Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлика за ЮМЗ 6L???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравлика за ЮМЗ 6L???

    Здравейте колеги!Имам Юмз 6л и както се досещате е без хидравлика.Искам да му сложа хидравлика от по-новия модел,но чух,че слагат и от мотокар или косачка E 302.Дайте някакви идеи,снимки,чертежи.
    Поздрави!
    Suzuki Samurai 1.3
    Диян Димитров - 0897875292

  • #2
    От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

    Продават комплектовани китове ,фирмата е Оптиком-Стара Загора,имат сайт и хубав он-лайн магазин,там има и цени,след регистрация!Ако машината е нямала хидравлика до сега,трябва да и сложиш допълнително и още една хидравлична помпа-НШ.10,слага се пред основната помпа НШ.36

    Коментар


    • #3
      От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

      Първоначално публикуван от graifer Преглед на мнение
      Продават комплектовани китове ,фирмата е Оптиком-Стара Загора,имат сайт и хубав он-лайн магазин,там има и цени,след регистрация!Ако машината е нямала хидравлика до сега,трябва да и сложиш допълнително и още една хидравлична помпа-НШ.10,слага се пред основната помпа НШ.36
      За помпата знам,че трябва да се сложи,интересува ме бутилката за управление как е най-практично да се сложи и как да се върже сектора и благодаря за сайта.
      Suzuki Samurai 1.3
      Диян Димитров - 0897875292

      Коментар


      • #4
        От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

        Има лесен и ефективен начин. Ще се опитам да обясня.
        Ако вече си решил проблема с хидравличната помпа(а той според мен е най-трудния) трябва да си намериш кормилния разпределител, или както там му се казва. Трябва да го монтираш към кормилния прът-място има достатъчно, и става лесно с няколко планки и винкели. Цилиндъра който ще върти колелата се закрепва успоредно на дясната греда която свързва предницата с предното корито на скоростната кутия. За задната част на цилиндъра се прави някаква по-яка пета, която пък се закрепва за въпросната греда. НА предния край на щока на цилиндъра се захваща по някакъв начин частта от пръта който в оригиналния кормилен механизъм свързва секторната кутия и хебела на предия мост. Използва се само шарнира с малка част от самия прът-за да се направи захващането към щока на цилиндъра. Обикновено е чрез заварка, но според мен това не е най-удачният начин. С малко повече мислене може да се измисли по-подходящо захващане. И така вече имаш цилиндър който в задния си край е хванат към рамата на трактора, а на щока-накрайник за хебела. Остава всичко да се свърже и захване, и да се похвалиш, е работи. Задължително със снимки.

        Успех с начинанието, и ако има неясноти-питай. Може да не знам отговора на всички въпроси, но все някой може да даде идея.

        И не се опитвай да ползваш наличната помпа и за двете дейност-за работа и за завиване. Не става. Или само едното, или само другото.

        И още нещо-след такава интервенция вече тракторът не може да се движи легално по пътищата, даже от КТИ няма да искат да го регистрират. Това се прави на вече регистрирана машина, но все пак няма сигурност дали ако те видят някъде няма да те спрат и да ти напишат разни там хартийки с отрицателно финансиви за теб изражение
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

          аз мойто го направих такаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.035.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5201353Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.033.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5201354Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.034.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5201355

          Коментар


          • #6
            От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:хидравлика  юмз3.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5201513Натиснете снимката за да я уголемите

Име:хидеавлика юмз.jpg
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5201512Колега ето ти още идеи:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:хидеавлика юмз2.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5201511

            Коментар


            • #7
              От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

              колега виждам ,че ползваш орбитална помпа от мотокар искам да попитам при тази помпа има ли луфтове по време на движение или по точно как ще се представя трактора по време на сиедба и култивиране

              Коментар


              • #8
                От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                Първоначално публикуван от maistor-Sm Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]239026[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]239025[/ATTACH]Колега ето ти още идеи:
                [ATTACH=CONFIG]239024[/ATTACH]
                Нещо такова искам да направя и аз.
                Suzuki Samurai 1.3
                Диян Димитров - 0897875292

