Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    ...Аз съм с усилени пружини купени от milner offroad ...
    Ма размера като на оргиналните ли е , или ?

    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
    На "Тойотата" и сега на "Спорта" с поръчка от завода в с.Крън съм с нови пружини и не само по дълги но и с по дебела тел.
    Не че няма да отскоча при тях на място , ама просто за предварителна информация , а и щото си минал по този път - та да не преоткривам топлата вОда : горе- долу в какъв срок ги изпълняват ? .. И второ : трябва ли да нося мостра , или може и по задание с чертеж ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Размера да, но са усилени и "лифтват" ~ 4-5 см в сравн. с ориг. Както казах гумите ми влизат без да опирати и даже стои леко "напърчена" отзад, което визуално ме кефи...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        ....Размера да, но са усилени и "лифтват" ~ 4-5 см в сравн. с ориг. ...
        Е хем по р-р еднакви с оригиналните , хем щото само поради факта , че са усилени - повдигната с 4-5 сантима ? Нещо не схванАх .

        ПС. Нямам никакво намерение за заяждане , просто съм пред дилема .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Мисля да пробвам да мина на цял преден мост отпред възможна ли е тази интервенция според вас или ако имате някъква информация ще ми бъде полезна благодаря предваротелно

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Е хем по р-р еднакви с оригиналните , хем щото само поради факта , че са усилени - повдигната с 4-5 сантима ? Нещо не схванАх .

            ПС. Нямам никакво намерение за заяждане , просто съм пред дилема .
            "sag-a" е по-малък, заради по-голямата твърдост на пружините и от там идва лифта. М/у другото пружините на Trail master също са с дължината на оригиналните, а им дават 50 мм лифт!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              "sag-a" е по-малък, заради по-голямата твърдост на пружините и от там идва лифта. М/у другото пружините на Trail master също са с дължината на оригиналните, а им дават 50 мм лифт!
              ... ааа ясно . Това го знам , само дето терминологията ни не е синхронна , та имаше нужда от уточнение .
              Значи този вариант ми отпада .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ...Значи този вариант ми отпада .
                Защо да отпада? Какво точно искаш да направиш?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Уффф , бях забравил.

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Защо да отпада? Какво точно искаш да направиш?
                  То това дето исках ще е малко по-нататък . За сега направих временно решение ( макар че "временното" ... ) , а именно : повдигане дотолкова , че да влязат 31-ци .

                  ... та те какво се получи с гумени тампони 7 см. от Скорпиона : 92 см. от земята до калника отзад . Отпред остана с 1 см. по-ниска , щото още не съм закачил стойка + резервна гума .


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170415_121132.jpg
Прегледи:2
Размер:307.8 КБ
ID:5751041

                  За съжаление снимките са с лоша техника , а и улицата е с наклон .

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170416_101611.jpg
Прегледи:1
Размер:358.7 КБ
ID:5751042
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Добре изглежда като е по-висока, а как е возията, друса ли повече, и как е стабилността при скорост 130-140 км/h?
                    Последно редактирано от Еделвайс; 23-04-17, 15:34. Причина: Пояснение

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Уффф , бях забравил.



                      То това дето исках ще е малко по-нататък . За сега направих временно решение ( макар че "временното" ... ) , а именно : повдигане дотолкова , че да влязат 31-ци .

                      ... та те какво се получи с гумени тампони 7 см. от Скорпиона : 92 см. от земята до калника отзад . Отпред остана с 1 см. по-ниска , щото още не съм закачил стойка + резервна гума .


                      [ATTACH=CONFIG]910674[/ATTACH]

                      За съжаление снимките са с лоша техника , а и улицата е с наклон .

                      [ATTACH=CONFIG]910675[/ATTACH]
                      Браво Владо!Добра визия, ама с "гуменки" 32" ще е още по добра, тези сякаш малеят!Ако не си сложил фланци ... сега е момента и газови амортисьори!Отпред натягай за нивелация но остави поне 1см. ход за носачите ... освен ако не играе "ножицата"!
                      п.п. ехх тези "Фронтери", като я гледам твоята "ДБЗ -В" направо ми иде да продам "Спорта" и да се оборудвам с една такава!Много красив джип!

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        Браво Владо!Добра визия, ама с "гуменки" 32" ще е още по добра, тези сякаш малеят!Ако не си сложил фланци ... сега е момента и газови амортисьори!Отпред натягай за нивелация но остави поне 1см. ход за носачите ... освен ако не играе "ножицата"!
                        п.п. ехх тези "Фронтери", като я гледам твоята "ДБЗ -В" направо ми иде да продам "Спорта" и да се оборудвам с една такава!Много красив джип!
                        Абе слабост са ти фронтерите - и това си е !

                        Сега , както споменах - до тук е временно , а и изискванията към джипката не са големи . Ще се ползва за лов и горски разходки , ама преди това : 150-200 км. от София до местоназначението по асфалт .

                        Относно размера на гумите ( с което косвено отговарям и на Павката) : първоначално я бях качил на джанти с отрицателно ЕТ . Учудващо устойчив на завоите ( все едно съм с късата база със все фланците ) .
                        Обаче предните гуми на завой опират ( 23 см. ширина на протектора) и ще иска подрязване на подкалниците . Докато дойде този момент - върнах старите джанти.

                        Що се отнася до 32" : от това , което усетих като динамика , 31-те са достатъчни за 136 коня . Нагоре си иска V6 .

                        Иначе амортисьорите са си газови и сега , но ще удължавам стеблата заради ходовете . По-нататък ще слагам газелови ( по препоръка на колегите).
                        ..за друсането - друса си колкото и преди .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          По-нататък ще слагам газелови ( по препоръка на колегите)..
                          Газеловите не са това,което бяха,за съжаление. Кат всичко руско,по добре се ориентирай към дъртия транзит-задни.Ама са ухо-ухо и ще си поиграеш малко с шлайфера и телоподаващото.Или си удължи твоите,ако са живи.

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Тази събота си направих 5 см бодилифт на Фронтерата, но нещо немога да се оправя със задната броня. Някой който си е играл с тази процедура може ли да даде съвет как да го оправя. Предната е преправих, но заднатаа.. А и нещо като включа бавни взе да изключва след лифта - идеи и за това?!

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от bodybuilder_ Преглед на мнение
                              Тази събота си направих 5 см бодилифт на Фронтерата, но нещо немога да се оправя със задната броня. Някой който си е играл с тази процедура може ли да даде съвет как да го оправя. Предната е преправих, но заднатаа.. А и нещо като включа бавни взе да изключва след лифта - идеи и за това?!
                              за изключването, свали гумения маншон на скоростния пост от към купето и изрежи( не цялата ) частта около малкия лост.
                              Задната броня я сваляш и заваряваш Г образни планки на оригиналните такива и я качваш нагоре.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Благодаря за отговора Фанатик, забравих да уточня, че става въпрос за Фронтера Б. За нея ли говориш и ти?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X