Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за износване на гуми на мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за износване на гуми на мост

    Кольо пропуска нещо много важно - основно се спира с предните гуми
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за износване на гуми на мост

      Втория въпрос какъв е?

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за износване на гуми на мост

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Кольо пропуска нещо много важно - основно се спира с предните гуми
        А ти пропускаш пост 3: "...
        среден педал не знае натискане..."

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за износване на гуми на мост

          Нещо интересно за четене
          http://kumhotyre.co.uk/kumho-news/sh...front-or-rear/
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за износване на гуми на мост

            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
            Втория въпрос какъв е?
            Още нямам яснота по първия, но няма значение.
            Имам...5-та гума...нова(близка до по-неизносените).
            Иска ми се да я ротирам някак. Схемите са ясни. Приемаме, че е идентична с едната двойка, но джантата е с 1 джей по-малко. Отделно има наличен ЛСД на заден мост.
            Задачата стана сложна, ако няма яснота по първия въпрос.

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за износване на гуми на мост

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Нещо интересно за четене
              http://kumhotyre.co.uk/kumho-news/sh...front-or-rear/
              Или не четеш, или ме бъзикаш. Това е за предно
              предаване.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за износване на гуми на мост

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Почти на всички коли се износват повече предните гуми. На колите със задно разликата е по-малка.
                Изключенията са разни товарни дето си се товарят и тия с вискомуфа, когато им умре муфата.


                Зависи и кой кара де.

                Разликата от 2-3 милиметра е нормална. По-хубавите отиват отпред.
                На кола само с предно разликата е значителна . Миналата зима четири чисто нови гуми 11.5 мм грайфер нови като ги свалих предните бяха 10 мм задните 11 мм .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за износване на гуми на мост

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Имам конкретен въпрос, на който не намерих отговор в многото теми, гравитиращи около проблема.
                  И той е: Къде се износва по-бързо протекторът на гумите при парт-тайм, с основно задно задвижване?
                  Малко пояснение: Имам равномерно износване на два чифта еднакви гуми, които наследих със закупуването на колата, които се различават с 2-3мм по двойки (като уточнявам-не зная на кой мост са карани). Говорим за еднакви гуми, еднакви джанти по цолаж и офсет и няма проблеми с реглажа по окачването и идеята е, дали не е късно да се компенсира износването.
                  Ще има и втори въпрос, но по-късно.
                  На галопера слагам 4 еднакви нови гуми,в момента задните са с наполовина по малък грайфер от предните.

                  Това с уговорката че го карам основно офроуд и на някои от гумите липсват парчета от грайферите.
                  Ако е само по асфалта би трябвало или да ги носи равномерно еднакво,или предните по бързо.


                  Късия галопер има малък ъгъл на завиване,на място със максимално завъртян волан предните гуми си описват чиста окръжност,задната вътрешна на завоя гума се сурка перпендикулярно на посоката на въртене,усеща се че купето се бори само със себе си.

                  Ефекта е като завиване на тир със ремарке.средните гуми на ремаркето поемат триене на 90° спрямо посоката на въртене.
                  Предните гуми нямат подобно натоварване.
                  Последно редактирано от Roninn; 06-07-17, 07:54.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за износване на гуми на мост

                    Тоя въпрос толкова зависи от начина на шофиране, та не може да бъде...

                    При нормално шофиране предните би трябвало да се износват една идея по-бързо, но не толков осезаемо.

                    Ако караш агресивно в завоите, предните почват да заминават още по-бързо.

                    Ако обичаш да припилваш гумите при тръгване или да правиш обратните завои с повечко газ, то ще износваш повече задните. Казваш, че средния педал почти не се пипа, т.е. спираш основно на компресия, следователно и това тормози задните гуми. И лсд имаш, та... Караш по-агресивно.... Мен ми се струва от дребните подробности, които споделяш, че при тебе ще заминават първо задните. Аз докато бях с малките гуми на кичка изравних един комплект така за едно лято. Задните ги износих с 2мм повече от предните за едно лято.

                    Въпрос на шофиране е... Няма как да се каже със сигурност.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за износване на гуми на мост

                      Според мен всичко е в тежеста на които мост е по голямо теглото там ще е по голямото износване,още един плюс е че предния е завиващ не е толко до дали задния е задвижващ освен ако не въртите гуми при всяко потегляне

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за износване на гуми на мост

                        Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
                        Според мен всичко е в тежеста на които мост е по голямо теглото там ще е по голямото износване
                        Амиииии, не винаги е така. Примерът по-горе за кола с умряло виско е точно това - износва се по-лекия мост, защото той успява да приплъзва.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за износване на гуми на мост

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Или не четеш, или ме бъзикаш. Това е за предно
                          предаване.
                          Чета аз много внимателно
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за износване на гуми на мост

                            При мен се износват по-бързо предните. И аз си мисля, че причината е в завиването и спирането. Всъщност при спирачките винаги предните дискове и накладки са доста по-големи от задните. Предни накладки сменям на 30-тина хиляди км, задни на 100 000 +. Предните гуми винаги поемат доста голяма част от натоварването при спиране, защото двигателят е отпред и инерцията е насочена напред. Освен това при завиване също се трият. При потегляне, задните поемат повече натоварване, но задницата е по-лека. Също ако имаш работещ LSD, при обратен завой приплъзват.

                            Карам нормално, не въртя гуми при потегляне. Основно по асфалт.

                            Според мен, сложи по-запазените отпред
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за износване на гуми на мост

                              Явно еднозначен отговор няма. Ясно е, че зависи от много неща, но все пак много голям разнобой в мненията.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за износване на гуми на мост

                                Моят опит показва, че по-бързо се износват ОТПРЕД.
                                8 години карам витари (всите парт-тайм). И на двете, които съм имал до сега (къса 1,6 и дълга гранд витара) все се износват по-бързо предните. При все, че с гранда си позволявам въртене отзад (щото има кво да върти, все пак е 2,5литра). От това въртене задните са нарязани и отчупени тук там, но като дълбочина на грайфера на предните по-бързо намалява. Завоите - с колкото позволяват липсата на стабилизиращи щанги. Тез витари все са били всекидневни коли с разпределени черно 20-30% и 70-80% асфалт, от който половината градско.

                                Ице, при теб е сложна задачата, а ЛСД-то не я опростява.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X