Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени къщи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дървени къщи?

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    Тука може да се отвори хубава дискусия, ако поне въпроса беше формулиран като хората.

    Ами формулирай го ти за да се отвори хубавата дискусия . Аз мисля , че всички които пишат в тази тема имат понятие за какво става въпрос , но все пак ще се поясня :

    Под "там нещо си " имам предвид ПДЧ панели или дървена ламперия . Доста фирми съм забелязал предлагат строителство по този начин - дървени или метални ферми , като стените са с 10см изолация (термо вата) а облицовката е от горепосочените варианти като от външната страна се слага допълнителна изолация (кой каквато си реши ) и се довършва по осмотрение на собственика ( така наречения панел тип "сандвич").
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

    Коментар


    • #47
      От: Дървени къщи?

      А какво ще кажете за сглобяемите къщи от "сандвич панели" С две страници от етернит и 10см. стиропор по средата. Имам такава вила от 30г. За сега не е мръднала. Лятото е хладно, зимата се топли лесно. Шумоизилацията е на ниво. Сглобява се за няколко дни от двама-трима. Довършителни работи - клонят към нула, само боя. Правеха ги в Самоков, сега не знам.

      Коментар


      • #48
        От: Дървени къщи?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        А какво ще кажете за сглобяемите къщи от "сандвич панели" С две страници от етернит и 10см. стиропор по средата. Имам такава вила от 30г. За сега не е мръднала. Лятото е хладно, зимата се топли лесно. Шумоизилацията е на ниво. Сглобява се за няколко дни от двама-трима. Довършителни работи - клонят към нула, само боя. Правеха ги в Самоков, сега не знам.
        Вече няма как да ги правят-етернита е от разните там,съдържащи азбест продукти,които вече са забранени за използване.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #49
          От: Дървени къщи?

          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
          Вече няма как да ги правят-етернита е от разните там,съдържащи азбест продукти,които вече са забранени за използване.
          Е няма ли някакъв заместител? Абстрахирам се от факта, че боядисан етернит, няма как да навреди. И забравям, че кварталния водопровод е от етернит.

          Коментар


          • #50
            От: Дървени къщи?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Е няма ли някакъв заместител? Абстрахирам се от факта, че боядисан етернит, няма как да навреди. И забравям, че кварталния водопровод е от етернит.

            Е,има де баш,гипсокартони и гипсофазери там разни...То не се знае след 30-40 години дали и тях няма да ги обявят за карцерогенни...
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #51
              От: Дървени къщи?

              На пазара има етернитови плоскости без съдържание на азбест. Цената им обаче е ...
              Има един сайт, който вече съм пускал тук. Там има "дървени" къщи.
              Тъй като скоро се разхождах в дървени къщи в Панагюрище - усещането е превъзходно. Както обаче нееднократно е казвано - мат'ряла вече не е същия, или по-точно технологията на подбиране и обработка. Освен това забележете, че много от тези къщи са с монолитен (каменна зидария) първи етаж. Формообразуването, тектониката и функционалността на тогавашната дървена къща е достигнала върхове,за които сегашните бунгала с претенции не могат и да си помислят. То е все едно да сравняваме ръчно ушита кожена обувка по мярка от вашия крак със китайска маратонка тип "балатумка".

              Тук може да свалите и част от книга за българските къщи. Не е точно по темата, но все пак.
              Последно редактирано от axlastro; 10-06-11, 21:04.
              Александър

              Коментар


              • #52
                От: Дървени къщи?

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                ... Както обаче нееднократно е казвано - мат'ряла вече не е същия, или по-точно технологията на подбиране и обработка.
                Нека внеса мааалко уточнение.
                Колега, ти говориш за детайли, изпълнени от широколистна дървесина, а сега масово се ползва иглолистна. Оттам идва и разликата. А за технологиите ще си говорим явно друг път.
                Stank, ПДЧ в това стоителство не се ползва. Ако някой ползва - бягайте далече. И 10 см не е дебелина на стена на къща, а на бунгало.
                И въобще - мога да отговарям само на правилно поставени въпроси.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #53
                  От: Дървени къщи?

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение

                  Stank, ПДЧ в това стоителство не се ползва. Ако някой ползва - бягайте далече. И 10 см не е дебелина на стена на къща, а на бунгало.
                  И въобще - мога да отговарям само на правилно поставени въпроси.
                  Абе готин , ти наистина ли не ме разбираш или се правиш на интересен????

                  Усещам че си компетентен по темата (заедно с 2-3ма тук писали ) за разлика от мен , но мисля че и на котката на комшииката и стана ясно какво питам !!! Няма нужда да се държиш снизходително с по-малко знаещите и питащи хора . Аз ако знаех всичко нямаше да питам !!!

                  Ще пиша бавно да ме разбереш .
                  До сега темата беше за "дървени къщи" ( да се разбира - изработени изцяло от дърво) , а моето питане е за мнение на знаещите ( което не включва единствено и само теб) за къщите изработени на същия принцип но с други материали ..

