Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея против кражба на МПС.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Идея против кражба на МПС.

    Ясен го каза, стар тараляс за 5-6 хилки и няма грижи , пак е джип , пък не го мислиш, а ако има и каско кражба , пей сърце

    Коментар


    • #77
      До: Идея против кражба на МПС.

      Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
      Ясен го каза, стар тараляс за 5-6 хилки и няма грижи , пак е джип , пък не го мислиш, а ако има и каско кражба , пей сърце
      Абсолютно. Крадците са хората които трябва да определят вкусовете ни. Каквъв автомобил да си купим за да не го гепят. Какъв ноутбук да си купим за да не го гепят. И т.н. Имам ноутбук 486DX2/50, за предпазливи и разумни люде... Мераклии?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #78
        До: Идея против кражба на МПС.

        Аз лично съм си с дърта барака ама със каско и ми е мирна главата,че освен крадците трябва да се избегнат и некадърниците по пътя.Иначе за скрито копче за запалване мисля,че е ефективно,но ако решат и на дърпане ще я вземат.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #79
          До: Идея против кражба на МПС.

          И сега ако кажете как се прави това скрито копче
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
          Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
          In God we trust, all others must pay in advance.

          Коментар


          • #80
            До: Идея против кражба на МПС.

            Първоначално публикуван от Bravo Преглед на мнение
            И сега ако кажете как се прави това скрито копче

            А, не. То е само за посветени в електротехниката.

            Коментар


            • #81
              До: Идея против кражба на МПС.

              Аз на моята Нива с едно просто приспособление съм направил шофьорската седалка да се "заключва" в крайно предно положение. Не, че е 100% защита, но поне е нещо нестандратно, а и влизането в колата става малко по-трудно...
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #82
                До: Идея против кражба на МПС.

                Да споделя и аз нещо :
                Най-"шашавата" аларма,която съм виждал,беше на един чичо пенсионер в нашия квартал.Колата беше "Нива".Не са се опитвали да я крадат,обаче редовно я отваряха и обираха всичко,дето не е заварено.Последния път му измъкнаха пасажерската седалка.Това бяха кокошкари,далеч от високите технологии,явно.И той намери отнякъде стар клаксон от ЗИЛ - и забележете - монтира го в тавана,под тапицерията,точно над темето на шофьора.После ме извика да го пробваме и в знак на добри чувства ми каза къде е свирката.Иначе,ако щете вярвайте - това си е направо инфарктно.Като започна да свири,пробвахме да седнем на шофьорската седалка - повече от 4-5 секунди не можеш да седиш,ако ще да имаш биволска тиква.Задействаше се при сядане и ако това се включи внезапно на 10 сантиметра над темето ти,направо си умрял.Естествено сигурно е било лесно за обезвреждане от специалист,но за квартални апашори ставаше.
                Друг е въпросът,че те,възмутени от отношението му, си отмъстиха с тухла в предното стъкло.Но пак ви казвам - няма такава сирена и такъв ужасен звук.Особено от толкова близо.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #83
                  До: Идея против кражба на МПС.

                  Има... На моята съм монтирал в купето алармена сирена 130 дб с автономно захранване. Дори и с тапи в ушите вътре не стои и един миг, а за каране и дума не става ... Писъкът минава и през костите.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #84
                    До: Идея против кражба на МПС.

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Има... На моята съм монтирал в купето алармена сирена 130 дб с автономно захранване. Дори и с тапи в ушите вътре не стои и един миг, а за каране и дума не става ... Писъкът минава и през костите.
                    Колега,дай подробности за това устройство.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Идея против кражба на МПС.

                      Да, и на мен ми е интересно да науча нещо повече за тази серена, как е защитена ако ти обезвредят алармата или проникнат в колата, отворят капака и изтръгнат сирената... 90 секунди и колата ти е без аларма(поне не звучна), след още 90 секунди си със техен компютър и пълен достъп до возилото ..
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • #86
                        До: Идея против кражба на МПС.

