Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени къщи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дървени къщи?

    Защо в толкова напреднали страни /няма смисъл да цитирам/, продължават да строят къщите от дърво, а не наливат като нас бетони...

    Дали пък просто не сме с някакво уплашено от миналото съзнание и имаме нужда от дувари и крепости?

    Дървената къща е голяма опция...

  • #2
    До: Дървени къщи?

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Дали пък просто не сме с някакво уплашено от миналото съзнание и имаме нужда от дувари и крепости?
    Не , според мен не е това ,че сме уплашени.Бетона е по ефтин и по бързо се строи с него.Дървото иска и повече обработка за да си стане както трябва.А и какво точно разбираме под дървена къща ?
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

    Коментар


    • #3
      До: Дървени къщи?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Защо в толкова напреднали страни /няма смисъл да цитирам/, продължават да строят къщите от дърво, а не наливат като нас бетони...

      Дали пък просто не сме с някакво уплашено от миналото съзнание и имаме нужда от дувари и крепости?

      Дървената къща е голяма опция...
      Ами по-добре веднъж бетонец отколто да живееш като американец в страх от термити А и кой ще се занимава ежегнодно с подръжката им?

      Коментар


      • #4
        До: Дървени къщи?

        Браво на колегата! Изпревари ме, признавам си. Мислех аз да пусна тая тема. Моята детска мечта - дървена къща в планината, вечер пред огнището, кучето, пушката, джипа ......... Ох, размечтах се .... Аз къщата вече си я купих, ама не е в планината и не е дървена. А както бях писал в една друга тема тук във Франция има буквално цели селища от такива дървени къщички. Има и големи хотели пак от дърво. Има и на по няколкостотин години и са в чудесно състояние. Честно казано в нашия район няма да ги видите, но долу в Алпите е малка приказка. Така като се замисля може би най-хубавото нещо от ТИР-аджийския ми живот, което ми остана, е това, че се нагледах на красоти и планини.
        Прикачени файлове
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #5
          До: Дървени къщи?

          Първоначално публикуван от NIK_ Преглед на мнение
          Ами по-добре веднъж бетонец отколто да живееш като американец в страх от термити А и кой ще се занимава ежегнодно с подръжката им?
          Колега, този проблем отдааааааааааааавна е решен много простичко и евтино, повярвай ми! Както вече писах по-горе, ако идеш в Алпите, било Франция, Швейцария и т.н. ще видиш вековни дървени постройки в състояние като нови . Излишно е да споменавам в планините какви са виелици, снегове, дъждове и други такива хубави работи.

          А и животеца е кратък, не мислиш ли?
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #6
            До: Дървени къщи?

            Една дървена къща се строй за 3 месеца,я тухлено-бетонна-за минимум 2 години.
            ако сметнеш реалните надници на строителите тухлената излиза в пъти по скъпо.Това е за Щатите.Отделно дървената по лесно де рециклира ,отколкото бетонната.Там основно държавните сгради са бетонни.

            Коментар


            • #7
              До: Дървени къщи?

              Ще повторя колегата - какво се разбира под дървена къща? Иначе по подсмисъла за сравняване на живота в такава и монолитна определено не съм за бетона и тухлите...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #8
                До: Дървени къщи?

                Тук на 50 км. от мен имам един познат, свърза се с някаква украинска фирма, която строи такива дървени къщи тип руски до ключ. Всичките материали дойдоха с няколко ТИР-а, дойдоха и украинците и къщата се вдигна за около 2 месеца. Всичко това му излезе към 30 000 евро. За същото нещо някаква френска фирма тук му искаха 180 000 евро .
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #9
                  От: Дървени къщи?

                  А как стои въпроса с узаконяването на такава къща.Четох из темите,но ако съм пропуснал нещо,моля да ме упътите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дървени къщи?

                    Както и с другите къщи.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дървени къщи?

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Както и с другите къщи.
                      Не съм съвсем сигурен, но мисля че бъркаш тотално!

                      Узаконяването на една къща има една главна причина - в случай на отчуждаване, държавата трябва да плати съобразно постройката

                      При дървените къщи и бараки, това са жълти стотинки и затова в закона постоянно се акцентира на монолитно строителство!

                      Не мисля, че за дървена къща е необходимо въобще разрешение, ако изключим осигуряването на ток и вода, но в повечето имоти си ги има...

                      Не съм и чувал за проектна документация на дървена къща.... / съвсем субективно мнение/

                      Друг е въпроса, че дори и оградата от тел трябва да има проект и да се узаконява, а и да и се направят заземявания, защото ако я удари мълния, теоретично може да убие човек, който примерно в момента пикае / но с мощна струя, за да не се накъса на капки / върху нея!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дървени къщи?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение

                        Друг е въпроса, че дори и оградата от тел трябва да има проект и да се узаконява..
                        Би следвало да си е както другите къщи...умните хора поставят правила за да предпазят нас от самите нас или от някой който ни е строил.( дори и дървен покрив без правилно укрепване може да е опасен )

                        Критерий за първоначално изпълнени изисквания / условия е строителното разрешение , а самото узаконяване , което в някои случаи се разминава с удостоверението за ползване,въвеждане в експлоатация или така наречения образец акт 16 , е доказателство ,че са изпълнени всички правила , норми и технологии.

                        Технологията..на кой му пука..но пък си има и Б15 и Б20 и т.н и после как ставали белите...
                        "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                        "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дървени къщи?

                          Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
                          Критерий за първоначално изпълнени изисквания / условия е строителното разрешение , а самото узаконяване ,

                          Всичко звучи красиво, но за да въведеш обект в експлоатация, трябва да имаш инфрастуктура, приета с акт16 и подарена на общината, което значи че за да се стигне до бараката, може да се наложи да вкараш няклолко стотин хилки за път, подарък за общината...

                          Отделно ще трябва да вкараш стотина хиляди левчета в трансформатор, който да подариш на ЧЕЗ, срещу обещание след 5 години да ти плати нещо, но по техни сметки и на разсрочено плащане - като си го удържат от тока..

                          Дотук е красиво, като гледка от дървена къща в Аляска!

                          В същото време, за дървена къща санциите вероятно / не съмпроверил/, ще са смешни..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дървени къщи?

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Всичко звучи красиво, но за да въведеш обект в експлоатация, трябва да имаш инфрастуктура, приета с акт16 и подарена на общината...
                            Именно..това важи за всички , макар ,че дали дадения парцел е в регулация или със сменен статут...ПУП-а точно това има за цел да докаже - път , вода и ток и независимо дали е дървена или монолитна тези неща се изискват..

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Отделно ще трябва да вкараш стотина хиляди левчета в трансформатор, който да подариш на ЧЕЗ, срещу обещание след 5 години да ти плати нещо, но по техни сметки и на разсрочено плащане - като си го удържат от тока..
                            Тук не мисля ,че сте прав или поне не на 100 % , понеже траф се налага ако наблизо няма разпределителна касета или траф с необходимата пълна мощност или е достатъчно далеч.В повечето от случаите за една къща няма да са нужни повече от 20 кВ и обикновенно ги хранят дружествата от най близката разпределителна кутия с кабел.Инвестицията си я има , но не е толкова голяма..да не говорим ,че тук при нас вече чл. 20 от 2006 г. който позволяваше да си изградим външния ел. и да се изкупи от разп. дружество , се отказва.
                            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дървени къщи?

                              Затънахте в хипотези. Всичко се проектира и узаконява по същия начин.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X