Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Дайхатцу

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Дайхатцу

    Може ли някой да ми каже на кой мотори на БМВ и с коя кутия се монтирва в фероза в роки монтирва ли се такъв двигател от БМВ и с неговата кутия ли си е или с на БМВ
    Предварително ви благодаря

  • #2
    До: Питане за Дайхатцу

    Задал си въпроса твърде "академично", т.е. объркано, ама ще се пробвам да отговоря...поне за Ферозата. Оригинално модела "Бертоне" е чиста Фероза с монтиран двигател 1,6 литра на БМВ 100к.с.( Ферозовия е 96к.с.).Всичко друго по колата си е Фероза - скорости, раздатки, съединител, окачване. Има и "Бертоне" с купе и чаркове от Роки и също с мотор на БМВ, но какъв - не съм сигурен.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за Дайхатцу

      аз като гледам - нищо чудно да стане и от москвич 12ка то си е би ем W
      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

      Коментар


      • #4
        До: Питане за Дайхатцу

        Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
        Задал си въпроса твърде "академично", т.е. объркано, ама ще се пробвам да отговоря...поне за Ферозата. Оригинално модела "Бертоне" е чиста Фероза с монтиран двигател 1,6 литра на БМВ 100к.с.( Ферозовия е 96к.с.).Всичко друго по колата си е Фероза - скорости, раздатки, съединител, окачване. Има и "Бертоне" с купе и чаркове от Роки и също с мотор на БМВ, но какъв - не съм сигурен.
        Бертонето с купе на Роки е с 2.7бензин и 2.5 дизел ДВГ,някъде из форума четох че има разлики в "камбаната" на СК,за де пасне на двг от БМВ
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за Дайхатцу

          Благдаря за отговорите.
          Мисълта ми е понеже на кутията на този мотор който съм виждал в Ферозата или така наречения М40 мотор на БМВ към тази кутия може да се закачи от 1.6 до 1.8 16клапана който е 140кс.без никакво преправяне а с малки корекции и преправяне стига да има място може към кутията да се закачи и 2.8 24клапана които си е 198кс Има и 3.0 24 клапана който е 245кс
          Вапроса е кутията на ферозата/роки дали е различна с тази на модела с даихатцу мотор или се полузва някаъкъв фланец заводски ?
          някой който има снимки на кутията или схеми нека пусне
          благодаря предварително

          П.С. а както е казал мечо Пух колкото повече толкова повече

          Коментар


          • #6
            До: Питане за Дайхатцу

            Първоначално публикуван от biko_d Преглед на мнение
            Благдаря за отговорите.
            Мисълта ми е понеже на кутията на този мотор който съм виждал в Ферозата или така наречения М40 мотор на БМВ към тази кутия може да се закачи от 1.6 до 1.8 16клапана който е 140кс.без никакво преправяне а с малки корекции и преправяне стига да има място може към кутията да се закачи и 2.8 24клапана които си е 198кс Има и 3.0 24 клапана който е 245кс
            Вапроса е кутията на ферозата/роки дали е различна с тази на модела с даихатцу мотор или се полузва някаъкъв фланец заводски ?
            някой който има снимки на кутията или схеми нека пусне
            благодаря предварително

            П.С. а както е казал мечо Пух колкото повече толкова повече

            Много коне си е хубаво нещо, ама помисли какво ще стане с 10-15-20 годишни железа зад двигатела, пресметнати за двигател 100 коня, когато ги ритнат двойно или тройно повече от предвидените?
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: Питане за Дайхатцу

              и аз минах по тоя път, какъв двигател да сложа на бертонето? Спрях се на 1.8 115 к.с. Отначало мислех за ис, но се отказах по-скъпо щеше да излезе и трябваше да се подменя инсталацията. На по-голям мотор трансмисията няма да издържи.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #8
                До: Питане за Дайхатцу

                Повече от 140-те коня нито ти трябват, нито ще свършат някаква реална работа, освен да се пребиеш на асфалта, или да потрошиш де шо има зад двигателя, в гората.

                Разликата е в камбаната. Ще трябва да правиш камбана, или някакви приспособления, за да можеш да сложиш BMW двигателя на обикновена фероза. Не помня обаче дали камбаната и скоростите са с общ корпус, или камбаната се отделяше. Мисля че бяха с общ корпус, но не съм сигурен.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за Дайхатцу

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Повече от 140-те коня нито ти трябват, нито ще свършат някаква реална работа, освен да се пребиеш на асфалта, или да потрошиш де шо има зад двигателя, в гората.

                  Разликата е в камбаната. Ще трябва да правиш камбана, или някакви приспособления, за да можеш да сложиш BMW двигателя на обикновена фероза. Не помня обаче дали камбаната и скоростите са с общ корпус, или камбаната се отделяше. Мисля че бяха с общ корпус, но не съм сигурен.
                  На Ферозата са с общ корпус а на Рокито камбаната се отделя от кутията
                  Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                  тел. 0898327627
                  Радослав

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за Дайхатцу

                    Благодаря на всички за отговорите.
                    Не че съм тръгнал да слагам голям мотор в малко даихатцу ми просто се информирам за да знам .
                    За колегата с 1.8 115кс това е мнго корав мотор но ако е с ангренажен ремък си провери тръбичката койято маже разпределителния вал че се запушва и заминава вала за доста бързо време това е съвет към всички с БМВ мотори с ангренажен ремак (М40 1.6/1.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X