Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофьорски курс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шофьорски курс

    Здравейте, наскоро записахме съпругата ми на шофьорски курс в София. След 5-6 урока (10-12) часа, реших да видя как ги учат и се качихме на джипа. Устанивих, че се справя и ориентира напълно адекватно (маневри, поддържане на скорост, завиване и разполагане в платното за движение), но очевидно инструктора не си е дал зор да обясни основни правила при шофирането, и доколкото разбрах постоянно придържа волана за да заобикалят шахти и дупки за да не си потроши драгоценната 18 годишна астра. В момента ми се въртят няколко идеи -
    - Да оставя нещата и да изчакам още 5-6 урока (т-е около 2/3 от курса)
    - Да сменяме инструктора
    - Да търсим полигон и да свърша работата на този дето му се плаща за това. Не може да си професионален инструктор и да не обясниш как се потегля на полусъединител, кога кой педал се натиска и в каква поредност и как се предприемат елементарни маневри. За 15 минути вече бяхме наясно що е то полусъединител и как се потегля на наклон без помощта на ръчна спирачка (Защо, по дяволите ги учат на това)

    Засега съм на третия вариант и се питам - има ли в или около София подходящи места за целта.

    *Казал, че не иска да карат в квартала, защото имало зснежени улици и той се бил завъртял на едно място.
    Александър

  • #2
    До: Шофьорски курс

    На теория курсовете трябва да включват и часове по теоритична подготовка,където се обяснява нагледно и накратко устройството на автомобила и най-елементарните неща,които ще потрябват в практиката.
    На практика,тези часове се претупват,ако въобще се провеждат в действителност.
    Смяната на инструктора е съпроводена с допълнителни средства,така че най-добре изчакай още уроци и при възможност допълнителни тренировки със семейната кола.За отработване на уменията си трябва време и 10 часа са малко,за да очакваш големи резултати.
    В крайна сметка,шофьор се става с практика.Това,че ще си вземе изпита за книжка,не означава,че вече ще може да кара перфектно.Затова сега имаше дискусий около правилата за новите шофьори...
    И най-добрия инструктор и курс не могат да заменят напълно опита,който ще натрупа със стажа след изпита.
    Така че обучението ще продължи и известно време след курса.Най-важното е,да се кара внимателно,а уменията сами ще дойдат.
    Както се казва-"Човек се учи докато е жив".

    P.S.А дупките трябва да се заобикалят и тръгването на ръчна си има своя обучаващ ефект.След достатъчно уроци,ще започне сама да заобикаля дупките и да тръгва и със,и без "ръчна" на наклон.
    Не защитавам инструктора,че има и доста некъдърни,ама на сняг малко трудно се отработва понятието полусъединител..И по-трудно ще започне да усеща колата...
    Трябва търпение.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      До: Шофьорски курс

      Ами то, че си падам малко максималист, си го знам. Полусъединител на наклон и утъпкан сняг с включени бавни се отработва идеално, но определено ще поразредим часовете и ще се търсят подходящи места за да сме сигурни, че ще се юине поне изпита. После 15000 км и една две зими и чак тогава може да се каже че си се понаучил. И така : къде според вас е най-подходящо и безопасно за упражнения с неучебно четириприводно мпс :-)
      Александър

      Коментар


      • #4
        До: Шофьорски курс

        Ако очакваш който и да е шофьор да се научи да шофира добре само от пофьорски курсове... няма да дочакаме това време. Ако питаш мен - давай и успоредна практика. Аз кгоато карах курсовете - 24 часа за 30 дена - нито са ми оказвали паркиране, а на полигон - 1 час. Инструктура (и с право) бе на мнение, че колкото може повече часове трябва да се изкрават в натоварени градски улици.
        моя курс беше 1ч полигон, 1ч из малките ненатоварени междублокови улици и всичко останало в града - отначало по не-много натоварени марсхрути, после по по-натоварени. и така. успоредно си карах колата на нашите да усъвършенствам.
        за 24 часа (или колкото там беше) никой не можа да се научи да кара кола.
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
        Учи се от всеки, не подражавай на никого, работи здраво!
        In God we trust, all others must pay in advance.