                Коментар


                • #9
                  От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                  Колега вече съм направил няколко трактора от тази марка.Идеята да се захване хидравличния цилиндър за носещата греда/дясната/ не е добра по ред причини.Захващането към моста е по-добро.Проверете дали на кожуха на ангренажа има место за поставяне на хидравлична помпа точно срещу основната,ако не трябва да смените кожуха.Може да се постави и делител на потока както е на Т40 и да се изпозва основната хидр.помпа и по този начин се усигурява налягане в хидр.цилиндри за навеса и за управлението.Хидроразпреде- лителя може да е от мотокар/той е най-компактен/или от друга машина.Има Т16М с хидроуправление. Неговия хидроразпределител е най-добър,защото има и предпазно-преливен клапан и габаритите са малки.Налягането в хидравличната система за управление не трябва да е по-голямо от 90ат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                    колега стефан55 защо не изтъкнеш някоя от причините неодобряващи захвата към дясната греда и искам да отворя скоба съветвайки колегите за централно захранване действително си спестяват 35 лева за помпа нш-10 но ако допълват централното казанче с изгоряло масло вероятноста да останат без управление по време на движение е твърде голяма ,категорично подчертавам захранването на управлението дае самостоятелно и независимо
                    Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                    Колега вече съм направил няколко трактора от тази марка.Идеята да се захване хидравличния цилиндър за носещата греда/дясната/ не е добра по ред причини.Захващането към моста е по-добро.Проверете дали на кожуха на ангренажа има место за поставяне на хидравлична помпа точно срещу основната,ако не трябва да смените кожуха.Може да се постави и делител на потока както е на Т40 и да се изпозва основната хидр.помпа и по този начин се усигурява налягане в хидр.цилиндри за навеса и за управлението.Хидроразпреде- лителя може да е от мотокар/той е най-компактен/или от друга машина.Има Т16М с хидроуправление. Неговия хидроразпределител е най-добър,защото има и предпазно-преливен клапан и габаритите са малки.Налягането в хидравличната система за управление не трябва да е по-голямо от 90ат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                      Това наливането на отработено масло във хидравликата е голяма текезесарщтина!За 3-4 год.разпределителя заминавана кино!Освен това ускорява амортизацията на хидравличните помпи,както и на всички хидравлични цилиндри,които се включват към машината!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                        Причините поради които смятам,че не е добре да се захваща хидр.цилиндър към гредата са следните.Предния мост постоянно копира терена по които се движи машината и от там се предава движение в ушите на захващане на хидр.бутилка което е постоянно особенно по неравен терен и допринася за износването им.При движение на моста нагоре и на долу се променя и дължината на разстоянието от точката на захващане към гредата до точката на захващане към хебела и променя посоката на движение,но това е незначително и на практика трудно се забелязва. Друга причина е натоварването на гредата спрямо предния мост. Хидр. бутилка се стреми да удържи усилието което се получава върху предните колела и предава натоварване на болтовете и щифтовете закрепващи гредата към предния мост и се стреми да ги раздели.По принцип това е едно от най-уязвимите места и често пъти от вибрации и по други причини се получава разхлабване на болтове и това води до скъсването им,а от там и до разбиване гнездата на щифтовете.Това е моето мнение.Това за делителя на потока беше само като идея /захранване с една помпа/. Колегата е прав отделното захранване на хидр.управление и на останалата хидр.ситема е за предпочитане.С управлението компромиси не трябва да се правят.Има и още един вариант приложен на времето при СК-3. Хидроразпределителя е монтиран на дългата щанга между кормилната кутия и хебела.При отказ на хидравликата машината продължава да се управлява механично.Колкото до използването на отработените масла в хидравличната система/ две мнения по въпроса не може да има/-НЕ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                          Да поизтупаме малко прахта от темата. Възможно ли е да се използва оригиналния разпределител? Да уточня че трактора си има заводско усилване но честно казано не съм доволен от тежестта на управлението.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                            Пробвал съм да захраня усилвателя на кормилото с налягане от основната хидравлична помпа. Определено кормуването става по-лесно(заради по-високото налягане), но не може да се ползва една помпа за двете неща. Ако завиваш-нямаш навес, ако вдигаш или пускаш с навесната система-нямаш кормуване...
                            Не знам защо е това ограничение на 90 бара, но не знам някой да се е похвалил, че с нормалния усилвател ЮМЗ-то има добро кормуване. Ако се вдигне налягането-всичко си идва на мястото.
                            При мен клапана за регулиране на налягането в кормилната система е натегнат докрай. Нямам как да измеря налягането, но подозирам, че помпата толкова си може.
                            И аз да питам-как може да вдигна налягането което дава помпата? Ако няма регулиращ клапан какво налягане може да направи тази помпа? Ако е по-високо от нормалното за работа на системата, а аз не мога да го докарам с натягане на клапана-значи помпата е взела-дала. Ако помпата не може да вдигне повече-защо не може, другата помпа си прави 120 бара по книга.

                            Още нещо по питането на ГОГО-силата с която хидравличен цилиндър действа върху някаква система се определя от три неща: Диаметър на цилиндъра, налягане на маслото, и съотношение на лостовете в системата.
                            Диаметъра не можем да променим, лостовете също, остава налягането.
                            Но има изискване то да не превишава 90 бара, не знам дали е достатъчно... Ако се вдигне-както казах в началото на поста си-кормуването се подобрява доста.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидравлика за ЮМЗ 6L???

                              За помпата ясно. Трактора си има 2. Така като гледам оригиналната секторна кутия има разпределител и нещо като цилиндър но с много малък ход действащ директно на сектора. Незнам дали нещо не са го доизмислили братушките че неработи нормално. Гледам колегите монтират цилиндри от мотокар но и разпределител от такъв. Аз неразполагам с такъв затова искам да използвам наличния. http://www.2agrosnab.ru/zip/info/1470/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X