Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Няма проблем - двигателя ще си го сглобя и кача за моя сметка. Защо трябва да се повтарям пред аудиторията - свалих и разглобих двигателя защото изпитанията на главите, топлообменника и водния радиатор показаха, че са здрави. И то на два пъти. Не съм го решил сам - срещнах се със собствениците, казах, че до тук всичко е здраво и остава само блока. Получих картбланш.
    Сега, излиза , че грешката е при изпитанията на топлообменника. Надувал съм го на 4 атм. по мои си съображения. Явно са му дошли малко на гадта.
    За сметка на това, от тук натам ми става лесно - има "диагноза", събирам мотора, паля и си лягам да спя спокойно.
    Андро,да изчакаме още малко със сглобяването.Нали след толкова писане не ми слагаш в устата, че сме си определили "диагноза".Както вече писах,ние няма как да сме сигурни, че това е единствената диагноза.Нито при първата интервенция,нито сега.Смятам, че е необходимо да анализираш още от първият път -каква точно беше диагнозата,за да стигнем до сегашната.Не чух/прочетох твоята диагноза.Само чух , че може да се търси друг двигател, без никаква гаранция за подобни или други ядове.Е, как да се вземе такова решение.Затова се пише тук, да търсим помощ от знаещите,какво още може да се провери.Колегите вече са подали някой сламки.Моля те да ги вземеш предвид , и да се обсъдят тук на техническо ниво.Иначе това със спокойното спане не го разбирам.Последното ти изречение няма да го коментирам тук.Ако това е някаква странна сделка,то не трябва да е за сметка на колата.Другото -на Л.С.

    Коментар


    • #32
      От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

      Иван не пише вече в този форум така че на мен се пада честа да му адвокатствувам малко.Имаше проблем с маслото около два месеца преди продажбата,охладителя на маслото лично съм го надувал на 8 атм и не показа дефект затова се пристъпи към сваляне на главите.Същите бяха занесени за проверка и шлайфане.Заедно с главите беше занесен и охладителя.Та твърдението за промивка и нов антифриз не отговаря на истината. След сглобяването на двигателя съм го тествал поне 10 дни понеже Иван беше в Германия.За това, че проблема се е появил отново разбрах преди две седмици когато дойдохте да говорим.Мисля си, това не е ли реален опит за отстраняване на проблема или е замаскиране на положението Откакто е пусната темата се стремя да помогна със съвети та да се оправи проблема.

      ПП Въпросния радиатор съм го свалял 4 пъти и честен кръст не съм видял спукване.Но пък не съм и гледал много сериозно при липса на явен дефект.

      ПП2 Един риторичен въпрос, след първото появяване на проблема и последващите манипулации решаваш да продадеш автомобила.За себе си нямаше ли да си убеден, че този проблем е отстранен?

      Коментар


      • #33
        От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

        "Джип" е уникална кола, че даже и уникална по разправии тук във Форума.
        Ако се спре с тая насока, може и да излезе нещо полезно.
        Алекс, за да "анализирам", да дам "диагноза" и т.н. ми трябва информация от първа ръка. Сега разбирам, че Колегата Бочо е правил това, което и аз повтарях след него. Правил е Човека каквото е трябвало и е могло да се направи. Ако знаех, нямаше да процедирам така първия път.
        Сега, важно е да има информация за охладителната система преди инцидента. В смисъл, имало ли е масло в казанчето, надувала ли е маркучите и др. такива.
        При мен, непотвърдената от теб информация е че, "няколко дни преди инцидента, антифриза в казанчето е бил бистър, обаче маркучите са били на камък".
        Има ли такова нещо?

        Ние нищо не знаем какво се е случвало в предишния живот на тоя джип, кой какво е правил и какви капани е заложил. Които са отвътре и няма как да ги видим, и не се знае след колко промивки, надувания и всякакви тестове ще изкочат на бял свят.
        Последно редактирано от Аndro 160; 30-09-12, 09:44.

