Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

    Тя темата е стара ама аз да си се наоплача.

    Добавка от типа "реметализатор" не слагайте в мотоциклетен двигател различен от руски. Преди години набутах такова в ХТ-то на щерката , че подпушваше и гореше масло. Пък и на опаковката пишеше че става за мотоциклети. Да ама не! след 4-500 км. моторетката внезапно умря насред една буря в Тетевен. Заради бурята първоначално реших че нещо тока е загинал от мокрото. Е да ама не! Реметализиращите "наночастици" на реметализатора се бяха отложили на богати слоеве по динамомагнета и датчика на хол с което заглушаваха работата им. Просто изчистване на проклетията и смяна на маслото реши проблема. Но вие не слагайте от това в моторите в които има магнитни чаркове в маслена баня.
    Последно редактирано от Жоро Нешев; 12-11-11, 11:11. Причина: бързопис
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #32
      От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

      Опитахте ли ФЮЛЕРИН на Бардал?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #33
        От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Тя темата е стара ама аз да си се наоплача.

        Добавка от типа "реметализатор" не слагайте в мотоциклетен двигател различен от руски. Преди години набутах такова в ХТ-то на щерката , че подпушваше и гореше масло. Пък и на опаковката пишеше че става за мотоциклети. Да ама не! след 4-500 км. моторетката внезапно умря насред една буря в Тетевен. Заради бурята първоначално реших че нещо тока е загинал от мокрото. Е да ама не! Реметализиращите "наночастици" на реметализатора се бяха отложили на богати слоеве по динамомагнета и датчика на хол с което заглушаваха работата им. Просто изчистване на проклетията и смяна на маслото реши проблема. Но вие не слагайте от това в моторите в които има магнитни чаркове в маслена баня.
        На болшинството (ако не и на всички) коли, на пробките на картера има магнит за да събира евентуални стружки и пр. - излиза, че реметализаторите са принципно неефективни, защото въпросните "наночастици" ще се събират там, а няма да реметализират.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          На болшинството (ако не и на всички) коли, на пробките на картера има магнит за да събира евентуални стружки и пр. - излиза, че реметализаторите са принципно неефективни, защото въпросните "наночастици" ще се събират там, а няма да реметализират.
          Е тя пробката на повечето е с магнит ама тая на трансмисията. Може и да бъркам де. Ама с такова впечатление съм останал. Независимо от това той там слабичък магнита и не може да обере всичко. Абе дивотия е това - разработвана от и за Съветския ВПК и за машини с огромни допуски по агрегатите в сравнение с тези които караме ние сега. Мое мнение.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #35
            От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

            Момчета вие производителите на добавки ги взехте за мезе . Как ще се отложат наночастищите по магнитите като са на силициево-алуминиево-графитена основа или на основата на силикони. С такава добавка съм от почти 2000 км и няма никакви проблеми. Не казвам че има и кой знае каква полза . Обещанията за повече мощност и икономии на гориво не се реализираха, дано поне обещанията за запазване на двигателя и триещите част са истина . Ето тук http://msh-nanovit.bg/index.php?id=4 има една рекламна историика която горе долу дава представа за идеята, мен поне ме полъга.
            Последно редактирано от bombata; 13-11-11, 20:20.

            Коментар


            • #36
              От: УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР (Добавки към маслата)

              Аз такова нещо съм сипвал преди повече от десет години (когато се появиха). Ефекта, не знам как всъщност може да се усети без специализирани измервания и апаратура (малко плацебо се явява напрактика), проблеми - добре, че нямаше. Тогава когато се появи това чудо-юдо, рекламата експлоатираше легендарната аура около руския ВПК. Днес вече такива асоциации не са продуктивни, защото всички са наясно, че принципна разлика между Ладите и Москвичите, от една страна, и военното производство на руснаците, от друга - всъщност няма!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X