Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

    здравейте ,
    имам проблем с фронтерката , моля за помощ . От днес съм с силно виене откъм задно дясно колело.. както си стърже лагера изведнъж започва да замята колелото и в следващия момент нещо изчатква и всичко си е пак ок все едно нищо и е нямало ... според вас дали е лагер и ако да , как се вади защото веднъж се опитвах и не успях да стигна до него ... махам барабани накладки всичко и дотам , как се сваля тая полуоска ?
    извинявам се ако темата не е в правилния раздел

  • #2
    От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

    Полуоската се избива от ръкава обиковено с обратен чук. Лагера излиза барабар с полуоската. Не го прави в домашни условия, има много изписано по темата! Виж една от всичките:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2034
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #3
      От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Полуоската се избива от ръкава обиковено с обратен чук. Лагера излиза барабар с полуоската. Не го прави в домашни условия, има много изписано по темата! Виж една от всичките:
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2034
      Прав си,щом колегата не го е правил по-добре на майстор.
      Другия път,може и сам.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Прав си,щом колегата не го е правил по-добре на майстор.
        Другия път,може и сам.
        Не е проблема в избиването, с по-голям обратен чук, или подходящо приспособление ще стане. Въпросът е, като свали лагера с полуоската, какво ще ги прави освен да ги гледа и да им се чуди Смяната на лагера е специфично и не става у дома!
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

          1. Сервиз и той, някой който го е правил
          2. Сваляш лагера и тогава купуваш, освен ако не си подсигуриш и двата размера. В темата, която ти е дадена има описани от къде да го закупиш лагера
          3. Ще следя темата, защото и аз съм готов да го сменям
          C20Nе '94 KБ

          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

          Коментар


          • #6
            От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Не е проблема в избиването, с по-голям обратен чук, или подходящо приспособление ще стане. Въпросът е, като свали лагера с полуоската, какво ще ги прави освен да ги гледа и да им се чуди Смяната на лагера е специфично и не става у дома!
            У дома не става,но в подходящ гараж и умения не виждам проблем.
            Козата сака пръч!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              У дома не става,но в подходящ гараж и умения не виждам проблем.
              Козата сака пръч!
              Ти правил ли си го?
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

                Много е важно да е качествен лагера щото на мен ми се налага да го сменям на следващия ден пак толко изкара ментака протече веднага семеринга

                Коментар


                • #9
                  От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

                  Баси проблема за един кирлив лагер.Има достатъчно изписано по темата,а и питащия поне да каже от къде е.Така си фърляме боб.

                  п.п. Па и ако пишеше на правилен Български....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

                    Проблема е никъв ,ако си го правил,ако не си е гаден проблем.Не всеки е бърз с нанизването на втулката,издънка съм гледал и при колеги монтьори......,смееех!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

                      Тук с греене на втулката не става така че нема значение колко си бърз проблема е в избиването на стария ладер

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

                        Рязане, набиване, греене, вкарване... пак и за последен път казвам, че монтажа на новия лагер и втулката не е за у дома, нито за "майстори" които не са много наясно, какво правят Вероятноста да ви прецакат новия лагер и после да кажат, че е бил менте е голям!
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

                          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                          Рязане, набиване, греене, вкарване... пак и за последен път казвам, че монтажа на новия лагер и втулката не е за у дома, нито за "майстори" които не са много наясно, какво правят Вероятноста да ви прецакат новия лагер и после да кажат, че е бил менте е голям!
                          Като казваш с "рязане" какво имаш предвид, че се реже? Самото набиване на лагера на пресали се прави? Искам да знам, че като отида да го правят да няма набиване със чук и някаква тръба
                          C20Nе '94 KБ

                          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лагер главина задна ос ФРонтера А спорт

                            Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                            Като казваш с "рязане" какво имаш предвид, че се реже? Самото набиване на лагера на пресали се прави? Искам да знам, че като отида да го правят да няма набиване със чук и някаква тръба
                            Писали сме много по темата... прави се на преса и то от хора, които са наясно, какво правят, а не виждат преса за първи път! Цялата тънкост идва от това, че трябва да се опази черупката на лагера от вътрешната страна, който при този лагер е семеринг! Ако се повреди ще имаш теч на масло от полуоската. Ако някой не знае, как да вкара лагера или сложи жежка втулка може да стопи уплътнителя и довиждане... После "майсторите" ще ти обяснят, че си си купил лагер менте. Вече го играх този номер и се вътрих с едни 250-300лв. за нов лагер и работа наново. При втория ремонт хората от сервиза след, като свалиха полуоската я пратиха на специално място, където извадиха стария и вкараха новия лагер и втулката. А "рязане" имам предвид, че много хора вадят старата втулка с рязане
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лагер главина задна ос Фронтера А спорт

                              Благодаря за уточнението. Чел съм всичко. Избрал съм си лагере от Триера на КОЙО, та да видим. Я кажи сега маслото трябва ли да си източи и след това нещо измиване преди наливането на ново имали
                              C20Nе '94 KБ

                              https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X