Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

    Другари и другарки имам нужда от помощ
    Тръгнах днес с нивичката малко на разходка и да си взема малко подпалки за зимата. На един баир минах на трета да мога да изкача, но колата само изфорсира без никаква тяга, минах на втора - същата работа, но след 5 секунди захапа и ме издърпа. Спрях, дръпнах ръчна ослушах се за необичайни шумове и тръгнах пак. На първа си тръгна нормално, но от там насетне спече и само форсиране без нищо.
    В момента съм спрял в двора на една къща, оставих бележка на хората, но трябва да я разкарам от там възможно по-скоро.
    Та проблемите са два и не знам дали са свързани - първия е този със скоростите и форсирането. Последно я издърпах на задна, но сега и на задна не върви.
    Втория дерт е, че лампата на ръчната свети при пуснато положение. Може би е запекла, когато я дръпнах.
    Помагайте със съвети и идеи моля!

    Поздрави!

    ПП
    В Канада съм и гаражи разбиращи от Нива са рядкост
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

  • #2
    От: Хелпппп!

    съединител

    Коментар


    • #3
      От: Хелпппп!

      Не знам при Нивите, дали е така, но обикновено лампата на ръчната свети, когато нивото на спирачната течност в казанчето на помпата е под минимума. Провери първо това. Ако е под минимума, долей спирачна течност и би трябвало да се оправи.

      Относно другия проблем: не съм запознат като цяло с Нивите, но ми се струва, че съединителят е заминал. Но нека, все пак, някой по-запознат да изкаже мнение. Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Хелпппп!

        но колата само изфорсира без никаква тяга,

        Без никаква или с много малка?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: Хелпппп!

          Пробвай да смениш жиците към свещите ( ht-leads, ignition wires, spark plug wires).

          Коментар


          • #6
            От: Хелпппп!

            Съединител. Или по-скоро задвижването му. Трябва някой да натиска съединителя, и да се гледа какво и как се движи по задвижването му.
            За да се прибереш, може да пробваш да отвиеш пробката за обезвъздушаване на долната "помпа". Ако съединителя зацепи, т.е. задвижва колата, не го натискай - пали на скорост и се прибирай без да го ползваш. После вече ще се види подробно - ако е по задвижването, помпите и един маркуч са заподозрени... Ако е вътре, по самия съединител, ще си трябва разглобяване и смяна комплект(а за прибиране може и да ти трябва теглене).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Хелпппп!

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              но колата само изфорсира без никаква тяга,

              Без никаква или с много малка?
              Сега отидох да оставя координати на собствениците на къщата и опитах отново. Тягата е до толкова все едно някой лашка колата с бутане...
              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

              Коментар


              • #8
                От: Хелпппп!

                Провери:
                - дали малкият лост (пред скоростния) е в крайно (предно-задно положение), по средата е в неутрално и колата не се движи;
                - възможно е съединителят да се е строшил - включи на първа и запали, за да видиш дали тръгва.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Хелпппп!

                  Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                  Не знам при Нивите, дали е така, но обикновено лампата на ръчната свети, когато нивото на спирачната течност в казанчето на помпата е под минимума. Провери първо това. Ако е под минимума, долей спирачна течност и би трябвало да се оправи.
                  Колеги както неведнъж съм казвал невеж съм на тема автомобили - само карам
                  Къде се намира казанчето за спирачната течност?
                  Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хелпппп!

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Провери:
                    - дали малкият лост (пред скоростния) е в крайно (предно-задно положение), по средата е в неутрално и колата не се движи;
                    - възможно е съединителят да се е строшил - включи на първа и запали, за да видиш дали тръгва.
                    Малкия лост е в крайно предно положение.
                    При палене на първа се получава това лашкане, за което споменах, но е много далеч от тръгване...
                    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хелпппп!

                      Доколкото разбирам ще трябва да се звъни на tow truck
                      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хелпппп!

                        Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                        Колеги както неведнъж съм казвал невеж съм на тема автомобили - само карам
                        Къде се намира казанчето за спирачната течност?
                        Казанчето е под предния капак от страната на шофьора, на стената под предното стъкло. Но няма да помогне на съединителя.
                        Щом въобще нямаш представа от тази техника, по-добре да те дърпат до сервиз.
                        Пробвай все пак да включиш блокажа на раздатката, ако случайно е счупила каре... Но е малко вероятно, пък и става отведнъж....
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хелпппп!

                          Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                          Колеги както неведнъж съм казвал невеж съм на тема автомобили - само карам
                          Къде се намира казанчето за спирачната течност?
                          Не се притеснявай, никой не се е родил научен. Отново казвам, не съм запознат с Нивите, но спирачната помпа би трябвало да се намира в двигателния отсек, от страната на волана. Ето една снимка, с която се надявам да се ориентираш по-добре.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Spirachna pompa.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5732616

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хелпппп!

                            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                            Не се притеснявай, никой не се е родил научен. Отново казвам, не съм запознат с Нивите, но спирачната помпа би трябвало да се намира в двигателния отсек, от страната на волана. Ето една снимка, с която се надявам да се ориентираш по-добре.

                            [ATTACH=CONFIG]888787[/ATTACH]

                            Благодаря c0dy^! Ще взема утре спирачна течност, но преди това ще проверя докъде е... Доколкото са ми познанията...не трябва ли при липса на спирачна течност спирачките да не действат...в сми да потъва до долу без никакъв ефект?
                            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хелпппп!

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Щом въобще нямаш представа от тази техника, по-добре да те дърпат до сервиз.
                              Пробвай все пак да включиш блокажа на раздатката, ако случайно е счупила каре... Но е малко вероятно, пък и става отведнъж....
                              Ще ме дръпне някой. Ще видим какво ще стане и как точно!
                              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X