Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nikon D70 или Canon 50D? Също и DSLR или сапунерка?

    Кой от двата фотоапарата да си избера - Canon 50d или Никон Д70?
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Никон или Канон?

    Синия
    Така поставен въпросът няма отговор.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Никон или Канон?

      А, не! За Андрей правилният цвят е червеният.

      Андро, много зависи за каква употреба избираш апарата, и съответно какви обективи после ще искаш да използваш, както и допълнително осветление и синхронизатори. Двата апарата, които си посочил са с близки параметри и най-добре ще си направиш избора като ги пипнеш и двата и видиш на кой от тях менюто и разположението на бутоните за съответните функции са ти по-удобни.

      Аз по принцип съм привърженик на Канона. Знаеш сапунерката, която използвам е Canon Powershot SX1 IS, а за професионални снимки използвам Canon 5D mark II. Поне за мен менюто на Канона е "по-юзер френдли", а и не ми допада факта, че в Никона най-ниската стойност на ISO-то е 200. Матрицата на този Никон е с малко по-голяма от тази на Канона, но това едва ли компенсира шума при по-високо ISO (лично мнение).
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #4
        От: Никон или Канон?

        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
        Кой от двата фотоапарата да си избера - Canon 50d или Никон Д70?
        Така поставен въпросът звучи като "Мерцедес от 1980та или БМВ от 1995та ?"

        D70 е модел 2004та. Канон 50д е модел 2008. Делят ги четири години, които в цифровата фотография са като 40 години разлика във възрастта между две хубави мадами.

        Освен ако цената на никона не е фракция от цената на канона, и освен ако не идва с някакви обективи - въпросът въобще не е въпрос в този му вид. Дай повече подробности.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Никон или Канон?

          Като цяло никона се намира на много по-ниски цени от канона. Нямам конкретна оферта предвид, но има всякакви варианти - с обективи, без обективи, нови, употребяване и т.н.
          Т.е., ако искам да си купя канона, ще трябва да се примиря с доста по-виската цена.
          Та въпросът ми е, освен много повечето му мегапиксели (които не знам дали трябва да ме интересуват...), явно трябва да има и много други предимства, които да оправдават 2 пъти по-високата му цена.
          Трябва ми за нормалните неща - залези, морета, селски къщи, намръщени физиономии. Далече съм от каквото и да било ниво като фотограф и също толкова разбитам от фотоапарати.
          Мога да поставя въпроса и по друг начин - препоръчайте ми апарат с този размер сензор (crop 1.5 - 1.6), който да му сложи за горепосочените аматьорски нужди.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #6
            От: Никон или Канон?

            С тези уточнения въпроса звучи по-различно. Можеш да си избереш 450D, 1000D, 500D, 550D, 50D, 5D... - параметрите на всички сигурно си ги сравнявал. По-голямо значение има какви обективи ще им закачиш. Мисля, че трябва да ориентираш проучването си в тази посока.
            Аз за любителски снимки предпочитам да не снимам с DSLR, че понякога се случва, докато смениш с подходящия обектив и ... момента е отминал. А и раницата с обективи и аксесоари за него не е малка и лека.
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • #7
              От: Никон или Канон?

              Мите, само канони ли ще предложиш? Дай и някой никон... Нещо изглежда ме тегли натам... Сега например разглеждам спецификациите на D90. Пак ли е като Лили Иванова в сравнение с 50D на канон?
              Иначе обективите ще ги уточняваме в движение. Първоначално смятам да го взема с какъвто си идва и после да му добавям.
              Последно редактирано от Андрей Боянов; 15-08-10, 08:52. Причина: грешка 2
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #8
                От: Никон или Канон?

                При подобен Въпрос във Фотографски Форум Би се Извила Страшна БУРЯ
                А Отговора е прост - отиваш Пипаш и който повече ти допадне - Взимаш.
                Не съм снимал с нито един от изброените, но съм притежавал Канон 300Д, както и Никоните Д700 и Д300с и мога Отговорно да кава че Никоните (със Ясното съзнание че са от Много по-висок клас и по скорошни модели) са по-Добри, Чувалл съм добри неща за Канон 7Д както и за 5Д МК2, Но определено това което мога да препоръчам е Никон (за предпочитане Д300, става и Д90, а сигурно и по-ниските модели?) с Никор 18-105ВР - Страхотен обектив за почти без пари!!! Прекрасна комбинация, а и Светкавиците са им Фантастични (аз снимах с СБ900 и бях много Доволен).
                Но като заключени мога да кажа, че продадох всичките ДСЛР-и и си купих Сони НЕКС-5 и сега винаги си е с мен! Има по-добра матрица от споменатите от теб апарати, няма чак такъв избор от обективи, ама ще има (надявам се) и прави СТРАХОТНИ снимки като при това се събира в Джоба!!!
                Успех

                Коментар


                • #9
                  От: Никон или Канон?

