Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Българско" термобельо от Мерино

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Българско" термобельо от Мерино

    Някой пробвал ли е бельото на българската марка "...." (не мога да споменавам марки).
    В сайта им пише, че имат щанд в Халите.
    Имат спортно термобельо от 100 мерино вълна и цените са примамливо ниски. Дали си заслужава?
    Александър

  • #2
    От: "Българско" термобельо от Мерино

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    спортно термобельо от 100 мерино вълна и............. Дали си заслужава?

    Колко пари е това дето трябва да си заслужава?Кажи ми и марката,а аз няма да казвам на никой

    Принципно вьлната си е вьлна без значение от кьде е стригана,от кого и какво по националност е животното и винаги си заслужава ако говорим за това какво трябва да се носи.Едно време на пилотите им даваха едни такива жьлтеникави които бяха в пьти по-добри от скапаните памучни,дьржаха и на издевателства,но кьде и за колко ги има не мога да ти кажа.


    Кажи марка да прегледам и аз.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: "Българско" термобельо от Мерино

      Wool Collection е марката. Май вече нямат щанд в Халите, ама това няма значение.

      72 лв. комплекта 75% Австралийско Мерино 25% акрил

      115 лв. комплекта 100% Мерино

      Малко ме притеснява, че ще боде и ще създава лек дискомфорт, но мисля че може да се свикне. В момента съм с чорапи 45 % Мерино ... Няма такова топло нещо.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: "Българско" термобельо от Мерино

        А да пита за какво и при какво натоварване ще го ползваш?
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: "Българско" термобельо от Мерино

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Малко ме притеснява, че ще боде и ще създава лек дискомфорт, но мисля че може да се свикне. В момента съм с чорапи 45 % Мерино ... Няма такова топло нещо.
          Изобщо не се притеснявай! Добре изпредена вълна - та даже и да не е от меринос - изобщо не дразни. А за чорапите - направо минавай на сто процента (вълна), марка: "От баба ти". На пазара ("Женския") са по десетина лева чифта (ако си нямаш автентична баба де).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: "Българско" термобельо от Мерино

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Малко ме притеснява, че ще боде и ще създава лек дискомфорт, но мисля че може да се свикне.
            Няма

            Няма да те гьделичка,не скубе / или поне не ти щави макарите / и не задьржа много влага която да усещаш с носа си.Би трябвало да се водят 2-3 вида - лек,среден и експедиция,но нищо чудно нашите да са наблегнали на последния само и да не си играят.За 115 лева според мен много си заслужава ако говорим само за цена.


            Чорапи нямат ли?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: "Българско" термобельо от Мерино

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Някой пробвал ли е бельото на българската марка "...." (не мога да споменавам марки).
              В сайта им пише, че имат щанд в Халите.
              Имат спортно термобельо от 100 мерино вълна и цените са примамливо ниски. Дали си заслужава?
              не е българска а се произвежда в Турция. Имам тениски с дълги ръкави и са уникално удобни и топли

              Коментар


              • #8
                От: "Българско" термобельо от Мерино

                Нямаше ли някаква фирма в Самоков която произвеждаше ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: "Българско" термобельо от Мерино

                  Тя е друга, синтетика. Аз ползвам нея за зимата. За лятото имам ширпотреба от голям хипер маркет. Мисля и лятно да се обзаведа с неща от Самоковската фирма.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Българско" термобельо от Мерино

                    имаше една фирма Барс, ако не се сметне за реклама...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Българско" термобельо от Мерино

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      имаше една фирма Барс, ако не се сметне за реклама...
                      За нея си говорим, тя е самоковската. На мен ми е интересно регулирането на температурата при промяна на активността при еднаква температура.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Българско" термобельо от Мерино

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        За нея си говорим, тя е самоковската. На мен ми е интересно регулирането на температурата при промяна на активността при еднаква температура.

                        На МЕРИНОТО ли?Няма как да го биеш това,седя в студена лодка на студена пласмаса,ставам,почвам да вьртя едни лебедки,да дьрпам едни вьжета и след 10 минути пак сядам.Е мериното бие синтетиката на Ьндьр Армьра ако не говорим за скорост на сьхнене.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Българско" термобельо от Мерино

                          Имам от въпросните - тениска с къс ръкав. Купих я преди 2-3 години от халите. Смешни пари беше, не помня вече колко точно.
                          Че топли - топли. Дори рядко я обличам, че на закрито не се трае с нея. Ама лично аз имам забележки към кройката. Нещо прекалено стегната ми идва около раменете и е някак дискомфортна при повече движение (хем съм няма и 70 кила). В същото време на дължина с едно коланче може да мине и за рокля. Яката също ми се вижда странна - направо на перверзно разголена гръд бие...
                          Та така. Вълната хубава, ама иначе...За тия пари толкова.
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Българско" термобельо от Мерино

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            ...ако не говорим за скорост на сьхнене.
                            Което практически няма значение, защото вълната топли и мокра (без значение от пот, или морска вода). Не съм в състояние да се обоснова научно-теоретически, но чисто емпирично - неоспоримо.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Българско" термобельо от Мерино

                              Не се заблуждавайте . На женския пазар вълнените чорапи нямат нищо общо с истинските вълнени чорапи на баба. Преждата отдавна не е 100%. вълна. Още при разбиването и преденето се смесва с памук и някакви други смески. Единственото сигурно е, че са плетени на ръка, а не машинно.
                              А що се отнася до бельото, наистина си струва. Оптималния вариант на състава е към 80% вълна + 20% други съставки, които правят бельото по-меко и финно. От 7г. нося интензивно в студените месеци едно такова боди, което освен че е много финно и красиво, е адски топло и здраво.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X