Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

    Искам да разкажа за високия "професионализъм" и "внимание" към клиента на мебелна фирма "Виденов".
    Хронологично нещата се случиха така:

    1. Първо посещение в шоурума им.
    Видяхме спалня, която беше с промоционална цена. Срокът на промоцията изтичаше след няколко дни. Спалнята се състои от легло с матрак, две нощни шкафчета, скрин, огледало и ТРИкрил гардероб. Срок за изработка - 30дни.
    Хареса ни и решихме че ще е съвсем по-хубаво ако гардеробът стане четирикрил и нощните шкафчета да станат с две чекмеджета, а не с едно и празна ниша, както бяха оригинално.

    2. Първо обаждане по телефона (до изтичане на промоцията остават три дни).
    Обяснихме какви промени бихме искали и помолихме те да бъдат остойностени. Показахме явна готовност да закупим спалнята. Обещано ни бе че ще ни потърсят като са готови с цената.

    3. Второ посещение на място (до изтичане на промоцията остават два дни). Понеже така и никой не се обади с цена, решавам че ще е най-добре да отида на място и да уточним всичко. Момчето, което е приело заявката ни по телефона се оказва че по някаква причина е забравил да пусне запитване до цеха им в провинцията! Останах малко разочарован, но... явно го ползваха да сглабя и мебели в шоурума и затова подходих с разбиране. Уточнихме отново всичко. Междувременно, видях че те предлагат четирикрил гардероб, какъвто нас ни устройва. Единствената разлика беше че вратите са различен цвят. Тоест, "изчислението" на нашата поръчка става елементарно, предвид това че касае изцяло техни готови модули. Уверяват ме, че ще ми звъннат с цена.

    4. Второ обаждане по телефона.
    След като никой така и не се обади, приятелката ми звънна да попита дали ще имаме късмета да получим цена. Обясняват и някакви небивалици, които аз така и не можах да приема че са истина. Затова и предприех следващата стъпка.

    5. Трето посещение на място (промоцията изтича същия ден). Решавам да отида пак до шоурума, единствено защото вече съм бесен на отношението им и държа да сме наясно по този въпрос.
    Момчето, което приема поръчките и миналия път сглабяше мебели, този път товареше мебели в камионче пред шоурума. Поисках му обяснение за дългото забавяне на елементарната сметка и пълната тишина от тяхна страна. Обясни ми, че фирмената им политика била вече да не изпълняват персонални поръчки! Не можа да ми отговори какво персонално има в даването на цена за спалня състояща се от модули, които те така или иначе имат и продават?!! Все пак имало шанс да го направят, но понеже били затрупани с работа срокът за изпълнение вече бил 60дни (майко мила!!!) и въпреки това цена така и не научих! Понеже не исках да му прекъсвам заниманието с товаренето на мебелите, последната част от разговора ни премина отвън - на входа на шоурума. Точно тогава му обяснявах, че съм втрещен от слабоумното им отношение към клиентите. Обясних му, че изобщо не горя толкова от желание да притежавам спалнята им. Обясних им, че съм изумен как могат да си позволят такава мърльовщина при положение че понастоящем е море от търговци и производители на мебели!
    В този момент отвън се появи някаква друга служителка. Осведоми се набързо за същината на случая и след като ме нахока, че съм държал такъв тон на входа на магазина, ми обясни че няма проблем да изпълнят поръчката.
    Момчето и репликира плахо, че еди-кой-си бил казал, че нямало да може. Последва неловък момент на мимики и недомлъвки между тях двамата. Госпожата, с фасон ми обясни, че "по спешност" ще се обадят до Ямбол да ни изчислят заветната цена. Опитах да възразя, че три дни чакане за цена не може да се нарече спешна услуга, но опитът ми потъна някъде в огорчението на жената от моята упоритост да си купя нещо от тях.
    Зачакахме. Към края на работния ден все още нямахме обаждане от тях. В 16.50, приятелката ми опита да звънне на обявената като мениджър-продажби Петя Вутева. Не вдигна никой, нито пък в последвалите 4 дни някой се осмели да върне обаждането.
    Същата вечер, приятелката ми им изпрати и гневен мейл - никаква реакция.
    Та, правете си вие сметка какво е отношението на тези търговци в условия на силна конкуренция.
    За мен те са мърлячи и ще направя всичко възможно повече хора да разберат това.
    Георги Тонев

  • #2
    От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

    По същество търговията с модулни мебели не се различава кой знае колко (примерно) от тази с домати.
    Т.е. отиваш, казваш обема, не дават много, много да пробираш и т.н.
    Ако искаш нещо съобразено с личните ти изисквания, отиваш при производител на индивидуални мебели.
    Цената разбира се ще е малко по-висока, а и сред тях има мърлячи.
    За сведение разликата в цените на модулните и индивидуалните мебели "на запад" е в пъти по-голяма...