                  През последните дни изчетах и разгледах много мнения и отзиви за марките и характеристиките им.
                  Лично питам хората в бара за подобни апарати и всеки различно казва.
                  Информацията е огромна и объркваща.
                  Затова съм решил:
                  Ще тегля чоп.
                  Слагам Никон, Канон и Сони в кюпа и тегля листчето. Която марка се падне това ще купя.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Никон или Канон?

                    Освен по марки фотоапаратите се делят по клас и по възраст. Едва при еднакво поколение и еднакъв клас марката може да има значение. Технологиите напредват бързо и по-новите са по-добри, но пък и моделите понякога излизат по-бързо от съществените скокове в технологиите. Класовете са най-грубо казано 4: ентри левъл, среден клас, висок клас и фулфрейм. Последните нямат място в тази тема и няма да ги разглеждам. Общо взето бих казал, че по-ново поколение е по-добре от по-старо и по-висок клас е по-добре от по-нисък. Когато обаче сравняваме различни класове от различни поколения става малко по-сложно. Разликата между ентри левъла и средния клас е много по-голяма, отколкото между средния и високия. Т.е. среден или висок клас от предното поколение, обикновено е по-добър от ентри клас от по-новото, но среден от новия като нищо може да е по-добре от висок от старото. Апарати по-стари от две поколения назад, няма особен смисъл да се купуват.

                    В случая Д70 и 50д са едни клас, но Д70 е прекалено стар, за да е правилния избор... освен, ако няма и обективи замесени в цялата работа, защото всъщност те са по-важната част от системата. Например Д70 с хубав обектив ще прави по-добри снимки от Д300 с лош обектив, въпреки разликата в поколенията и класа. Всъщност по-провилният начин за избиране на система с ограничен бюджет е да си харесаш обективи, които искаш да ползваш (особено, ако ще е само един) и след това да се чудиш какво тяло можеш да им закачиш. Като се има и предвид, че обективите може да са ти за цял живот, а тялото все ще се смени.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Никон или Канон?

                      Така зададения въпрос е много несериозен......първо по важното е какви обективи ще се използват.....а отговора идва като си отговориш какво ще снимаш.....тяло се продава лесно и се сменя лесно но обективите се сменят много трудно.....и скъпо........аз заложих на канон и няма отърване ......имам няколко хиляди лева вложени само в обективи....по същата причина срещам един приятел зъболекар хирург с няколко собствени клиники и много работа и той с канон.....викам му от една и съща вяра сме ...а той ми вика какво да правя с обективите.....за над 20 000 лв.....

                      обективите на Никон са по евтини от канон
                      Канон имат по голямо разнообразие на обективи....
                      Сам избирай.....но който и случай да избереш се приготви да потънеш в DSLR фотографията...!
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Никон или Канон?

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Слагам Никон, Канон и Сони в кюпа и тегля листчето. Която марка се падне това ще купя.
                        Сони пък защо?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Никон или Канон?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Сони пък защо?
                          Значи казваш да останат Никон и Канон ли.
                          Да знаеш, че твоето мнение ми е много важно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Никон или Канон?

                            Всъщност, аз съм повече други работи, отколкото фотограф.
                            Принципното ми възражение срещу Сони е, че ще ти скъсат нервите на множество малки парченца веднага щом спреш да снимаш и прекратиш временното си примирие със компютъра.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Никон или Канон?

                              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                              Значи казваш да останат Никон и Канон ли.
                              Да знаеш, че твоето мнение ми е много важно.
                              Не го слушай. Китовата оптика на Сони е по-добра от тази на Канон и Никон (парадоксално, но въпреки всички останали достойнства на тези марки, те имат най-лошите китови обективи в евтиния клас) , макар и да не стига олимпуската. Самите тела от последните поколения в никакъв случай не са по-лоши. Проблемът на Сони е единствено в по-малкия асортимент обективи, които можеш да си купиш допълнително, особено втора ръка. Т.е. нещо, което казваш, че не те засяга.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X