Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло в скорости, раздатка и дифове на Опел Фронтера?

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

    Да се включа и аз с въпрос. Както писах и другаде - джипката ми е на 2 дни, внос от Италия. До сега, като съм купувал леки коли втора ръка, съм сменял само масло на двигателя. Сега трябва ли задължително да сменя и на скоростите?
    ОФА КБ 2.0 '95

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

      Желателно е всички масла (двг, скорости, раздатка и дифернциали) да си ги смениш за да си сигурен, че поне те за сега са ОК. Поне аз така бих направил !

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

        Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
        Да се включа и аз с въпрос. Както писах и другаде - джипката ми е на 2 дни, внос от Италия. До сега, като съм купувал леки коли втора ръка, съм сменял само масло на двигателя. Сега трябва ли задължително да сменя и на скоростите?
        Даже е задължително. В Италия се знае, че масла не се сменят а само се доливат. Много е вероятно навсякъде освен мотора да си с оригиналното масло.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

          Аз от Фронтиери не разбирам, ама 10W40 не е ли моторно масло?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

            10 w 40 означава вискозитета на маслото/и още нещо/ . А за пълно източване на маслата ползвай сервиз в който имат сонда за смяна на масло. Преди време бях малко скептичен за тези сонди,обаче при една смяна, след като го "изсмука" развих пробката и не капна нищо.
            :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Аз от Фронтиери не разбирам, ама 10W40 не е ли моторно масло?
              Да и такова трябва да е в скоростите и раздатката.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Не си сгрешил въпреки, че аз карам от 2 години с 10/40 в СК и 75/90 в РК и не съм забелязал проблеми.
                75/90 в РК? това раздатачна кутия ли зачи? Ако е така не се ли слага моторно масло и в раздатката? Питам, защото не знам и виждам, че fanatic е написал, че и в двете кутии се слага 10/40.

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                  Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                  75/90 в РК? това раздатачна кутия ли зачи? Ако е така не се ли слага моторно масло и в раздатката? Питам, защото не знам и виждам, че fanatic е написал, че и в двете кутии се слага 10/40.
                  Колегата просто казва, че е сложил друго и няма проблем до момента.
                  Но най-добре си е да се слага моторно.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    75/90 в РК? това раздатачна кутия ли зачи? Ако е така не се ли слага моторно масло и в раздатката? Питам, защото не знам и виждам, че fanatic е написал, че и в двете кутии се слага 10/40.
                    Ахам, точно това значи. Преди две години и аз като вас рових къде ли не за инфо за пустите масла и никъде нямаше единодушие какво точно да се слага. Даже руснаците съветват да се слага 75/140 навсякъде, но мен нещо не ми се ще. Иначе производителя предписва 5/40 или 10/40 за СК и РК. 75/90 не е значително по-гъсто от 10/40, но има противопенни и разни други добавки, които в моторното ги няма. Не мисля, че специално за раздатката ще повлияе зле. Обаче на следващата смяна мисля и там да сипя моторно просто за да сравня.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Ахам, точно това значи. Преди две години и аз като вас рових къде ли не за инфо за пустите масла и никъде нямаше единодушие какво точно да се слага. Даже руснаците съветват да се слага 75/140 навсякъде, но мен нещо не ми се ще. Иначе производителя предписва 5/40 или 10/40 за СК и РК. 75/90 не е значително по-гъсто от 10/40, но има противопенни и разни други добавки, които в моторното ги няма. Не мисля, че специално за раздатката ще повлияе зле. Обаче на следващата смяна мисля и там да сипя моторно просто за да сравня.
                      Ясно. Понеже ми предстои да ги сменям за това питам. Ще сложа 5/40 и в СК и РК. После вече ще търся и 75/140 за дифовете.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Ясно. Понеже ми предстои да ги сменям за това питам. Ще сложа 5/40 и в СК и РК. После вече ще търся и 75/140 за дифовете.
                        Ако ти е поизносена колата/скоростната кутия си сложи по-гъсто. Аз съм с 15W40 и е много по-добре от 10W40.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Ако ти е поизносена колата/скоростната кутия си сложи по-гъсто. Аз съм с 15W40 и е много по-добре от 10W40.
                          Все пак е 94г. и не знам на колко келометра е реално. Сигурно е над 200 или повече хиляди. Нали занеш "нов внос , карана от жена и т.н. Като я купувах продавача беше коректен и ми каза че едва ли е на 140 000 колкото пише, а аз просто измерих компресията и беше 11.5 и на четирите цилиндъра което ме устройваше. Исках да е равна на всички цилиндри и за моя радост беше така. За това я взех. Е, и не лопаше като я карах.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Ако ти е поизносена колата/скоростната кутия си сложи по-гъсто. Аз съм с 15W40 и е много по-добре от 10W40.
                            На Мерцедеса в мотора съм с 15/40 и като извадя щеката на студа сега маслото не тече..... В такъв случай 75/90 мисля, че по добре. Синтетика е все пак ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              .. В такъв случай 75/90 мисля, че по добре. Синтетика е все пак ....
                              100% но все пак си мисля да си сложи двигателно синтетика. Сигурно са имали нещо в предвид като са го написали производителите. При Лозан съм се нагледал на "струговани" скоростни кутии, липсващи и посинели зъбни колела и т.н.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за масло в скорости и раздатка

                                И аз мисля, че щом производителите дават 5/40 ще сложа такова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X