        Коментар


        • #5
          До: Шофьорски курс

          Като идваш от Панчарево към кокаляне има една уличка в ляво за някакво лечебно заведение, има голям полигон има и улички по които също може да се тренира. Там научих приятелката ми

          За съединителя - опитай да разглобиш един съединител пред нея и да и обесниш как точно работи, при приятелката ми това помогна доста
          успех

          Коментар


          • #6
            До: Шофьорски курс

            Полигон, или това което е останало от него, има на ул. "Филип Кутев" зад "Хладилника. В може би бившото СБА. Ако ти трябва нов инструктор - Ивайло 0888811746> Много здраве от Пенчо. И жената и щерката изучи, и то добре.

            Коментар


            • #7
              До: Шофьорски курс

              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
              Като идваш от Панчарево към кокаляне има една уличка в ляво за някакво лечебно заведение, има голям полигон има и улички по които също може да се тренира. Там научих приятелката ми

              За съединителя - опитай да разглобиш един съединител пред нея и да и обесниш как точно работи, при приятелката ми това помогна доста
              успех
              Мерси. Няма нужда от разглобяване - съединителя го овладяхме за
              много кратко време, ама тези 32 часа са крайно недостатъчни за да свикнеш с уредите за управление, от собствен опит знам.

              Edit: тук някъде ли се намира?
              http://maps.google.com/maps?q=42.582...ligon%3F)&z=17
              Последно редактирано от axlastro; 07-02-10, 17:42.
              Александър

              Коментар


              • #8
                До: Шофьорски курс

                Мерси. Намерих го. Има и много приятна за разходка пътека покрай вец-а.:-)
                Александър

                Коментар


                • #9
                  До: Шофьорски курс

                  Пред резиденция Бояна става също ...
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #10
                    До: Шофьорски курс

                    Там са наслагали "легнали полицаи" и не става.Иначе ако някой знае къде в София има полигони или полигоноподобни места за обучение на "прохождащи" шофьори нека каже.Аз си спомням,че имаше един в Студентски град,но не знам дали е оцелял покрай това масово строителство.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Шофьорски курс

                      Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
                      Там са наслагали "легнали полицаи" и не става.Иначе ако някой знае къде в София има полигони или полигоноподобни места за обучение на "прохождащи" шофьори нека каже.Аз си спомням,че имаше един в Студентски град,но не знам дали е оцелял покрай това масово строителство.
                      И за какво не става? За драг? За дрифт?? Мисля, че в темата става въпрос за убочение ... а не за състезания ...
                      А по улиците пък са наслагали ДУПКИ
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #12
                        До: Шофьорски курс

                        Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
                        Там са наслагали "легнали полицаи" и не става.Иначе ако някой знае къде в София има полигони или полигоноподобни места за обучение на "прохождащи" шофьори нека каже.Аз си спомням,че имаше един в Студентски град,но не знам дали е оцелял покрай това масово строителство.
                        Този за съжаление е безвъзвратно застроен. Аз там си взех Е категорията. Освен тези за които споменаха колегите, до Панчарево и на Хладилника, има също след Божурище към Гурмазово от лявата страна, и след гара Искър. Главният път минава под ЖП мост и завива на ляво, а пътя за полигона продължава направо още 7-800м.
                        ПАНЧО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Шофьорски курс

                          http://maps.google.com/maps?q=42.582...ligon%3F)&z=17

                          Перфектно е там. Все пак се оглеждайте за някоя патрулка отгоре
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            До: Шофьорски курс

                            Мерси за помощта. Изкарахме изпита. От втория път. Веднага сменихме инструктура след първия фал. Ако смятате да записвате някой в Зелена Вълна, имайте предвид в никакъв случай при Громков .
                            Стефанов е правилния човек там (с полицейска астра металик). Направи ми впечатление, че за три урока успя да обясни всички основни принципи на шофирането. Уравновесен, спокоен и интелигентен. Явно има хора, на които тази работа им се отдава и я вършат с удоволствие. Е, разбира се помомгнаха и разходка до Пловдив по магистралата, както и многобройни обиколки - къде на въпросния полигон, къде нагоре по завоите към Самоков и най-вече по силно наклонените улички в кв. Бояна.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              До: Шофьорски курс

                              Още един инструктор от Зелена вълна, който не препоръчвам - (тодор??) мацовски.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X