Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Фероза..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Фероза..?

    Здравейте колеги ! Искам да Ви попитам какви гуми да сложа на джипката. Ще се ползва за лов, но също така ще се кара на асфалт. Мисля, че МТ тата ще са много шумни на пътя и много некомфортни. Затова повечко се наблягам към АТ тата. Искам да ги ползвам и през зимата. Размерът който съм си избрал е 195/80/15. За сега съм си харесал няколко няколко модела:

    Hankook Dynaprpro atm rf10 - 195/80/15 около 148лв. бройката

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:114910.jpeg
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:6128615

    General Graber AT2 205/75/15 - и тези са на около същата цена.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:109813267.general-tire-grabber-at2-215-75-r15-100s.jpg
Прегледи:1
Размер:37.4 КБ
ID:6128616

    Предлагайте !

    Благодаря Ви предварително !
    Последно редактирано от offroad-daihatsu; 25-02-17, 20:31.

  • #2
    От: Гуми за Фероза..?

    205/75/15 ще са ти малко ниски-689мм,вземи си 215/75/15-704мм.,според мен Generala е с по агресивен грайфер и ще става повече и за кал отколкото Hankook-a!А Hankook-а при този размер е 693мм.,не знам колко ще е проходим в кал,но с него ще имаш по малък разход на гориво!!!
    Тук има различни привърженици,на по тесните и по широки гуми,нека си изкажат мнението и други колеги.

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за Фероза..?

      Ханкуук АТм е страхотна всесезонна гума. На Кията съм с такива и въпреки че са седемгодишни и понапукани , нямат пробблеми в сняг. За кал, което и да е АТ не става.
      Не си споменал процентното съотнощение лов-асфалт. Аз си намерих добър компромис за моята Форуърд Сафари 530, но ги има само 235/75.
      Справят се отлично на всякакъв терен, само дето са шумни на асфалт.
      Със щатните гуми дето си се ориентирал, ниски са за лова.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за Фероза..?

        Здравей, защо не погледнеш гумите от тази тема - отзивите са много добри и цената също. Като размер лично бих се спрял на 215/75/15 или 235/75/15, като с вторите печелиш малко височина, но пък са по-широки, което като гледам от посочените от теб размери, се стремиш да избегнеш. 195/80/15 е единият стоков размер за ферозата, но за гората не виждам причина да се придържаш към него. 205/75/15 е предпочитан за самурай и джимнита и отново не смятам, че е подходящ за посочените цели - вярно е че не са особено широки, но са дори по-ниски от 195/80/15.
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за Фероза..?

          Размера 205 го дадох като за пример, защото в момента карам с такъв размер: 205/70/15.

          Но ми препоръчаха да мина към по-тесни - 195/80/15. За по-малък разход на гориво.

          Като гледам от гумите Gripmax имат най малък размер от 215.

          Коментар


          • #6
            От: Гуми за Фероза..?

            Не се обиждай,но караш фероза най-вероятно е и на газ и си решил да вземеш по-ниски гуми заради 0,5л газ на 100км.Честно казано мисля, че е безсмислено.
            Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

            Коментар


            • #7
              От: Гуми за Фероза..?

              От Грипмакс, колегите имат добри впечатления.
              Не разбирам, защо широчината е толкова драматичен фактор. За каква икономичност говорим, ако ще се ходи на лов с джипа. Там са моточасове.
              За естетиката, да не говорим, но тя е доста субективен фактор. За мен е съчетанието на естетика с функционалност и затова 235/75/15. По-тежки са една идея, но ако не са регенерат, не е кой знае какъв проблем.
              Джип с високи и тесни думи изглежда смешно, ако ще и най-наточения да е .
              Мойте 5 ст'инки.
              Или щатните, или гуми каквито се полагат на офроудър.
              Всяко решение с неговата цена, предимства и недостатъци.
              НЯМА евридей джип, дето да става и за лов и за офроуд.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Гуми за Фероза..?

                С една дума сте прави.
                Няма да е кой знае каква разлика в горивото но 215 ми се виждат широки да не говорим за 235
                Ще чуем мненията и на другите колеги.
                Дано има такива да си изкажат мнението за тези щатните да ги наречем и за корейците.

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми за Фероза..?

                  Дано Димо от Ямбол види темата да се изкаже за ферозите са доста на ти и имат няколко там.Накратко се карат със 31ци,но той дано разясни...
                  Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми за Фероза..?

                    Сложих на Витарата (1.6, 97коня) гуми Hankook като тези показаните в първото мнение, в размер 215/80/15. Като впечатление мога да кажа, че са леки, не шумят повече от другите и съм очарован как се държат на мокър асфалт и сняг. За кал нямам мнение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми за Фероза..?

                      Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                      Сложих на Витарата (1.6, 97коня) гуми Hankook като тези показаните в първото мнение, в размер 215/80/15. Като впечатление мога да кажа, че са леки, не шумят повече от другите и съм очарован как се държат на мокър асфалт и сняг. За кал нямам мнение.
                      Точно този модел и размер са и моята препоръка към колегата.
                      По-големи, да. По-малки в никакъв случай, ако иска да ходи на лов.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми за Фероза..?

                        Е що ко му е на лова? По наше село редовно минават с булдозер.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми за Фероза..?

                          Забравих да попитам при Hankook Dynapro ATm, дали м-то означава mud ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми за Фероза..?

                            Видя ли официалният сайт на марката за модела ? Това е линк към него. Готиното при тях е, че ги водят и M+S (Mud + Snow) и имат сертификат 3PMSF (3 peak mountain snowflake).

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми за Фероза..?

                              Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                              Видя ли официалният сайт на марката за модела ? Това е линк към него. Готиното при тях е, че ги водят и M+S (Mud + Snow) и имат сертификат 3PMSF (3 peak mountain snowflake).

                              Благодаря много ! Като ги пробваш в калта напиши как се държат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X