Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Blizoo, Булсатком или Виваком?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    ... предложи ми да се включа в това Близууу, аз да спестя някой лев подписах договор и адът се отвори! ...
    Това Близууу е новото име на Евроком (май след поредна смяна на собственик). Интернетът им беше Отвратен още преди няколко години, поддръжката - още по (то в същност не заслужава и името поддръжка). Положението най-много да е станало още по-лошо.
    Още съм на аналоговата им телевизия само по причина, че много малко гледам ТВ и все забравям да им пусна едно предизвестие за прекратяване на договора.

    За Интернета бягай от тях веднага щом можеш!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      За Интернета бягай от тях веднага щом можеш!
      Тия ме накараха да платя 25 лв за старата телевизия за ноември, 60 лв. за новата телевизия за ноември и ми я пуснаха на 25 ноември! За декември фактурата е 80 лв. + още 9 лв...
      Етаги ближещите..

      Лошото е че за нов доставчик за телевизия, ще трябва да чакам, а телевизора ми е жизнено необходим !
      Виваком как се представя ? Бодо, бива ли ги?

      Коментар


      • #18
        От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

        Аз писах, че съм на Евроком интернет (от има-няма 6 години), в краен пловдивски квартал. Да се оплача мога, но- чак за рев не е!
        Тест:http://www.dsl-speed-messung.de/speedtest.htm

        Моите резултати в момента са:
        - Download- 7999kbps/ Upload- 2353

        Коментар


        • #19
          От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

          От 20 декември 2010 г. сме на Blizoo , и до този момент никакви проблеми,както кабелната така и интернета.
          Четох доста за тях в нета - бягайте далече от тях,измамници,и т.т. !!!
          Доволен съм,поне до този момент,и се надявам да е така и занапред.


          Download: 11.290 kbps
          Upload: 1.380 kbps
          Последно редактирано от Toni69; 05-01-11, 21:00.
          (0+)
          Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #20
            От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

            Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
            Моите резултати в момента са:
            - Download- 7999kbps/ Upload- 2353
            Down - 10030 Up - 3420
            Netissat
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Down - 10030 Up - 3420
              Netissat
              Ами, сигурно си със зимни гуми- затова!

              Коментар


              • #22
                От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                Явно това са местни вариации по тема. Преди нова година ми пуснаха Близу-то, единствената забележка че нямаха рутер, защото трябвало изрично да го поръчам. Викам им че то пакета дет съм го подписал е с включен рутер, ама те казват трябвало изрично да се поръча. Отивам им в офиса и бройката рутери за Разград била свършила. Казвам им че на 3.01.2011 трябва да имам рутер, защото мамата... На 2.01 сутринта цъфнали и го инсталирали, докато бях на лов. Това ми е единствената перипетия. Телевизията е добра (никаква разлика освен по-дървения интерфейс с Булсаткома), стационарен телефон имам да го троши бебето (а голямата щерка вика: "Татее ние много сме забогатели, щом имаме такъв телефон" ), интернета е супер - истински 24мбита, най-добрата опция за моя квартал. Цената освен това е добра - 30лв сичкото(29 от разплащателната сметка), досега Булсатком+БТК ми беше по-скъпо.
                Засега съм доста доволен, ама понеже сме в България и аз съм на тръни. Още повече като чета тази тема. Дано при тебе има оправия де.

                Сега погледнах скоростите:
                Даун: 16,84
                Ъп 4,91
                Това на лаптопа, след рутера, мисля ако му ръгна кабела директно и повече ще е. Завчера беше 20-се и нещо даунлоуда.
                Последно редактирано от hyenna; 05-01-11, 21:23. Причина: спийд тест
                Toyota Yaris 1,4D-4D 0889/
                MB W124 200TE 801-
                TLC LJ70 2,4TD 364

                Коментар


                • #23
                  От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                  Аз съм към Нет 1 и смея да твърдя, че засега съм доволен. Като подписвах договора преди две години ги подлудих да ми разпечатат и подпечатат общите условия за ползване на услугата, за да мога ако реша да си прекратя договора. Увъртаха, звъняха ми чак разни шефове и накрая го подпечатаха и подписаха. Е нямаше нужда да го прекратявам - случвало се е даже и да ми връщат пари от месечни сметки заради прекъсвания, но е било за кратко. Като цяло ТВ не им е силната страна, но става вечер да пуснеш новините. Вече се замислям и за стационарен телефон та ще видим там какво ще се прави.
                  Александър

                  Коментар


                  • #24
                    От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                    Първоначално публикуван от hyenna Преглед на мнение
                    Явно това са местни вариации по тема. Преди нова година ми пуснаха Близу-то, единствената забележка че нямаха рутер, защото трябвало изрично да го поръчам. Викам им че то пакета дет съм го подписал е с включен рутер, ама те казват трябвало изрично да се поръча. Отивам им в офиса и бройката рутери за Разград била свършила. Казвам им че на 3.01.2011 трябва да имам рутер, защото мамата... На 2.01 сутринта цъфнали и го инсталирали, докато бях на лов. Това ми е единствената перипетия. Телевизията е добра (никаква разлика освен по-дървения интерфейс с Булсаткома), стационарен телефон имам да го троши бебето (а голямата щерка вика: "Татее ние много сме забогатели, щом имаме такъв телефон" ), интернета е супер - истински 24мбита, най-добрата опция за моя квартал. Цената освен това е добра - 30лв сичкото(29 от разплащателната сметка), досега Булсатком+БТК ми беше по-скъпо.
                    Засега съм доста доволен, ама понеже сме в България и аз съм на тръни. Още повече като чета тази тема. Дано при тебе има оправия де.