                        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                        Да споделя и аз нещо :
                        Най-"шашавата" аларма,която съм виждал,беше на един чичо пенсионер в нашия квартал.Колата беше "Нива".Не са се опитвали да я крадат,обаче редовно я отваряха и обираха всичко,дето не е заварено.Последния път му измъкнаха пасажерската седалка.Това бяха кокошкари,далеч от високите технологии,явно.И той намери отнякъде стар клаксон от ЗИЛ - и забележете - монтира го в тавана,под тапицерията,точно над темето на шофьора.После ме извика да го пробваме и в знак на добри чувства ми каза къде е свирката.Иначе,ако щете вярвайте - това си е направо инфарктно.Като започна да свири,пробвахме да седнем на шофьорската седалка - повече от 4-5 секунди не можеш да седиш,ако ще да имаш биволска тиква.Задействаше се при сядане и ако това се включи внезапно на 10 сантиметра над темето ти,направо си умрял.Естествено сигурно е било лесно за обезвреждане от специалист,но за квартални апашори ставаше.
                        Друг е въпросът,че те,възмутени от отношението му, си отмъстиха с тухла в предното стъкло.Но пак ви казвам - няма такава сирена и такъв ужасен звук.Особено от толкова близо.
                        Братче, идеята е разкошна, само дето аз като бивш ЗИЛ-аджия недоумявам как сте го задействали това устройство - тромбите на ЗИЛ-а, а и на всички камиони изобщо, работят с нагнетен въздух и за това трябва компресор и бутилки. При вас как е било?
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Идея против кражба на МПС.

                          Значи аз мисля,че е от ЗИЛ,може и да бъркам.Той ми подари и на мен едно такова,същото като неговото и аз даже мисля да го слагам на Нивата.Електрическо си е,като най-обикновен клаксон,само че е диаметърът му е към 120 мм.Не е тромба.И има един винт с който му се променя звученето.Завалцовано е и не може да се отвори.Пробвах го на акумулатор - свири зверски.Ще видя дали не мога да го снимам.Обаче подозирам,че за Нивата ще му трябва реле,защото гълта яко ток.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Идея против кражба на МПС.

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            Значи аз мисля,че е от ЗИЛ,може и да бъркам.Той ми подари и на мен едно такова,същото като неговото и аз даже мисля да го слагам на Нивата.Електрическо си е,като най-обикновен клаксон,само че е диаметърът му е към 120 мм.Не е тромба.И има един винт с който му се променя звученето.Завалцовано е и не може да се отвори.Пробвах го на акумулатор - свири зверски.Ще видя дали не мога да го снимам.Обаче подозирам,че за Нивата ще му трябва реле,защото гълта яко ток.
                            Ясно, няма проблем, със сигурност е било нещо електрическо. А иначе да, трябва да е капсуловано и да неможе да се откърти от там, където е захванато.
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Идея против кражба на МПС.

                              Ей, оспамихте и тая тема...

                              Относно многото децибели в затворено пространство - пробвал съм в тесен коридор със 120dB сирена - действа отлично, шефа на охраната си беше разбил главата, хем го предупредих да не се вре там, ама човека съвестен, решил да провери Ако е в купе, сигурно ще е страшно. Остава дребния проблем с монтажа на труднодостъпно място. Може би 2 сирени? Да не може да се разбере от къде точно вие.

                              Въпрос към знаещите: до тук се изясни, че при кражба на по-обурудвано (от към охрана) возило, крадците си носят и заглушители за радиосигнали. Предвид, че мощността на GPS тракер или друго подобно устройство е съвсем малка, номера минава. От друга страна, ток в акумулатора - колкото искаш. Какво би станало, ако при задействане на алармата, се включва по-мощен предавател, да речем от порядъка на 5-10W? Така или иначе работи на импулсен режим, а искам да видя как точно се заглушава такава играчка
                              Предполагам, че е малко незаконно, но то пък няма да работи постоянно, че да пречи на някого. Приложимо ли е на практика или пропускам нещо?
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #90
                                До: Идея против кражба на МПС.

                                Знаете ли, снощи говорих с родителското тяло, което е в чужбина и ми каза, че там, т.е. Гърция в момента са пуснали някакви устройства, които проследяват колата ти къде се намира и при евентуална кражба има функция през мобилния телефон чрез която спираш подаването на ток към колата. Някакви идеи що за чудо е, тъй като родителското тяло дори е разбрало и каква марка е?
                                Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X