробвам - увеличава хода с 1 см - малко, но от сърце
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Окачване Опел Фронтера Б

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Аз вече на 2-ра кола пробвам - увеличава хода с 1 см - малко, но от сърце
          На фона, че и без това е става си е идеално!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Окачване Опел Фронтера Б

            Може и с подложки+1-2-3сантиметра и по-дълги болтове, точковани на шарнира монтиран отдолу.Не се препоръчва за високи скорости и магистрали ,само за в гората ,бавно и полечка.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X