Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МПС с висок клиренс (просвет)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МПС с висок клиренс (просвет)

    Здравейте,

    Предварително се извинявам ако темата не е в точния раздел.

    Искам да се сдобия с нов автомобил като държа да е малко по висок от нормалните коли, че да се качва по тротоарите без проблем и да не задира картер или кора по родните дупки.
    В момента останах само с едно Санта Фе от първите (колата за всичко) и една Лада Нива, която от ръжда вече не се вижда и ще се ползва за селска работа. Санта Фе-то не е никак лош автомобил, но въпреки че не е много голям едвам се вкарва в паркинга на офиса (паркинга просто с доста тесни коридори, сегашния ми началник има Ланд Круизер V8 и го държи пред офиса, защото не влиза). В квартала където живея, няма много места за паркиране и често някой леко забърше бронята или някоя от страничните пластмаси и ми почна да ми писва, а колата не е толкова голяма дори).

    Предполагам и други хора са се питали същия въпрос-коя да е колата която е за всичко и да се използва пълноценно:
    От това което се предлага на пазара (цена до 10 000 лв да си кажа) от избора мисля че влизат: Хонда CRV/ HRV, Kia Sportige, Hyundai Tucson, Dacia Duster, Suzuki Grand vitara, Subaru Forester/Outback, Skoda Scout, Ford Fusion.
    Клиренса на споменатите започва от 170 мм което си е ниско, най-вероятно изпускам доста автомобили и затова и пускам и темата. В случая може и само с задвижване на един мост.

    Ще се радвам на мнения и предложения за висока кола вписваща се в малките градски тесни улици.

    Благодаря!

  • #2
    От: МПС с висок клиренс (просвет)

    Сантафе има добър клиренс , започва да закъсва на такъв терен / по вина на водача / Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1247.jpg
Прегледи:2
Размер:827.7 КБ
ID:5760160...после като го издърпах нямаше проблеми Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1251.jpg
Прегледи:2
Размер:913.2 КБ
ID:5760161...Дачията също се представя добре , където мина Тойотата , Дачията я следваше / а имаше хубави коловози / Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170617_102100.jpg
Прегледи:1
Размер:957.4 КБ
ID:5760162
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: МПС с висок клиренс (просвет)

      Първоначално публикуван от jojo33 Преглед на мнение
      Здравейте,

      Предварително се извинявам ако темата не е в точния раздел.

      Искам да се сдобия с нов автомобил като държа да е малко по висок от нормалните коли, че да се качва по тротоарите без проблем и да не задира картер или кора по родните дупки.
      В момента останах само с едно Санта Фе от първите (колата за всичко) и една Лада Нива, която от ръжда вече не се вижда и ще се ползва за селска работа. Санта Фе-то не е никак лош автомобил, но въпреки че не е много голям едвам се вкарва в паркинга на офиса (паркинга просто с доста тесни коридори, сегашния ми началник има Ланд Круизер V8 и го държи пред офиса, защото не влиза). В квартала където живея, няма много места за паркиране и често някой леко забърше бронята или някоя от страничните пластмаси и ми почна да ми писва, а колата не е толкова голяма дори).

      Предполагам и други хора са се питали същия въпрос-коя да е колата която е за всичко и да се използва пълноценно:
      От това което се предлага на пазара (цена до 10 000 лв да си кажа) от избора мисля че влизат: Хонда CRV/ HRV, Kia Sportige, Hyundai Tucson, Dacia Duster, Suzuki Grand vitara, Subaru Forester/Outback, Skoda Scout, Ford Fusion.
      Клиренса на споменатите започва от 170 мм което си е ниско, най-вероятно изпускам доста автомобили и затова и пускам и темата. В случая може и само с задвижване на един мост.

      Ще се радвам на мнения и предложения за висока кола вписваща се в малките градски тесни улици.

      Благодаря!
      От всите тея Дачията е най висока.

      А сузукито най жип
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: МПС с висок клиренс (просвет)

        За сега само това намерих с малко по-висок клиренс.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:549087_10152267346656350_703662917_n.jpg
Прегледи:2
Размер:82.8 КБ
ID:5760166Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1924400_10152263287121350_1760442940_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5760167
        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • #5
          От: МПС с висок клиренс (просвет)

          Сузуки Джимни 20см, БМВ Х2 20см, Рено Колеос 20см, , Мицубиши Аутландер 21см, Джип Чероки 22см, Мицубиши Паджеро 22см, Нисан Патрол 23см, VW Туарег 24см, Гранд Чероки 28см

          Коментар


          • #6
            От: МПС с висок клиренс (просвет)

            Благодаря за снимковия материал и предложенията.Темата е малко странна не толкова насочена към движение извън пътя. Целта и идеата ми е следната: тип ежеднено возило с нормален до голям багажник.
            Идеята е колата да се ползва ежедневно в града, но и да стигне до някоя полянка, където примерно някоя астра или голф ще опре. Сегашното Санта ФЕ е идеално за всичко описано, но както споменах, че на две седмици все някой леко ме ожулва, че доста тясно около блоковото пространство и а разхода от 19 литра е другата причина.