        Коментар


        • #34
          От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Иван не пише вече в този форум така че на мен се пада честа да му адвокатствувам малко.Имаше проблем с маслото около два месеца преди продажбата,охладителя на маслото лично съм го надувал на 8 атм и не показа дефект затова се пристъпи към сваляне на главите.Същите бяха занесени за проверка и шлайфане.Заедно с главите беше занесен и охладителя.Та твърдението за промивка и нов антифриз не отговаря на истината. След сглобяването на двигателя съм го тествал поне 10 дни понеже Иван беше в Германия.За това, че проблема се е появил отново разбрах преди две седмици когато дойдохте да говорим.Мисля си, това не е ли реален опит за отстраняване на проблема или е замаскиране на положението Откакто е пусната темата се стремя да помогна със съвети та да се оправи проблема.

          ПП Въпросния радиатор съм го свалял 4 пъти и честен кръст не съм видял спукване.Но пък не съм и гледал много сериозно при липса на явен дефект.

          ПП2 Един риторичен въпрос, след първото появяване на проблема и последващите манипулации решаваш да продадеш автомобила.За себе си нямаше ли да си убеден, че този проблем е отстранен?
          Здравей!Значи с теб са разговаряли колегите/аз не съм идвал при теб/.Благодаря ти за включването.Има една много съществена подробност,за която няма как да си наясно.Ремонтните работи по колата от Иван са описани обстойно в този форум.Създаде впечатление за един много разбиращ и грижовен собственик.И съм сигурен че е било така до някакъв момент.Това беше и основната причина,без никакъв пазарлък и разкомплектоване ,да се закупи.Тънкият момент беше ,когато лично аз попитах какво още се е случвало като по-сериозен проблем,за което не е писано.Това беше и основанието за джентълменското споразумение ,ако нещо по -сериозно излезе да го отстранява.Поисках да се отиде на преглед ,дори коментирахме най-близкият сервиз-този на Влади.Не се съгласи колата да отиде на преглед ,щото Влади я "познавал".Но пък, ще се намеси при поява на проблем.Та така-проблеми колкото искаш се появиха, но не и Иван.Писаха се мейли,телефони,но нищо.С две думи,мъжката дума си е проблем в България.Това беше специално за твое инфо.Изводите може да си ги направиш.
          Нямаше нищо споменато за този проблем и твоята дейност по него.Ако бяхме информирани за този "пропуск",както Андро писа, щяхме да се обърнем към теб още първият път за консултация,и инфото щеше да е полезно на Андро.
          Разбирам, че и ти си решил първо да тестваш топлообменника,както си мисля че е най-правилно като първа стъпка.
          Сега ,в момента мисля че най-добре е ,макар и със закъснение,това пак да се случи. Благодаря ти за добрите намерения по случая,без да знаех, че ти си предишният сервиз.Благодарностите ще ги оформим в подходяща опаковка.

          Андро,надуването на маркучите се констатира същият ден с гняста.От това налягане предполагам гърми и водното съединение. Стрелката е забелязана да не се движи плавно 3-4 дни преди инцидента.

          Коментар


          • #35
            От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
            Благодарностите ще ги оформим в подходяща опаковка..

            При така поставените условия как да не помогне човек. Ето една идея за малко ТНТМ. Охладителя на маслото на Опел Фронтера 2,5 ТДС е отделен радиатор пред водния а конзолата за масления филтър стои на същото място както при 3,1. Хубавото при тази схема е липса на досег с антифриз. Байпас на охладителя съм му правил и така беше каран около един месец.После при свалянето и тестовете вътре нямаше и една капка масло.Затова и по напред в темата казах ,че имам съмнения проблема да бъде само в охладителя.

