Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

    Не е стъпков мотор. Схемата е пред мен. Захранва се с две жици.

    Коментар


    • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Не е стъпков мотор. Схемата е пред мен. Захранва се с две жици.
      Има и такива стъпкови мотори.

      Коментар


      • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

        Единият му край е на + след конт. ключ. Не виждам как ще се управлява в две посоки така

        Коментар


        • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Не е стъпков мотор. Схемата е пред мен. Захранва се с две жици.
          2 жици и маса, или само 2 жици?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

            Едната е ignition, другата IPC LOGIC, само това.

            Коментар


            • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Кое движиш на ръка?
              Стрелката .....като инж. от по-старата школа очаквах нещо да е разкачено или да "дере" ....тц

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              ... Захранва се с две жици.
              Отдолу на "бялото" са четири спойки. Презапоих ги, ама нъц....на едната ми се стори че след стопяване на калая крачето "шава", но може и да съм си внушил
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                Гледам схема на H2 от 2004г. Ти не каза коя година е, или пък аз съм пропуснал нещо.

                Коментар


                • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Гледам схема на H2 от 2004г....
                  Сподели с приятел .....около 2002....ама кой къде е пипал незнам 4 или 2 ....двете крачета може и да са обикновен "крепеж"....дано ми го дадът за аутопсия
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Проблеми с километраж

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Стъпков електромотор...
                    Съвсем обобщено, могат да се разглеждат като такива, макар и да не е много правилно. По-скоро са си братчета близнаци от различни родители с безчетковите двигатели. Двигателите които се използват са популярни като "sin/cos motor" и "air-core meter". Роторът е постоянен магнит, а статорът представлява 2 намотки кръстосани под 90 градуса. На едната се подава синус от напрежението (което съответства на ъгъла на който трябва да се отмести стрелката), а на другата косунус от него. Имаше и друг някакъв алгоритъм за управление.

                    Обикновено стрелката е закрепена директно на оста на двигателя. Ако е имало манипулации по таблото и при вадене на стрелка, тя е излязла с оста на двигателя. борбата може да стане сложна. Възможно е да се наложи да бъде заменен с нов.

                    Има и друго конструкции, с редуктори и всякакви други дивотии. Май съм попадал и на такава с класически стъпков двигател, но не съм 100% сигурен.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Проблеми с километраж

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      "sin/cos motor"
                      Те не се движат на стъпки, обаче. Владо казва, че стрелката прещраква на интервалчета.

                      Коментар


                      • От: Проблеми с километраж

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Те не се движат на стъпки, обаче. Владо казва, че стрелката прещраква на интервалчета.
                        Зависи на колко "твърди" стъпки се движи. Ако се движи много различно от останалити стрелки и най-вече спрямо оборотомера, вероятно проблемът е механичен.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Проблеми с километраж

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Обикновено стрелката е закрепена директно на оста на двигателя. ...тя е излязла с оста на двигателя. борбата може да стане сложна....
                          Така е, на оста е, ....обаче всички стрелки ги махах и слагах. Оста си седи вътре в тва' бялото, а стрелката се вади и слага.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Те не се движат на стъпки, обаче. Владо казва, че стрелката прещраква на интервалчета.
                          Да така е "щракат" ...дали е механично или са някакви магнити, незнам. Помпата за изхвърляне водата от пералната също "щрака, но на 1/2 оборот, и си е от магнитите, не механично....за това пуснах въпроса, к'во има вътре, деб'мааму.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Сподели с приятел .....около 2002....ама кой къде е пипал незнам 4 или 2 ....двете крачета може и да са обикновен "крепеж"....дано ми го дадът за аутопсия
                            Много е трудно, защото документът, от който гледам е защитен от copy/paste та трябва много Фатки за да изкарам една схема с добра резолюция.
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...cluster-H2.jpg

                            Коментар


                            • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                              Представи си го ,много е просто.Оста на стрелката минава през 2 лагера в двата края-нещо като синци от гердан са лагерите По средата има закрепен един магнит в формата на диск.Постоянен магнит е с гумена вложка.Всичко това е затворено в едно корекомско яйце,върху което са навити само 2 намотки перпендикулярно една на друга.Едната дърпа,другата е спирачка.Двете намотки може да са с един общ край.
                              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                              Disco 1 бекъп
                              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                              Коментар


                              • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                                Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                                Представи си го ,много е просто..
                                .......отиваш на гости на Херц, отваряш вратата на лабораторията му, виждаш какво има вътре, и почваш да крещиш "Открих радиото"
                                Маркони, Маркони, Маркониииии
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X