Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

    Здравейте колеги,
    Днес изпаднах в доста комична ситуация, на връщане от морето в първата възможна бензиностанция по-пътя заредих гориво, след като на бордовия ми компютър изписа, че ми остават 10 км. (виж снимката).
    Сам съм си виновен разбира се, не обвинявам нито Бойко, нито Сергей нито Болен за това. Двете ми деца заспаха и не исках да ги будя преди това да зареждаме.

    Оказа се, че на новите участъци от магистралата просто няма бензиностанции. След ОМВ на петолъчката, следващата е Лукойл малко преди Пловдив. Около 170 км без шанс за гориво.

    Стана ми смешно обаче, че докато сипвахме гориво пристигнаха 2 пътни помощи докарвайки и "изсипвайки" такива с малко по-малко късмет от мен да зареждат.

    Какво ще стане обаче след по-малко от месец когато пуснат и последния участък от магистралата? От Бургас тръгвайки, ще трябва да имате гориво за повече от 300 км.

    МОЛЯ ВИ ВНИМАВАЙТЕ!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo[1].JPG
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:6017734
    LZ1JJJ

  • #2
    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

    Нищо не може да ме учуди в "страната на чудесата", но трябва да призная, че в Гърция съм имал подобен проблем многократно по магистралата от Игуменица.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

      Бумът на строежа на нови бензиностанции определено е отминал. Строителят на магистралата (или който и да било въвлечен в нея) няма ангажимента да създаде по нея и търговски обекти, това се очаква да го направят заинтересованите търговци. А за това трябва технологично време и капитали.

      Аз преди 2-3 години изпаднах в подобна ситуация на същото място, но разходът да поддържам винаги пълен резервоар с бензин въпреки че ползвам газ, определено се изплати. Даже издърпах с въже един друг заплес до следващата бензиностанция.

      Коментар


      • #4
        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

        Първоначално публикуван от dani Преглед на мнение
        Стана ми смешно обаче, че докато сипвахме гориво пристигнаха 2 пътни помощи докарвайки и "изсипвайки" такива с малко по-малко късмет от мен да зареждат.
        Шанс за гориво (ако наистина си закъсал) има поне на 5-6 места между Бургас и Пловдив - Карнобат, Ямбол, Нова Загора, Стара Загора и пр. Е, вярно трябва да слезеш от магистралата. Тва че някой е решил да шпори по магистралата, играейки на Тото 2 с бордовия комп на колата, си е дълбоко и лично негов проблем.

        П.С. В близките 12-18 месеца (ако ми е вярна информацията) бензиностанция на новия участък на АМ Тракия (от Стара Загора до Бургас) не се очертава да има. И за това не е виновен Бойко (нито Станишев, апропо).

        П.П.С. С Ясен сме писали едновременно - време и капитали са ключовите думи.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #5
          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

          Нещо не виждам проблем за себе си! Като тръгна от Сандански за Варна зареждам веднъж в Сандански и после още веднъж във Варна за да имам и за връщане. Ако прекаля с градското във Варна допълвам преди да тръгна обратно за Сандански. Моя резервоар ли е голям (62л.) или вашите са мънички!? Даже със старата кола дето я карах на газ и бутилката събираше 22-25л. изминавах минимум 270км. на извънградско от зареждане до зареждане и никога не съм закъсвал щото и в резервоара обикновенно се плацикаха 10-ина литра бензин за зор заман! Народа е казал - "Не я тъни много щото ще се скъса!"
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

            Скоро четох, по новия участък са предвидени 11 бензиностанции, но за строеж се подготвят само две.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

              п.п. забелязал съм и изключително контрапродуктивната практика, като свършва горивото човек да "бърза" да стигне до бензиностанция и несъзнателно да поддържа по-висока скорост. Това довежда до неприятния резултат с наличното гориво да се изминат по-малко километри и така се повишава вероятността за оставане без гориво. Правилната стратегия при възникване на съмнение дали горивото е достатъчно е скоростта да се намали, а климатичната инсталация, ако е включена, да се изключи.

              За повечето съвременни леки коли скоростта на най-нисък разход е около 70км/ч, а за джипове - примерно 60. За по-стари (произведени преди 1990г) тези оптимални скорости са даже по-ниски. Ако числата ви изненадват, проверете данните за своя автомобил. Даже и да не се движите с толкова ниска скорост, намаляване от 130 до 100 примерно сваля разхода (и съответно увеличава възможния изминат път) примерно с 30-40%.

              Коментар


              • #8
                От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                Земята е върната на собствениците и цените са .....
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • #9
                  От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  п.п. забелязал съм и изключително контрапродуктивната практика, като свършва горивото човек да "бърза" да стигне до бензиностанция и несъзнателно да поддържа по-висока скорост. Това довежда до неприятния резултат с наличното гориво да се изминат по-малко километри и така се повишава вероятността за оставане без гориво. Правилната стратегия при възникване на съмнение дали горивото е достатъчно е скоростта да се намали, а климатичната инсталация, ако е включена, да се изключи.

                  За повечето съвременни леки коли скоростта на най-нисък разход е около 70км/ч, а за джипове - примерно 60. За по-стари (произведени преди 1990г) тези оптимални скорости са даже по-ниски. Ако числата ви изненадват, проверете данните за своя автомобил. Даже и да не се движите с толкова ниска скорост, намаляване от 130 до 100 примерно сваля разхода (и съответно увеличава възможния изминат път) примерно с 30-40%.
                  Наскоро го играх това упражнение. Трябваше да прибера систъра и племенницата от Белград, и си правих експерименти по магистралата Ниш - Белград. 100 км/ч на АСС - среден разход около 3-4 на сто, на същата магистрала - 120 км/ч (пак на АСС), около 6.5-7 л/на сто. Каляската е Пасат 7 с включен климатик на авто режим (пътувах през ноща и на отиване и на връщане).
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                    Аз като се занимавам с правенето на карта, знам много добре за този текущ проблем с бензиностанциите по магистралата. И много ме кефи едно допълнително достойнство на колата ми (едната от тях): може да мине около 1800 километра с едно зареждане. Стига за отиване, връщане и пак отиване до морето. Лошото е, че забравям кога за последно съм зареждал, и пак оставам на резерва понякога...
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                      Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                      пак оставам на резерва понякога...
                      То е интересно и колко е резервата.

                      Каква е колата?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                        170 километра без бензиностанция... и това е проблем?! Ами да ви имам проблемите!
                        В семеиството, при показания около четвърт резервоар, колите се пълнят до горе. На жената е стотина литра, моя е по-малък, ама пак стига за около 400 мили. Еле с деца, аз от града не излизам, ако не сочи пълно.
                        До нас е Мексиканската Баха- от Енсенада до Кабо Сан Лукас са 1000 километра /Baja 1000/. И има само няколко бензиностанции. Те какво ли правят горките...
                        Оборудвана кола и пълен резервоар. Всичко друго води до интересни моменти...
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                          Имам една туба за подаряване. 20л.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:128.0 КБ
ID:5495199

                            Човек винаги трябва да има резервни туби в багажника...

                            Я някой да завърти снимката, че през телефона не мога.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новия участък на магистралата София-Бургас - няма бензиностанции!

                              Ми харчи като луд тоя Фият 500,Чарджьр дава по-добър разход.

                              Табели поне има ли?Тук след ЛА по пътя кам Сан Франс има отсечка с около 90 мили или около 150 км без Тунджа ма си има табела точно преди една мнооооого скъпа бензиностанция.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X