            Коментар


            • #36
              От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

              Така.Към момента,разбирам, че всеки има някакви опасения,че може да е още нещо.Тоест, виси въпроса от първият пост.Ще опитам да систематизирам проблематиката по зони на досег масло-антифриз,за да обсъдим за последно откъде може да се покаже скрит проблем.

              1-ва зона
              -Глави и гарнитура.Пробвани-здрави.Клапани-напасвани.Гумички на клапани-сменени.Какво остава-Монтаж глави ,нова гарнитура.

              2-ра зона-Блок.Надут с въздух по пътя вода-масло на 4 атм.,като при това почват да изпускат горните О-пръстени.Извод-здрав.
              Какво следва?-проверка челото на блока.При огледа на съществуващата гарнитура ,отпечатъка е цял,няма следи от духане-мнение и на сервиза.Признаците са ,че няма изкривяване или е пренебрежимо малко.Независимо от това,ще се направи проверка на челото.
              -Следователно-проверка на диаметър на ризите и свалянето им.Нашата информация, е че заводски е 90 мм.,границата за подмяна е 90,05 мм.Имам нужда от потвърждение на тези данни.
              -Тапите при надуването не показват проблем.
              -Така и така е разхвърлян двигателя,проверка на основни и биелни лагери,гарнитура картер.
              -Нови сегменти и семеринги/превантивно/.
              -Останалото е сглобяване от шлайфист на ризите с нови О-пръстени и монтажна дейност.

              3-та зона-
              топлообменник.Изпитан-здрав.Поради това и поради факта,че няма място за присаждане на допълнителни елементи,ще ползваме този.

              Моля за допълване на пропуски по реда на работа, и най-вече за детайл,който би трябвало да се провери преди сглобяването.
              Ако този списък на изпълненото и планираното за изпълнение е верен,при предпоставката че всичко оттук нататък ще се изпълни качествено,отпадат ли всякакви съмнения , че може да има още нещо по смисъла на темата?

              Коментар


              • #37
                От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                Ами тогава не трябва да има проблеми. Само, че става въпрос за ВМ двигател който и чисто нов се троши доволно, така, че очакваме изненади.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #38
                  От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Ами тогава не трябва да има проблеми. Само, че става въпрос за ВМ двигател който и чисто нов се троши доволно, така, че очакваме изненади.
                  Благодаря за успокоението.А иначе , да знаеш ,че се размишляваше в един момент даже и върху подмяната с бензинов!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Благодаря за успокоението.А иначе , да знаеш ,че се размишляваше в един момент даже и върху подмяната с бензинов!
                    Чак подмяна и да не е, но все пак мисля, че трябва да се преправи топлообменика за да стане надеждно. В много двигатели има такива топлообменници. Включително и за товарни автомобили. Дефектират сравнително рядко и в общия случай надживяват мотора. В този мотор дефектират често, а надживяват мотора, единствено щото си е калпав по рождение.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                      Един тъп въпрос от мен ако "надува" покраи някоя дюза т.е от цилиндъра покраи дюзата към главата и налягането на маслото да се вдига?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                        Тогава дюзите са толкова доволно опушени и запекли, че трябва да си сляп да не го забележиш.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          ...Ще опитам да систематизирам проблематиката по зони...
                          1-ва зона не е 100% сигурна. Няма такъв метод за изпитване на глави, който да създаде реалните термодинамични натоварвания.
                          2-ра зона - същото. Още повече, че няма как да се надуе през водната риза с повече от 3-4 атм.

                          Официална сервизна информация за тоя двигател може да се окаже голям проблем. В най голямата Европейска държава - респективно най голямото издателство за подобен род техническа литература, сервизна книга за VM 3,1 няма - не се предлага.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                            За 2.5 няма ли?
                            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                            Grand 3.1TD
                            0898 620 306 Стоян

                            Коментар


                            • #44
                              От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                              За 2.5 няма ли?
                              Мисля, че има, но не съм сигурен дали няма разлики.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                                Това в сервизната информация не върши ли работа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X