                  А за "правилно зададените въпроси" си представи че съм ти клиент и съм дошъл с една щайга пари и искам да ми построиш къща . Ще ме върнеш да си преформулирам въпросите ли ?????????
                  Последно редактирано от Stank; 10-06-11, 23:00.
                  ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                  WJ 4.7

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Дървени къщи?

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Глупости!
                    Кое е глупост ?
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дървени къщи?

                      Виждам темата доста късно, но все пак ще споделя и моя опит.

                      Първо, напълно подкрепям мнението на колегата axlastro , относно дървена или тухлена къща.

                      През 2006г. реших да строя къща, интересувах се, рових в нета и се срещах с фирми, които строят така наречените дървени къщи. Почти се бях навил за дървена, докъто един ден съвсем случайно не попаднах на новострояща се къща в началото на Костинброд. Огледах грубия строеж и честно казано това което видях изобщо не ми хареса. Скелета на къщата беше направен от току що отсечен Бор, без следа от никаква обработка против термити, кризачи и всякакъв вид вредители. Но в офиса на фирмата с която евентуално щях да строя ме убеждаваха, че дървесината се импрегнира и дори ми показваха мостри на обработен дървен материал.

                      Може би това ме отказа, недоверието към качеството на строителя.

                      Цената-абсолютно едно и също е, дори дървената излиза малко по-скъпа. Смятал съм и съм сравнявал.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дървени къщи?

                        Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                        Ще пиша бавно да ме разбереш .
                        До сега темата беше за "дървени къщи" ( да се разбира - изработени изцяло от дърво) , а моето питане е за мнение на знаещите ( което не включва единствено и само теб) за къщите изработени на същия принцип но с други материали ..
                        Ами не те разбирам.
                        Първо никой не формулира за каква "дървена къща" се пита и откъде-накъде се разбира, че става въпрос за къща, изработена изцяло от дърво.

                        Второ:
                        Между това (Къща от цилиндровани трупи)

                        и това (Къща от слепени греди)

                        въпреки голямото на пръв поглед сходство има достатъчно съществени технологични и експлоатационни разлики за да се определят като два напълно различни продукта.
                        Съвсем друг продукт е това (дървено-скелетна къща)


                        и аз честно казано не виждам "същия принцип" между последната и предните технологии.

                        Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                        А за "правилно зададените въпроси" си представи че съм ти клиент и съм дошъл с една щайга пари и искам да ми построиш къща . Ще ме върнеш да си преформулирам въпросите ли ?????????
                        Мога да си представя клиент само ако ми дойде с проект за остойностяване и изпълнение. Чак след това да идва с парите. Ако няма проект го пращам при някои от архитектите, с които работя.
                        Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                        Аз ако знаех всичко нямаше да питам !!!
                        Аз също не знам всичко, обаче когато питам внимавам да си формулирам въпроса правилно, за да получа правилен отговор. Един калпаво зададен въпрос събира само калпави отговори.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дървени къщи?

                          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                          През 2006г. реших да строя къща, интересувах се, рових в нета и се срещах с фирми, които строят така наречените дървени къщи. Почти се бях навил за дървена, докъто един ден съвсем случайно не попаднах на новострояща се къща в началото на Костинброд. Огледах грубия строеж и честно казано това което видях изобщо не ми хареса. Скелета на къщата беше направен от току що отсечен Бор, без следа от никаква обработка против термити, кризачи и всякакъв вид вредители. Но в офиса на фирмата с която евентуално щях да строя ме убеждаваха, че дървесината се импрегнира и дори ми показваха мостри на обработен дървен материал.

                          Може би това ме отказа, недоверието към качеството на строителя.

                          Цената-абсолютно едно и също е, дори дървената излиза малко по-скъпа. Смятал съм и съм сравнявал.

                          Поздрави
                          За съжаление напоследък се напълни от изпълнители на дървено-скелетни къщи, които се пръкнаха от бригади кофражисти. Но не всички са такива. За цената е вярно - една качествено проектирана и изпълнена дървено-скелетна къща не се отличава от монолитна такава. Има си други разлики. Има си както недостатъците, така и предимствата. Единствено клиента си избира с парите на коя технология да се довери.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дървени къщи?

                            Аз лично съм визирал в постовете си "Къща от цилиндровани трупи".
                            Това първо ми дойде на ум срещу понятието "дървена къща".
                            На долните две (от снимките на цезар) им викам "сглобяеми с дървена конструкция".
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #59
                              От: До: Дървени къщи?

                              Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                              Кое е глупост ?
                              Ако трябва да отговоря на този въпрос със сигурност ще навлезна в конфликт. Познавам фирмата в детайли, познавам продукцията им в това направление и със сигурност не искам повече да я дискутирам.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дървени къщи?

                                Каквато и технология да е - от дървото,само кокошарник или кочина!Особенно пък,ако ти я прави някой нашенец.Моля,моля,такива сладкодумни капацитети знаеш ли колко съм ги слушал и си мисля - е тоя,ако не си вярва е голям актьор.Няма какво да заблуждаваме хората - особенно край морето,дървото не вирее дори за челна дъска на покрив!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X