            Малко странни харектеристики описвам, но повече предложения са добре дошли. Може би някое високо комби е идеалното. За момента се досещам само за Форестър, Оутбек и Шкода Скаут, като на дължина са не-по малки от Хюндая.
            Тези дни се сетих за Паджеро Пинин че отговаря на това което съм писал, само багажното отделение ми се вижда малко.
            Последно редактирано от CarTest™; 18-07-17, 15:52. Причина: Линк

            Коментар


            • #7
              От: МПС с висок клиренс (просвет)

              Тусона е ОК, но е колкото твоето Санта фе, HR-V е по-малка и идеална за градско, но на дълъг път не е комфортна, Аутбека е голям за твоите цели, а и харчи много......... тези трите съм имал/имам, от тях, Хондата е най-удобна за градско.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: МПС с висок клиренс (просвет)

                При така зададеният критерий - дребна и висока кола, която да не харчи много се сещам за точно два варианта - дайхатсу териос и сузуки джимни Пък и до 10к се намират сравнително новички и от двата. Само че дайхатсуто няма бавни - не знам те дали са критерий.

                Коментар


                • #9
                  От: МПС с висок клиренс (просвет)

                  Първоначално публикуван от jojo33 Преглед на мнение
                  Идеята е колата да се ползва ежедневно в града, но и да стигне до някоя полянка, където примерно някоя астра или голф ще опре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: МПС с висок клиренс (просвет)

                    Да де ма от тази горната за съжаление 4х4 няма.....
                    Стария модел - БХ има, но е култова и кви цени държи.......
                    Инак с това окачване колите са доста проходими дори и само на предно....
                    Поздрави!
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #11
                      От: МПС с висок клиренс (просвет)

                      Първоначално публикуван от jojo33 Преглед на мнение
                      ...

                      Малко странни харектеристики описвам, но повече предложения са добре дошли. ...
                      Определено са странни и са от типа "хем сърби, хем боли".

                      Хем да има голям клиренс като на джип (та даже 17 см били малко) и да е с голям багажник, ама да е с малки габарити, че да се провира на тесни места. Тук често се споменава един важен закон - Законът за липсата на пълно щастие ...

                      В интерес на истината, в града идеална работа ми вършеше повдигнат Нисан Патрол - ръбато камионче, по който нямаше една права ламарина. Завиваше си идеално и идеално си минаваше по тесните улички, защото беше по-висок от колите и огледалата му минаваха над тези на паркиралите. А и никой не изгаряше от желание да се забърсва в него, по очевадни причини. Пък и да се забърше - една драскотина в повече или по-малко, на кой му пука ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: МПС с висок клиренс (просвет)

                        То май се напълни с подземни паркинги. проектирани за возила с размер на рикша.
                        Та много по-здрави на архитекта ...
                        Бих си купил без да се замисля Форестър. предвид поставените условия.
                        Иначе любимата ми "евридейка" е къс Патрол.
                        Ако изляза без него. до десетата минута. вече съжалявам.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • #13
                          От: МПС с висок клиренс (просвет)

                          Да напълно съгласен съм, че пълно щастие няма и закона на Мърфи се проявява в точния момент. Така миналата година реших че каско няма смисъл на 15 годишна кола и тогава една девойка си заби полото и бронята ми отиде. След това имах още няколко случая на одирания и малките одрасквания на паркинга.

                          Ситроен не знам, но някак не съм им привърженик, въпреки опцията на по старите модели от времето на BX.
                          Мисля че един вариант на всичко дето описах е Нисан Кашкаи (Патрол или Патфайндер, много ме радват...но до там).
                          Набелязах си няколко за оглед, като в събота ще гледам някаква бройка дето ми я хвалят познати, 2,0 бензин, с ръчни, 2WD e, но за целта става, но това е с най-бедното оборудване за цена около 8000 лв 2007-2008 е.
                          Може би това е наистина нещо което покрива повечето от нещата, не е голямо, що годе има клиренс, багажник да кажем, че става и по каталози харчи около 11 градско.
                          Познат който работи в охранителна фирма и ще подменят част от автопарка и предложи Дъстер 1,6 и Санг юнг Корандо от тези по новите (2009 ) , но подобна служебна кола мисля че не е на оферта, въпреки реалните около 170 000 км.

                          Коментар


                          • #14
                            От: МПС с висок клиренс (просвет)

                            Каквато и кола да вземеш все ще е ожулена. Проблема не е в колата а в идиотите наоколо.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • #15
                              От: МПС с висок клиренс (просвет)

                              Къс Патрул с тръбни брони.Каско няма да ти трябва.
                              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                              0895шест29410 .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X