Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си направя лешникова градина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Искам да си направя лешникова градина

    Може би трябва да се отвори друга тема-Трюфели.
    Малко спам-Тук при нас в (Малта) има едно момче(българче),има си ресторант и предлага разните му там гозби с трюфели.Та от него знам че се снабдява от Франция.Телешки стеик приготвен с тези гъбки е 65 евро.Богаташите се скъсвали да си поръчват разни неша приготвени с тази гъба.Растяла там дето има мазут,мерише отвратително и се откривала с прасета(това тои ми каза) нямам идея за какво става въпрос
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • #17
      До: Искам да си направя лешникова градина

      Първоначално публикуван от Lany Преглед на мнение
      Може би трябва да се отвори друга тема-Трюфели.
      Малко спам-Тук при нас в (Малта) има едно момче(българче),има си ресторант и предлага разните му там гозби с трюфели.Та от него знам че се снабдява от Франция.Телешки стеик приготвен с тези гъбки е 65 евро.Богаташите се скъсвали да си поръчват разни неша приготвени с тази гъба.Растяла там дето има мазут,мерише отвратително и се откривала с прасета(това тои ми каза) нямам идея за какво става въпрос
      Ако искаш - мога да ти пратя една проба !!! Предложи я на твоя приятел и можеш да се ориентираш към Богаташите !!!
      В БГ търгуваме на следните цени :
      Черен трюфел - 1000 лв /кг(мин. поръчка е 100гр), но сега не му е сезона
      Бял трюфел - 3000 лв/кг ( мин. поръчка 100 гр) , но само с предварителна заявка . Ограничени количества по разбираеми причини !!!
      Тези цени са за БГ клиенти !!! Не ги казвай на чужденци ! На тях говори за същите цени , НО ВЪВ ЕВРО !!! Такава си е цената в Италия,Германия, Швейцария и САЩ !!! Успех в Малта !!!
      Там сега топло ли е ???

      Коментар


      • #18
        До: Искам да си направя лешникова градина

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Ако искаш - мога да ти пратя една проба !!! Предложи я на твоя приятел и можеш да се ориентираш към Богаташите !!!
        В БГ търгуваме на следните цени :
        Черен трюфел - 1000 лв /кг(мин. поръчка е 100гр), но сега не му е сезона
        Бял трюфел - 3000 лв/кг ( мин. поръчка 100 гр) , но само с предварителна заявка . Ограничени количества по разбираеми причини !!!
        Тези цени са за БГ клиенти !!! Не ги казвай на чужденци ! На тях говори за същите цени , НО ВЪВ ЕВРО !!! Такава си е цената в Италия,Германия, Швейцария и САЩ !!! Успех в Малта !!!
        Там сега топло ли е ???
        Мерси за офертата колега,но не съм търговец-това го споменах еи така-за портокола.Че е бизнес е ясно-но за този които го може,аз съм по джипките(не е бизнес-обичам ги)
        Емил-00356 99872043-Малта
        Defender-90

        Коментар


        • #19
          До: Искам да си направя лешникова градина

          Преди няколко години правих подобно проучване за един приятел... бях открил и разсадник, и телефони и цени.. ама ако помня къде и в кой компютър са...
          Ако почвата е тежка глинеста - не се хващай.
          За Русенските условия - обикновена леска.
          Леските образуват микориза - симбиоза между кореновите власинки и различни гъби, едни от които са трюфелите.

          "Размножаване чрез загърляне: Практикува се в разсадниците при размножаване на вегетативни подложки, а по някога и при размножаването на лешника, френското грозде и бодливото грозде. При този начин на размножение подложките се засаждат на разстояние метър на метър или 1.5 метра между редовете и 0.60 метра между растенията в реда. От надземната част на растението се изрязва ½ до 1/3. През лятото редовно се окопават, а при засушаване се напояват. През есента се режат на 5 сантиметра над почвената повърхност. Това се извършва през първата година. През следващата година от образувалото се коренище изкарват леторасти. Покаралите леторасти, когато достигнат 10 – 15 сантиметра височина, се загърлят с влажна пръст. С нарастването на леторастите купчината на загърляне се увеличава, като достигне до 20 – 25 сантиметра от дължината на леторастите. Пръстта се поставя винаги отгоре, по средата на храста, за да се отклонят леторастите настрана. През лятото леторастите се вкореняват. Всяка есен или всяка пролет купчината се отравя и вкоренените леторасти се изрязват до основата им. Ако леторастите се отрязват през есента, оголените части от коренището се заравят с пръст за да не измръзнат през зимата. През първите 2 – 3 години се оставят по пет до осем издънки от корен, а по – нататък се стига до 15 – 20 и повече, в зависимост от силата на храста. През лятото почвата се обработва редовно. При засушаване се напоява. За да не се изтощава почвата, а от там и храстите, почвата се тори.
          При лешника обикновено се налага доукореняване на издънката, което се извършва във вкоренилище."

          от тук: http://www.ovostarstvo.hit.bg/countent/razmnozavane.htm
          Има и не-лоша статия за лешниците.

