Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

    Здравейте колеги, отскоро съм собственик на 452 и ми предстои смяна на маслото, та какво масло е най-добре за него мотор?

  • #2
    От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

    Малко четене на Форума не вреди, да знаеш.

    Иначе в момента в Лидл са пуснали синтетично 5W40 - 5л за 45лв, та съм си взел за следващата смяна. Ама споко, предният собственик така или иначе е сипвал каквото свари (най-вероятно М10) и само е доливал без да сменя, така че каквото и съвременно масло да си вземеш все е по-добре.

    Коментар


    • #3
      От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

      Браво, ако 5W40 не ти го яде...
      Първата смяна сипах 10W40, втората 15W40 ама на -26С едвам запали едната сутрин.... сега пак е ред за смяна и мисля пак 10W40 да слагам... с оглед на зимата де....
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #4
        От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

        Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
        10W40
        Това е най-евтиния вариант ако не вземаш отнякъде контрабанда или крадено. И е много, ама много над изискванията на двигателя.

        Коментар


        • #5
          От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

          Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
          Браво, ако 5W40 не ти го яде...
          ...
          Любим коментар !

          Тури му М16, да не го "яде", и на минус нещо си ще трябва да палиш на въже.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

            Това с яденето на маслото ми омръзна да го обяснявам ама нека да кажем че изправен УАЗ яде минерално масло значително повече от синтетичното.

            Коментар


            • #7
              От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Това с яденето на маслото ми омръзна да го обяснявам ама нека да кажем че изправен УАЗ яде минерално масло значително повече от синтетичното.
              Предполага се, че във всички подобни теми иде реч за автомобили с изправни двигатели.

              Коментара го направих щото от вчера водя дискусия за масла с виден форумен вносител на Tedex и Venol, който се опитва да ми обясни, че Venol 0W40 не е за мен и ползване в София, щото е излишно тънко и е за студено, което пък ме интересува заради късото ми градско каране и почти десетте литра масло.
              Така или иначе следобед отивам да го тормозя, защото не се доуточнихме каква точно синтетика е това 0W40 което предлага.

              Към колегата пуснал темата, сложи си някаква лонглайф синтетика, щото хем е по-добре за мотора, хем ше ти е по-евтино в перспектива.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-10-17, 10:17. Причина: Лека корекция
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                Аз наливам 10w50 или 10w60 фрапиращ разход не забелязвам .
                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                Коментар


                • #9
                  От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                  Аз на Уаза 452Д с ДВГ 24Д в момента съм с GRANVILLE 15W40 HYPALUBE+.На около 3500км съм от смяната и не е мръднало от чертата на щеката.
                  УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                    Още по-добре е с 20W50 или М16Д.

                    ... особено ако няма и спомен от сегменти и гумички.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                      Един пита нещо тука, друг му отговаря, а няколко почват да да се присмиват на отговорите, щот' тея дето ги пишат не са нобелови лауреати по органична химия и още една две области... минимум.... Убеден съм, че има доста спестени отговори от потребители без желание да се занивамат да отговарят на дървени философии....
                      Между другото установено е от 5000000 на n-та степен на брой учени от цял свят, че има мнооооого редки случаи на УАЗ-ки карани с не последен модел масла.... В легенди от древността се говори даже, че и масло М10д се е слагало..... даже майче има и една две УАЗ-ки дето още движат.... евам едвам ама движат....
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                        Никога не съм разбирал защо собствениците на руска техника искат да карат с морално остарели масла, въпреки че маслата "последен модел" вече са на почти същата цена, имат по-добри качества, повишен пробег и интервал за смяна ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                          Няма лошо в слагането на М10д, просто трябва да си готов за последствята:

                          Зимно време маслото е като пчелен мед и стартерът го върти с мъка, а помпата пак с мъка го засмуква и с мъка го претиква през филтъра. Когато някак запалиш чакаш на място да стигне 60 градуса за да се помръднеш.
                          Лятно време маслото е като вода и няма налягане. Като пуснеш радиатора да го охлажда - СЪВСЕМ няма налягане. За сметка на това с трепет гледаш стрелката на температурата.
                          От изпарение се губи масло и трябва да се долива на 1000км по литър. А на 4000км да се сменя - виж книжката.
                          Ремонт на двигателя се прави на пробег на който аз сменям маслото. За повечето ловци това е приемливо ама за мене примерно не е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                            Е виж това вече е тип отговор, който мисля, че всеки задал въпрос в тоя форум би искал да получи, аз включително... благодаря за което...

                            А за налягането на маслото, кат бях с 10/40 при нормално загрят мотор, държеше налягане към 2.5 при някакви средни обороти (незнам точно - нямам оборотомер) и съответно при по-високи обороти качваше и налягането. Но при зор в гората, като го оставя на тихи обороти и лампата започваше да мъждука... Това го отдавам на понижения визкозитет на маслото. Т.н. "стари УАЗ-каджии" казват, че било нормално. За мен не е толкова нормално и питането ми е 5W40 по-добре ли би се справило в такива условия? Или да търся масло с W50 ?
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво масло наливате в двигателя на УАЗ 452 ?

                              Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                              ...5W40 по-добре ли би се справило в такива условия?
                              Теоретично да, ама не знам дали достатъчно. С радиатор или без?

                              Иначе 2.5 е по-скоро малко за средни обороти, волговият двигател примерно седи на 4 някъде от 1500 нагоре. Филтър скоро сменял ли си?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X