                    Сега погледнах скоростите:
                    Даун: 16,84
                    Ъп 4,91
                    Това на лаптопа, след рутера, мисля ако му ръгна кабела директно и повече ще е. Завчера беше 20-се и нещо даунлоуда.

                    "Явно това са местни вариации по тема" -
                    Аз пък нямах такъв проблем при включването ,отидох в офиса им,подписах договор с тях,дори ми дадоха и ваучер на стойност 30 лв.,дойдоха на 20 декеври в уреченият час,това е,като за твойната услуга от - кабелна,интернет и телефон плащам 25 лв.
                    Бях преди на БТК-АДСЛ,като много често се губеше интернета им,с тези нямам до сега поне такъв проблем,имам доста колеги ползващи blizoo които са доволни от тях,и поради това и аз се включих,поне ме устройва услугата им и като качество и като цена.
                    (0+)
                    Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                      В офиса и в дома интернета е чрез Виваком - ADSL. Никакви проблеми досега. Стационарните телефони са сложени на минималната тарифа, за поддържане на линията. В дома, а това е на Ракитника, бяха се изпокъсали външните линии. След наше обаждане, в почивен ден, всичко бе оправено в рамките на два часа. Телевизията е от Булсатком. Доволен съм! При един силен вятър се поразмести антената и сигнала изчезна. Обадихме се и в рамките на 24 часа всичко бе оправено.
                      Предпочитам разделни доставчици за интернет и телевизия, защото по-малко вероятно е едновременен срив и в двете системи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                        Малко извън Близо-то но да питам като алтернатива някой ползвал ли е на М-тел телевизията Куарто ??
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #27
                          От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          булсата е добре като телевизия, сега имат една оферта 4 телевизора на цената на един, но пък има смущения по време на буря и се чака няколко месеца за монтаж.............. или намираш някой монтажник да те вмъкне директно в графика..... за нет и телефон от тях не знам.
                          Вярно е че се чакаШЕ много от октомври , нещо нямаше доставка на декодери, сега има и всичко се нормализира. Във Варна става за около 10дни , при вас не знам как е.
                          4 телевизора НЕ СА на цената на един , за първия си плащаш какъвто пакет си избереш , а за всеки следващ по 4.80 на месец.
                          Интернет се предлага в определени райони - кабелен , изкупуват се досега съществуващи кабелни оператори с всичките плюсове и минуси от това.
                          Относно губенето на сигнал - ако е добре настроена антената се случва два-три пъти годишно , като има гъсти облаци , или ако се натрупа сняг по антената и не си го изистиш, например. Доколкото имам впечатления за ремонти се реагира бързо.
                          Напоследък направихаи поносима цената на HD приемниците и пакета- 4 лв на месец за 4 HD и няколко SD (стандартна резолюция) канала.
                          И накрая ако не ти се чака за монтаж може да си вземаш комплект оборудване и да си го монтираш сам , няма нищо сложно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Допреди два месеца бях скромен ползвател на интеренет с доставка по кабел от Пауърнет и кабелна телевизия от бившето Евротурсат.
                            Десетина години не съм се сетил, как точно ползвам и двете, но си работеха без никакви ядове.

                            До момента в който ми звънна на вратата един младеж, предложи ми да се включа в това Близууу, аз да спестя някой лев подписах договор и адът се отвори!

                            Дойдоха, докараха някакви телефончета и кутийки, след което в продължение на 5 дни останах без никаква телевизия. Не ми се връща в детайли, но такова животно като тия няма!

                            Наложи се да ритам врати и да налитам на бой, спирания,обърквания, грешки в сметките, за два месеца разбрах, колко всъщност е важно да имаш телевизия! За интернета да не говорим - като пусна камерите - спира сигнала в телевизора или започва да прескача..

                            Спасете моята душа, за да не влезна в новините или в затвора!

                            Какво е спасението от това бедствие?!

                            Едвам написах мнението, защото тоя Близу ме върна във времето когато интернет беше "Голямото световно чакане - Уърлд уайт уейт .."

                            За щастие се задейства резервният вариант за мобилен нет през Мтел и за момент нещата стават човешки!
                            Все едно аз съм го написъл..............нямя такива кретени като близуууууу
                            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                              Download Speed: 19145
                              Upload Speed : 5340
                              spnet

                              Малее ми нещо С тия оптики много се изглезихме в софето.

                              За ТВ ползвам вкъщи Мегалан вече 1 година (интернет.. откакто ги има) и проблем имаха само 1 път и си го знаеха преди да съм се обадил.
                              Другото което ми хареса при тях е професионалното отношение. Вчера ме изненадаха като ми се обадиха
                              да ми кажат, че след 1 месец ми изтича договора и те без моето одобрение няма да го подновят, пък и имали по хубави оферти сега
                              и да ги прегледам.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Blizoo, Булсатком или Виваком?!

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                                Малее ми нещо С тия оптики много се изглезихме в софето.
                                И не само там




                                Оптиката не лъже. Предполагам, че и телевизията ще върви гладко на оптика, но не съм я пробвал. За виваком ТВ нямам никакви наблюдения, но да се разчита на медна жица за качествен ТВ сигнал... малко съм скептичен.
                                Последно редактирано от Tihomir(imageo); 06-01-11, 10:33.
                                Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X