Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    И още едно въпросче ме вълнува: в зависимост от суровината /кори, клони, листа, иглолистна, твърда, кюспе/ с колко процента може да се различава калоричността на различните видове пелети?
    Не вярвам някой да може да даде сравнително верни проценти.По скоро,определящо е стойността на суровината и от части пепелното съдържание.Относно калориите,по-достоверна ми се вижда таблицата на М-терм.

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      Понеже и на мен ми стана интересна темата за отоплението, на всички пишещи тук ще кажа само че, бълха слива не може да исере, да се стоплиш с нищо също, както и да се возиш с евтино гориво каквото и да е, аз се топля на дърва мнооого години вече, и мисля че от тях по добро за сега и за моят джоб поне не виждам, но повече ме предизвикаха някой мнения относно високата цена на дървата в момента. Цената е висока знаем всички защо, дълга и много студена зима, сняг над метър поне при мен и дърва няма и трудно се добиват в такова време а именно, онзи ден приятел дървар отиде да пробва да свали някой кубик, отиде само с три коне(а той има около осем) иначе камиони и техника има всякаква, та ориваш снега около дървото, режеш, то пада пак в дълбокия сняг, отриваш го цялата дължина трупиш и товариш пъвият кон, тои стои в снега и чака с дървата така докато оправи и другите два, и така надолу като по пързалка, няколко километра защото на равното и згодното вече няма и докато слезеш и деня е утишъл, те така се свалят на самар дърва сега, и ако някой от нас е там само да гледа и хиляда лева на кубик ще му се видят малко, е това е сега не е така винаги но и не е това всичко което ви го описвам защото пропуснах да кажа че нагоре вървиш първи и водиш конете, на долу те вече си зная а и ти вървиш по "утъпкано". Бе не е като пред камината.
      Приятел, може се окаже, че аз съм малко повече в гората отколкото ти. Така, че не ми обяснявай колко трудно е добиването на дърва за огрев и кой определя цената на услугата. От една година има разрешение за износ на дървесина и цената е 60 евра. Забравете вече че цената на българския пазар ще падне до миналогодишните цени. Не снега да се стопи, не слънце да изгрее и славеи да запеят ами и кърпелите от небето сами да падат пак всичко ще отива за EXPORT! Накупете си и горелки за трици и стойте та гледайте какви цени ще дойдат. Май наистина ще започнем да горим царевица и жито, освен ако не си припомним какво горят кремаклийките
      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
      0894328706

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Чичко гугъл знае всичко ! Само трябва да се пита че не знае кой какво го интересува !

        http://www.youtube.com/watch?v=jfHv0...eature=related
        http://www.youtube.com/watch?v=d8-Xx...eature=related
        А който не знае италиански?

        От първия клип прочетох малко цифри, от втория разбрах, че може и сам да си направя машина, но тези клипове изобщо не отговарят на въпросите от темата.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

          Колега Жоро, това по горе го пиша за тия дето са по малко в гората и от мен там дето аз съм се родил. А колкото до кремъклийките, след жагите и секирите естествено че ще дойде и тяхният ред.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
            Не вярвам някой да може да даде сравнително верни проценти.По скоро,определящо е стойността на суровината и от части пепелното съдържание.Относно калориите,по-достоверна ми се вижда таблицата на М-терм.
            Мдаа...От този линк разбирам, че има голямо разминаване с таблицата за калоричността поствана вече 2 пъти в темата.
            Или казано направо колкото това дърва горя /6-9/ сега почти толкова тона пелети трябва да закупя за 1 сезон. А това е доста по-скъпо от дървата. А като се вдигне цената на дървата същото ще стане и с пелетите.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

              Извинете да ви попитам понеже прехвърлих на бързо темата...колко г/д излиза цялото оборудване-котел,радиатори?
              Ти карай мотора,а не той теб....Ред Бул ти дава крила,а сливовата 4х4

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                А който не знае италиански?

