Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инкубатор за яйца!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Инкубатор за яйца!

    Дано да си намериш/направиш нещо по-добро, защото това хич не ми харесва. IMHO.
    Сложи по една ламаринка пред крушките да не осветяват пряко яйцата - освен другата топлина тези, които са най близо до крушките получават и инфрачервено облъчване. Ти ги движиш на ръка и сигурно им сменяш местата и това ги спасява. Освен това не трябва да получават и пряко струя от вентилатора. Предполагам духа нагоре? Този влагомер пък май мери нивото на Дунав в сантиметри? Автоматичното въртене на яйцата е задължително за един уважаващ себе си инкубатор.
    Сега като започнат да излизат тези по-малките пиленца какво става - през дупките и в тавата с водата? Знам, че не става така, защото се намесваш, но ако ги изпуснеш? Отваряне, местене, точно когато се излюпват това не им харесва. Тогава им трябва и няколко процента по-висока влажност (особено за водоплаващите) , иначе залепват по черупките и има сцени от филми на ужасите. Такива работи... Но заел ли си се, ще ги доизпипаш нещата. Успех!

    Коментар


    • #17
      До: Инкубатор за яйца!

      Благодаря за съветите .Следващият сезон ще имам по-добро решение!
      0+,Bombardier DS650,Discovery II.

      Коментар


      • #18
        До: Инкубатор за яйца!

        Колега keeway интересувам се от паунови и фазанови айца. Откаде се снабди има ли и за мен и долу горе по колко лева варват


        Вдигни малко влагата, довечера ще ти кажа колко точно трябва да е. Само да прегледам дебелите книги

        Коментар


        • #19
          До: Инкубатор за яйца!

          Не съм купувал яйцата-от моите животни са !
          Нямам представа за цените им.
          Влажноста е около 40% (38-45%) .Докато снимах падна и температурата и влажноста!
          0+,Bombardier DS650,Discovery II.

          Коментар


          • #20
            До: Инкубатор за яйца!

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            ...Сега като започнат да излизат тези по-малките пиленца какво става - през дупките и в тавата с водата? Знам, че не става така, защото се намесваш, но ако ги изпуснеш?
            Имам и друга скара/мрежа с по-малки отвори и ще я сложа няколко дни преди излюпването на първите пилета!
            С тази която е на снимките яйцата стоят по-стабилно и не се търкалят!
            0+,Bombardier DS650,Discovery II.

            Коментар


            • #21
              До: Инкубатор за яйца!

              малко да саживим темата :lo l:


              Преди 3 часа ми се илюпи първия щраус сега чакам да се излупат и останалите 5, и се надявам да да оцелеят следващите две седмици който ще са най-тежките 2 седмици
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: Инкубатор за яйца!

                И при мен вече има резултати.Пилето е копринка.
                Възраст -няколко часа!
                0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                Коментар


                • #23
                  До: Инкубатор за яйца!

                  ааа тва е голяма мания е ... ама тва много пиленце много се е спаружило ще стане юнак сигурно

                  Коментар


                  • #24
                    До: Инкубатор за яйца!

                    Снимката е правена около час след излюпването!И на мен ми се виждаше доста странна формата и състоянието на пилето но това е магията !!!
                    Днес пилето е с изсъхнал пух , изправена глава и стои право макар и не съвсем стабилно!!!
                    Нямах време за снимка тази сутрин ,но утре е събота и ще има фото сесия!!!
                    Последно редактирано от Красимир Найденов; 05-06-09, 09:00.
                    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Инкубатор за яйца!

                      Здравейте колеги, наистина тръпката е голяма. И аз някога си правих инкубатор и постигнах отлични резултати - 99%. Спомням си че беше след аварията в Чернобил,защото пилетата се излюпиха с някакви странни глави. После се оказа, че яйцата са от качулати кокошки. Голям смях беше. А люпилника беше пълен автомат.
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • #26
                        До: Инкубатор за яйца!

                        Интересното при щраусите е, че яйцата са доста твърди и след като пилето спукаше малко яйцето се намесвах аз със малък чук, и им помагах. Съжалявам че нямаше много време за снимки ама бях сам, пък и почти наведнъж се излюпиха и нямаше как да права фото


                        Утре вечер ще кача снимки на малките щрауси, като са на ден след излюпването малко преличат на таралеж



                        П. П. ако някой знае каде се продават фазанови и паунови яйца за люпене нека пише. Ще съм задължен

                        Коментар


                        • #27
                          До: Инкубатор за яйца!

                          Ето го същото пиле на 24 часа!
                          Извинявам се качеството на снимката правена с мобилен телефон.
                          Първоначално публикуван от Dimo_Mitev Преглед на мнение
                          ... ще стане юнак сигурно
                          Позна!

                          0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Инкубатор за яйца!

                            Днес започнаха да излизат фазаните.

                            2 часа по-късно


                            След 3-4 дни очаквам и пауните.
                            Последно редактирано от Красимир Найденов; 08-06-09, 22:07.
                            0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Инкубатор за яйца!

                              Голяма радост.
                              Днес излезе и първото паунче...
                              Снимката е правена 2 часа след излюпването.

                              0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Инкубатор за яйца!

                                Браво! Това твоето е като Ноев ковчег

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X