Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    Вече с нови подложки 7см.
    Без резервната гума и с празен багажник това е ефекта.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170307_085204.jpg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:5745039
    Наложи се да се премести планката,която държи спирачните маркучи с 4 см нагоре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170227_160044.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5745040
    На торсиона са направени по 8 оборота от всяка страна.
    Вижда ми се по-нисък отпред.Чудя се така ли да остане.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Я! Много странно изглеждат тези подложки?!? Можеш ли да премериш разстоянието от главината до веждата на калника?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Аз пък си подвигнах Монтерея: Махнах оригиналния размер гуми 30-ки и сложих 33-ки. В резултат на това днес синът ми каза, че му станало по-трудно да се качва. И той ще порастне
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170307_180549_s.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5745064
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Я! Много странно изглеждат тези подложки?!? Можеш ли да премериш разстоянието от главината до веждата на калника?
          Това не са подложките.
          На втората снимка целта и беше да се види как е отрязана и заварена по-нагоре планката която държи спирачните маркучи.
          Ако питаш за силиконовите навивки вътре в пружината това е пружинен буфер :http://www.amortisior.ком.... не е реклама.
          Утре ще меря и ще пиша.
          Последно редактирано от krisskriss; 07-03-17, 20:39.

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            [QUOTE=krisskriss;3120318]От Газ 3110 стават без никакво преправяне.Махаш оригиналния и слагаш новия.

            По-дълги ли са от оригиналните за ОФБ?

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Утре ще стартирам с повдигането на фронтерата ми. Изчетох тук цялата информация , но не ми стана ясно след навиването на торсионите дали трябва да ходя на реглаж на предницата , та ако някой може да сподели тази информация ще съм благодарен.

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Препоръчително е. Зависи колко ти е уморено окачването но повечето пъти променя кастера и свива колелата навътре та е хубаво да се поизправят от накрайниците.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Препоръчително е. Зависи колко ти е уморено окачването но повечето пъти променя кастера и свива колелата навътре та е хубаво да се поизправят от накрайниците.
                  +1 Не се стискай за 30лв стенд. След вдигането направо там
                  C20Nе '94 KБ

                  https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Такаааа , направих нови обеци на ресьорите и ударих греда. Малко съм прекалил с дължината , а именно така съм ги разпробил , че повдигането отиваше на около 9 см. Разпробих ги отново на разстояние 19 см. от център до център , т.е. при оригинално разстояние от 14 см. да постигна 5 см. лифт. Вторият проблем , който срещнах са болтовете. Взех 14 х 90 мм якостни болтове , но се оказа първо , че ми идват точно с 10мм по-къси и второ вътрешният диаметър на тампона е 16мм. Сега се питам какво ще се случи ако сваля оригиналните обеци да ги срежа и удължа със заварка на планка до необходимия размер? Някой да е правил подобно , за да сподели малко информация?

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Търси из темата,би трябвало да съм писал. Моите са рязани и заварявани и си ползваш оригиналните болтове. А това че си направил толкова дълги обеци, не значи ще постигнеш този размер. Ииии оня ден сменях тампоните на обеците и сега сложих от Паджеро без никакви интервенции, а от москвича нещо не пасваха както трябва
                      C20Nе '94 KБ

                      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Планките съм ги направил от стар ресьор, т.е. са достатъчно яки. Имам как да ги заваря и ако наистина няма проблем да се чупят от заварки , да действам а?

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Режеш оригиналните обеци,освен ако не мислиш някой ден да я сваляш отново. И със шина същия размер или шина от стара русенска пружина
                          C20Nе '94 KБ

                          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Тъй. При мен има една ОФБ ДБ , плюс чисто нови " Грабер" АТ 265/70/15 , което прави 75 см. диаметър . И които естествено не влизат Още повече , че фронтерата е поувиснала като за 17 годишна. На този етап предстои единствено лифт толкова , че да върви с въпросните гуми . Без екстремни терени.

                            След скоростно изчитане на цялата тема ( а и по спомени) ми направи впечатление , че извършилите вече тази манипулация са все във вариант "подложки" .

                            ... та въпросът ми е : някой слагал ли е по- дълги пружини и по- специално тези с поръчка от Крън ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Тъй. При мен има една ОФБ ДБ , плюс чисто нови " Грабер" АТ 265/70/15 , което прави 75 см. диаметър . И които естествено не влизат Още повече , че фронтерата е поувиснала като за 17 годишна. На този етап предстои единствено лифт толкова , че да върви с въпросните гуми . Без екстремни терени.

                              След скоростно изчитане на цялата тема ( а и по спомени) ми направи впечатление , че извършилите вече тази манипулация са все във вариант "подложки" .
                              ... та въпросът ми е : някой слагал ли е по- дълги пружини и по- специално тези с поръчка от Крън ?
                              Аз съм с усилени пружини купени от milner offroad (под 300 лв. с транспорта до тук). 265/75 R16 влизат без да опират (отзад естествено)!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Тъй. При мен има една ОФБ ДБ , плюс чисто нови " Грабер" АТ 265/70/15 , което прави 75 см. диаметър . И които естествено не влизат Още повече , че фронтерата е поувиснала като за 17 годишна. На този етап предстои единствено лифт толкова , че да върви с въпросните гуми . Без екстремни терени.

                                След скоростно изчитане на цялата тема ( а и по спомени) ми направи впечатление , че извършилите вече тази манипулация са все във вариант "подложки" .

                                ... та въпросът ми е : някой слагал ли е по- дълги пружини и по- специално тези с поръчка от Крън ?
                                На "Тойотата" и сега на "Спорта" с поръчка от завода в с.Крън съм с нови пружини и не само по дълги но и с по дебела тел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X