Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от Merlin_68 Преглед на мнение
    Моят проблем беше абсолютно същия, на същия Фокус
    и се оказа ГНП. Виж на диагностика какви грешки дава, ако са Р1563 Р1664 Р0335 то ще да е ГНП
    Препоръчаха ми един "специалист" в сервиза на Бош в Плевен, който обеща срещу 250 лева да ремонтира електрониката, като ме увери, че проблема е в нея. След два часа ми се обади и каза, че не можал да я оправи защото "някой бил бърникал в нея", та да отида да си прибера колата. След този "ремонт" колата вече въобще не палеше.
    Приключение номер две - купих си ГНП втора употреба, като ме увериха, че го свалят от работеща кола. Дебилите свалили помпата като отвили главната гайка и я измъкнали от шайбата, тоест центровката заминала на кино. Сега съм в приключение номер три - ще пращам ГНП то да го "зацепват", тоест да сложат шайбата и да центроват помпата...та да видим какво ще стане.
    колега merlin докъде стигна изпрати ми тел.

    Коментар


    • А бе момчета, ако не прочетете тази тема от начало до край, едва ли някой ще ви вземе на сериозно!
      За повечето проблеми с колите ви със сигурност ще намерите решение на проблемите в форума. Но не пропускайте
      . че някои лица в форума от години се занимават с сервизна дейност.

      В добавка към темата ще попитам всички коментирали тук, кой е
      най читавия автомобил
      Последно редактирано от CarTest™; 07-04-17, 08:50.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Форд, модел "Т".
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Въпрос към kiki.t , но малко встрани от темата. Подлежат ли на някакъв ремонт пиезо-дюзи Денсо? Конкретно от двигател на Тойота 2.2 D-cat. 2AD-FHV е кода на мотора.

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
            Въпрос към kiki.t , но малко встрани от темата. Подлежат ли на някакъв ремонт пиезо-дюзи Денсо? Конкретно от двигател на Тойота 2.2 D-cat. 2AD-FHV е кода на мотора.
            За съжаление, към момента - не. Скоро ще пусна една тема за комън рейлите, че вече те са масовите дизели. Коя система е добра, коя не толкова, кое да се избягва и какво да се гледа и внимава. Между другото - нашата фирма успешно ремонтира Бош пиезо инжектори и Денсо електромагнитни инжектори, както и Делфи и Сименс пиезо. Единствено Денсо пиезо не се ремонтират към момента.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              На първо време бих посъветвал колегите да избягват автомобили с дизелова горивна система на марката Denso. А защо - както казах, ще го обоснова подробно в нова тема заедно с други неща, разбира се.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Като пуснеш темата, сложи тука линк към нея. Такава тема ще е полезна.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Като пуснеш темата, сложи тука линк към нея. Такава тема ще е полезна.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=218785

                  Ама има много да дописвам, темата е дълга.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Пиши тел на ЛС

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Здравейте,
                      Имам нисан алмера 2.2 DI ,110 коня, 2001 година ,дизел.
                      Имам следния проблем, както карах и колата изгасна , бутнахме я за да не задръствам движението и мина 20-тина минути и реших да я запаля и запали без никакв проблем ,Карах я през целия ден нямаше никав проблем. На другия ден колата пак запали без никав проблем карах и изведнъж изгасна , пробвах се няколко пъти да запаля но все неуспешно.Реших да пробвам на другия ден но пак не успях и все още не мога да запаля .Четох из форумите какав може да е проблема и днес реших да я закача да видя какъв е проблема. и ми излизат следните грешки P1600 ; P1690 i P1251 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5757476
                      Ако някои може да ме насочи какъв е проблема за да не се лутам ще му бъда много благодарен

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Най вероятно имаш проблем в електрониката на помпата .

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Здрвейте. Имам проблем с Ауди а6 155к.с. 2001 година. След смяна на ремъци и ролки ми светна лампатана ESP. Вкара ме в авариен режим. Закачих я на ваг ком и ми излезна грешка 00550 старт в инжекциона. Казаха ми че проблема е в авансаторния клапан. Свалих помпата и я пратих в Бош София. От там казайа че всичко е наред. Днес ще я качват на стенд. Ако някой може да ми каже или се е сблъсквал с този проблем да помогне. Благодаря ви предварително!

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Здравейте,

                            Извинете, ако дублирам темата.
                            Става въпрос за Nissan Almera Tino 2.2 Di 115коня, 2001г. Помпата е VP44. Миналото лято направи проблем електрониката и просто спря в движение. Майстор ми я замени с друга, от друга кола, която купих втора ръка. Сменена е само електрониката. Самата помпа си остана същата от колата ми.
                            След смяната пали и върви вече повече от година. Карам я всеки ден.

                            Проблема е, че пали трудно. Особено когато е студено въртя по 15-20сек преди да тръгне. Дори подгрявам по няколко пъти преди да запаля, но ако температурата е под 0°С няма шанс да стартирам. Сега лятото се ядва, но не притеснява какво ще правя като стане зима. Мерил съм свещите и няма изгорели.

                            Като е все още студена, притриса на празен ход, не много силно но го има. Оборотите са неравномерни и в купето всичко дрънчи. Преди да стане проблема с помпата нямаше такава аномалия. Неприятно е усещането, но иначе си върви и има мощност и не прекъсва ако набирам.

                            Молбата ми е към някой от вас да ме насочи, трябва ли да правя няакаква адаптация или центровка и къде може това да стане в София? Явно този при който бях не може или не знае или няма нужната апаратура за това.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от lyubcho_88 Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              Извинете, ако дублирам темата.
                              Става въпрос за Nissan Almera Tino 2.2 Di 115коня, 2001г. Помпата е VP44. Миналото лято направи проблем електрониката и просто спря в движение. Майстор ми я замени с друга, от друга кола, която купих втора ръка. Сменена е само електрониката. Самата помпа си остана същата от колата ми.
                              След смяната пали и върви вече повече от година. Карам я всеки ден.

                              Проблема е, че пали трудно. Особено когато е студено въртя по 15-20сек преди да тръгне. Дори подгрявам по няколко пъти преди да запаля, но ако температурата е под 0°С няма шанс да стартирам. Сега лятото се ядва, но не притеснява какво ще правя като стане зима. Мерил съм свещите и няма изгорели.

                              Като е все още студена, притриса на празен ход, не много силно но го има. Оборотите са неравномерни и в купето всичко дрънчи. Преди да стане проблема с помпата нямаше такава аномалия. Неприятно е усещането, но иначе си върви и има мощност и не прекъсва ако набирам.

                              Молбата ми е към някой от вас да ме насочи, трябва ли да правя няакаква адаптация или центровка и къде може това да стане в София? Явно този при който бях не може или не знае или няма нужната апаратура за това.
                              Помпата трябва да се свали и калиброват горивата на стенд. Няма други центровки.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Може ли да ме насочиш къде да закам колата за тази процедура. Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X