                От първия клип прочетох малко цифри, от втория разбрах, че може и сам да си направя машина, но тези клипове изобщо не отговарят на въпросите от темата.
                Но ти дават насока ! От теб зависи как може да използваш видяното . Не мисли че казват нещо различно от това което виждаш ! И аз нито шпрехам ,нито парле , нито спикам .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Мдаа...От този линк разбирам, че има голямо разминаване с таблицата за калоричността поствана вече 2 пъти в темата.
                  Или казано направо колкото това дърва горя /6-9/ сега почти толкова тона пелети трябва да закупя за 1 сезон. А това е доста по-скъпо от дървата. А като се вдигне цената на дървата същото ще стане и с пелетите.
                  Аз нямам особенно доверие към подобни математики,щото не са дадени доста условия.Много ми е интересно,как се смята мощност на котел.Какви стойности са взети при сметките?Например,колко литра вода е системата,която ще захранваме,че вече сметнахме и мощността на радиаторите.Продават ти котел 30kW на какво гориво?Или чувал с пелети с отпечатана талица за калоричност.Не беше спам въпросът ми за пясъка.Същото е и при горивата.Гимнастиката в пресмятането обем тегло е много стара.А търговията си е игра на прецакване.

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                    Като сме на тема клипове http://www.youtube.com/watch?v=pPGEN...eature=related тук един руски производител на втората минута от видеото дава разхода.До колкото разбрах 3600 кг за 300кв жилище. Хубавото е че там поне суровината не е дифицит и предполагам цената ще е смешна. Ама там.

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                      От руския клип разбрах повече. И ако в моя дом топля 90м2 на сто% и още 120-130 м2 на темп. 10-12С съвсем ориентировъчно сметнато за моя случай би трябвало да харча по 1500-1800 кг за месец. Паля котела октомври, а го гася април. Това си е 6 месеца от които 3 с максимален студ. Много ми е скъпо, на климатик ще ми е по евтино, само че няма да топля баня и коридори.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                        Интересна ми е цената в Русия и Украйна,ама някой русофил да помогне че аз за 30мин в гугъл така и не я разбрах

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Паля котела октомври, а го гася април. Това си е 6 месеца от които 3 с максимален студ. Много ми е скъпо, на климатик ще ми е по евтино, само че няма да топля баня и коридори.
                          Ама ти ли го палиш или някой ти го пали?
                          Щото у дома го паля аз и там ми е проблема!
                          Аз съм го решил,купувам и един пелетен котел слагам го до другия и като ми стане скъпо на пелети врътвам кранчета и си паля кюмюра!
                          Бях показал един комбиниран котел не знам дали обърнахте внимание.


                          Това е: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:257x265-images-stories-sfl1.jpg
Прегледи:2
Размер:9.1 КБ
ID:5349144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:257x264-images-stories-sfl3.jpg
Прегледи:2
Размер:9.2 КБ
ID:5349145

                          Много добро решение е ако на човек му предстои изграждана на нова инсталация!

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Ама ти ли го палиш или някой ти го пали?
                            Щото у дома го паля аз и там ми е проблема!
                            Аз съм го решил,купувам и един пелетен котел слагам го до другия и като ми стане скъпо на пелети врътвам кранчета и си паля кюмюра!
                            Бях показал един комбиниран котел не знам дали обърнахте внимание.



                            Това е: [ATTACH=CONFIG]419948[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]419949[/ATTACH]

                            Много добро решение е ако на човек му предстои изграждана на нова инсталация!
                            Колега ,хубавото на пиролизния котел е че ако си подредиш нещата добре той на изгасва.Моят също се пали октомври и кара до април че и май.Чисти се в движение,а аз както горя чам -въобще не го чистя.Вентилатора изкарва всичко през комина.Има и още нещо удобно-цепя около 20 процента от дървата,останалите влизат цели.Недостатъка е че подържам дърва за два сезона ,за да бъдат достатъчно сухи.Тоест навеси за 35 кубика.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                              Гледам, че успешно догонваме и по тези цени Европата - http://www.pelletshome.com/pelletspreise-oesterreich
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

                                Добре де при производството на пелетите добавят ли се смоли или квото и да е там за спойка? На клипчето по-горе човека си сипва талаш и си прави пелети. Аджеба ако не се добавя нищо тази допълнителна енергия спрямо добре изсъхнала дървесина откъде идва?
                                Ако е отпадъци от слънчоглед - там ми ясно, ама за смляна дървесина...
                                П.П. Настъргваш си на ситно зелето в салатата и то става на трюфел
                                Последно редактирано от //Радо//; 17-02-12, 20:24.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X