    П.П. Ако ти е останал някакъв нерешен въпрос, пиши ми на лични, ще видим какво може да се направи.

    Коментар


    • #3
      От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

      Модулните мебели са конфекция...не само като количество, но най-вече като качество. Рекламите са много интересни. За сума 500-600 лв да си напълниш цяла стая с мебели, звучи доста примамливо. За съжаление колкото и да са малко парите, са хвърлени на вятъра за бързо разпадащи се боклуци.
      Последно редактирано от cveta68; 06-09-12, 11:12.

      Коментар


      • #4
        От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

        Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
        Модулните мебели са конфекция...не само като количество, но най-вече като качество. Рекламите са много интересни. За сума 500-600 лв да си напълниш цяла стая с мебели, звучи доста примамливо. За съжаление колкото и да са малко парите, са хвърлени на вятъра за бързо разпадащи се боклуци.
        Абсолютно вярно.От доста години работя в бранша и мога смело да кажа,че няма как да получиш за 500лв нещо,което струва 1000лв.(това по повод на промоциите).По-вероятно е да струва 200

        Коментар


        • #5
          От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

          В интерес на истината вчера получихме отговор по пощата и извинение от тяхна страна. Така че, случая търпи развитие.
          Ето отговора на мебели Виденов:
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          Здравейте, искрено се извиняваме за това, че не сте получили отговор на вашето запитване. Причината, да не получите цената за еднокрилният гардероб е свързана с това, че екипът ни е много натоварен със изпълняването на вече поръчаните изделия. За жалост е станало препращане на вашето писмо към друг отдел и за това не е достигнало при нас веднага. Въпреки, че не приемаме поръчки вече сме склонни да вземем вашата поръчка като приоритет и да я изпълним във съвсем кратък срок, тъй като за нас клиентите са най-важни. Опитахме се да намерим хронология в e-mail-те да изведем зададените габарити на гардероба, за който сте поискали цена, но за жалост не намерихме, бихме искали, ако все още желаете да получите цена и да поръчате при нас, да ни изпратите в писмен формат габарита на еднокрилният гардероб.

          Искрени извинения и лек и успешен ден от целият екип на мебели Виденов
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          Макар и със седмица закъснение вече имаме желаните цени.
          Може да се се счита че нещата се поизгладиха.
          Георги Тонев

          Коментар


          • #6
            От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

            Ето и краят на историята.
            В крайна сметка влязохме в контакт с Виденов.
            След искрено извинение за затрудненията, получихме цена на желаните от нас неща и изключително удобен срок за изпълнение.
            Отношения по мед и масло - конкретни, ясни и точни.
            Поръчахме спалнята.

            Извод:
            Страна "А" - желаеща да купува.
            Страна "Б" - желаеща да продава.
            Страна "Й" - наета от "Б" да посредничи, за улеснение на двете страни "А" и "Б".

            Връзката "А"-> "Й" -> "Б" = ПЪЛЕН ПРОВАЛ.
            От тази работа не само че нищо не се получава, но се предизвикват негативи за "Б".

            Връзката "А" -> "Б" = БЕЗПРОБЛЕМНА
            Следователно двете страни имат общ интерес, който удовлетворяват с два мейла и два телефонни разговора по 3 минути.

            Въпрос: Какво заслужава "Й" в този случай?
            Всичко го има черно на бяло, изводите да си ги прави всеки за себе си.
            Георги Тонев