          И не забравяй - това е дълготрайна инвестиция с бавна възвращаемост!!! Обикновено не се ползват високопродуктивни терени поради по-добър икономически ефект при традиционното земеделие.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #20
            До: Искам да си направя лешникова градина

            Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
            Благодаря сърдечно,това е най-професионалният съвет,който съм получавал,а пък доста съм питал -и овощари,и агрономи,и селяни,ама за тия последните леската е плевел и правенето на градина от нея е чист смях.Та конкретно,ясно ми е ,че трябват повече сортове,с цел добро опрашване,страшни са ранните студове,заради цъфтежа и засушаванията,особено въздушните,а пък аз се намирам в едно село -Щръклево,до Русе,студ да искаш през зимата и жега през лятотоАма нещо ми нашепва отвътре,че идеята си струва.Имаме два едри лешника,храстовидни ,засадени преди 10 години,от тях си засадихме плод преди 4 години,на втората ги прехвърлихме на постоянно място и това лято,с голяма изненада установихме,че две от тях имат по-няколко лешничета,но естествено доста дребни.От един разсадник ми казаха,че посадъчният материал го добиват ,като загърлят майчините растения през есента,и през пролетта вадят издънките и ги предлагат за продан.Малко ми е невероятно това да става за един сезон,но може и да не съм разбрал,но става дума за размножаване от издънки.Та съм решил да си търся дървовидната леска,но не знаех в дивата природа ли да я търся или в "културната",защото за сега ми се струва ,че така евентоалните добиви ще са по добри,ако се оформи на единично дърво??КОКО споменава ,че има такива ,засадени.Знаеш ли да има разсадник ,който да предлага такъв материал и още по важно надеждна литература по въпроса.Ще започна да проучвам от местните ,за да си намеря в гората материал,но семкова подложка или клонова,как се присажда и кога ,това от литературата,ако се намери такава.
            Колега не се занимавай с щуротии.Казах ти как се размножава лешникът ако искаш едър плод направи го .Не се занимавай с лески и тем подобни глупости.Дядо ми беше овощар аз не съм но съм запомнил нещо.Поздрави
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #21
              До: Искам да си направя лешникова градина

              Кажете нещо как да ги опазя от катерици.Имам няколко на вилата,но катериците само чакат да узреят и всичко обират.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #22
                До: Искам да си направя лешникова градина

                Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                Кажете нещо как да ги опазя от катерици.Имам няколко на вилата,но катериците само чакат да узреят и всичко обират.
                При нас катериците идват с каручки, дъртите правят отцепка, а чааветата берат и бегат...
                Шегата на страна, някои връзват капачки от буркани, CD-та и други лъскави щуротии, не знам дали действа. Куче. Невестулка или друг пор. Трудна работа.
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #23
                  До: Искам да си направя лешникова градина

                  Невестулката върши чудесна работа, но трудно се намират, а още по-трудно опитомяват...
                  Пради време, при Явор (Вромос) се завъртя една, но той явно не се грижеше добре за нея, вероятно щото си няма лешници и тя си замина...

                  П.П. Десеттина квадрата рапицова мрежа, или малко повече, би свършила работа...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Искам да си направя лешникова градина

                    Ама мойте са бая големи.Не са храсти,а направо дървета.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Искам да си направя лешникова градина

                      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                      Кажете нещо как да ги опазя от катерици.Имам няколко на вилата,но катериците само чакат да узреят и всичко обират.
                      Колкото и гадно да звучи,само механично изтребванеНа село имам 5 бая големи лешника и ги бяха нападнали рунтавелковците.4 за два днена.Няма или поне аз несъм намерил друго решение.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        До: Искам да си направя лешникова градина

                        Колега да ти дам и друг акъл ела сега на АГРАта пълно е с овощари продават и лешничета ше си говориш с хората за такова количество сигурно ше ти направят отстъпка па и акъл ше ти дадат какво точно да направиш.Поздрави
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #27
                          До: Искам да си направя лешникова градина

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Много сложна работа - затова са скъпи !!!
                          За вкусниии..... -... гъби , но ценен им е аромата !!! Мноооогго ценен , но не в БГ , а само НАВЪН !!! В БГ на година се продават само 5 - 6 кг !!!
                          Kolega, да не би да имате нещо общо с фирма "КИПРО" от Бургас?
                          За тях знам, че продават микоризирани фиданки: http://kipro-bg.com/tuber/page.php?id=6

                          Коментар


                          • #28
                            До: Искам да си направя лешникова градина

                            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                            Kolega, да не би да имате нещо общо с фирма "КИПРО" от Бургас?
                            За тях знам, че продават микоризирани фиданки: http://kipro-bg.com/tuber/page.php?id=6
                            Освен, че и той се интересува от ТРЮфели - друго общо не знам !!!
                            Когато човек претендира да се знимава от 20 години в тази област , редно е да знае всичко - поне което е налично в РБългария !!!
                            Когато човек продава стока - редно е да представи реални данни за стоката си !!!
                            Ние от форума и Ние земеделците го знаем най-добре !!! Изпитали сме го на собствен гръб !!!
                            И тук е редно да спра да пиша !!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Искам да си направя лешникова градина

                              Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                              Kolega, да не би да имате нещо общо с фирма "КИПРО" от Бургас?...
                              Сега определено се развеселих... Киро-калдъръма... с какво ли не е опитал да се занимава през последните 20 години... Ако и с лешниците и трюфелите е на нивото на всичко останало, няма що и във вашия бранш е пълно с "професионалисти".
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Искам да си направя лешникова градина

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                Сега определено се развеселих... Киро-калдъръма... с какво ли не е опитал да се занимава през последните 20 години... Ако и с лешниците и трюфелите е на нивото на всичко останало, няма що и във вашия бранш е пълно с "професионалисти".
                                Всички които чуят трюфели мислят , че посочения човек е светилото в БГ !!! Възможно е ???
                                Всички които професионално се занимават с Трюфелите почти нищо не казват !!! Сигурно е !!!
                                Изводите - всеки сам !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X