            Коментар


            • #7
              От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

              Темата е малко старичка,но все още актуална.Ако има желаещи да четат ,мога да им разкажа съвсем точно как стоят нещата с мебели Виденов ,като човек който работи с тях от 4 години.
              1.Не се залъгвайте,че промоциите ,които получавате са от самата фирма Виденов ,всъщност тя се поема от търговеца,при който сте си пуснали поръчката.
              2.Никой търговец няма сметка от задържане на стоката,самото забавяне винаги е по вина на Виденов(имало е случаи в които сме получавали критики от тях за не доставена стока до клиент във упоменат срок ,която всъщност не е произведена все още.
              3.Не си поръчайте неща ,които са внос от Китай,(личен съвет)защото или ще липсва обков или няма да успеете да ги сглобите здрави.
              4.Когато поръчвате мека мебел предпочитайте тези които са с по-голям процент отстъпка защото те са произведени от други фирми и са с по-качествени материали (примерно диван "Принцес“ който в последно време се забави доста с доставката за всички клиенти,но пък сега има голям излишък от тях,защото доста хора отказаха поръчките си и лесно можете да се сдобиете с него )
              5.Основната причина за забавянето на корпусната мебел е,че персонала е твърде малък около 40 човека,в голяма част от ,които “новобранци“ поради честата им смяна .
              6.Ако все пак желаете да закупите мебели от Виденов ,ето ви няколко номера за да можете да им давате “зор“ за да си получите в срок нещата- Мариян 0897987844 (пича се води отговорник за корпусната мебел и Мениджър,трудно можете да се свържете с него но ако сте достатачно настоятелни понякога лично вдига телефона)
              -Дора 0897987840(горката възрастна женица отговаря за меката мебел до колкото може)
              За съжаление номера на Данчо(баш шефа)не мога да го дам ,дори и аз го нямам !

              Коментар


              • #8
                От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                Чета аз, ама късно. Месец и половина чакаме две ъглови легла и трикрил гардероб, платени наполовина- пълна свинщина." Елате в началото на другата седмица, в края на седмицата чакаме доставка, част от нещата са тука, но не всичко и затова не ви се обаждаме..." Ако не дойде всичко до два дни, обещаха да ми върнат капарото. За мен " виденов "са селски хитреци, които не заслужават клиенти.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                  Краят на сагата: взех си обратно капарото и ги пратих на майната им. Възможно е, разбира се, посредниците да са некоректни, но това е маниер на "бизнесмени" от 1990 г.-прибраха парите и казаха "ще видим"...Да не говорим, че крайната цена се оказа по-висока с около 150 лв.-такси за транспорт, качване до етаж, необявени никъде...сглобяването-отделно, и прочие простотии. 17 дни след крайният срок-никой не си направи труда да каже какво става, неустойка 0.01% на ден при просрочие-чакай до второ пришествие...Евтините селски номера продължиха до края-последната седмица обявих за краен срок, след което си искам парите. При последната среща мебелите се оказаха уж доставени в склада, но по незнайни причини, естествено, не могат да ги превозят до нас и да ги монтират...Въпросната фирма са пълни измекяри, не искам да чувам за тях.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                    Колега си купи легло с вдигащ се матрак и ракла от тях и ги сгобявахме заедно. Няма такива боклуци... Възможно най-скапаното ПДЧ, фурнира се бели ако кихнеш срещу него, пружините, дето държат механизма се разтеглиха и изправиха при първия опит да ги закача на мястото им. Бих посъветвал всеки да НЕ си купува мебели от тях.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                      Относно мебели Виденов.Аз купих два трикрилни гардероба с надстройка,ракла,нощно шкафче,спалня.Всичко това на нормална цена.Чаках 1 месец,по договор,няма никакьв проблем,всичко е било изпьлнено в срок.Порьчах и монтаж.Буквално за 40 минути всичко е било готово,без повреди и боклуци.Аз сьм много доволна ,и от служители в магазина и от монтажа и комуникация с тях.Смятам да пазаря от тях,защото са низки цени и дават на всичко гаранция.Мебели сьм купила ноември 2013 г.,за сега нямам забележки.Легла с вдигащ механизм сьщо сьм купила,не виждам проблем,но ги сглобяваха монтажисти от магазина,не проявявайте самоинициатива,ако не можете или не разбирате.Пазарувайте смело.Благодаря на всичките служители на магазин ВИДЕНОВ!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                        Първоначално публикуван от Светлана1 Преглед на мнение
                        Относно мебели Виденов.А...!
                        Много се забавихте с регистрацията и мнението. Все пак темата е почти на 2 години!
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Много се забавихте с регистрацията и мнението. Все пак темата е почти на 2 години!
                          Май Виденов продават невероятните си мебели и в чужбина, съдейки по последните хвалебствия на развален български

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                            Това е секретарката.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мебели "Виденов" - Не, мерси! Ама никога... изобщо!!!

                              Монтаж на два трикрилни гардероба за 40 мин.????Един колега беше написал, че работи бързо, евтино и качествено.И клиента да си избере две от трите опции

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X