Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специфичните техники за каране на 2Т мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Каране на 2т мотор...

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=16670

    Чети
    MG RACING

    Коментар


    • #17
      До: Каране на 2т мотор...

      Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
      Благодар, преди да задам въпроса го прочетох. Бих искал да знам, дали е зле да караш на ниски обороти на 3-4та скорост например? Старая се да не тормозя останалите и не искам да си "режа" мотора по единствената по-"пешеходна" улица в квартала... Не ми се навира при автомобилите, а не желая да преча на останалите. Често карам бавно, на ниски обороти за да не тормозя пешеходците - това зле ли е за мотора?

      Коментар


      • #18
        До: Каране на 2т мотор...

        Ами пиши си в темата не отвария нова
        MG RACING

        Коментар


        • #19
          До: Каране на 2т мотор...

          Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
          Бих искал да знам, дали е зле да караш на ниски обороти на 3-4та скорост например?
          Така свещта се зацапва от непълното изгаряне на сместа, остава повече нагар и се задръстват резонатора и ватата на гърнето. Като се задръсти, мотора започва да "плете" и не работи хубаво, възможно е да започнеш да избиваш свещи, особено ако не са подбрани добре. Мотора ти е достатъчно тих, не се притеснявай от време да преме да го изфорсираш за да го изчистиш. 2Т няма много сила в ниските обороти, трябва да се научиш да ползваш по-високи такива
          При каране на ниска скорост продължително време и работа на място има навика да прегрява, нямаш перка на радиатора. Следи го да не прегрява.
          DCRT®

          Коментар


          • #20
            До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

            Благодаря за пояснението... Забелязах, че пуши малко повече и се притесних, че си тормозя машината... Е сега като си го закарам в Кърджали, по познатите пътеки ще си го изфорсирам колкото душа иска

            Коментар


            • #21
              До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

              еми ще пуши човека, ти като си го задръстил...
              DCRT®

              Коментар


              • #22
                До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
                еми ще пуши човека, ти като си го задръстил...
                Е то малко като за след после питах... По принцип не го форсирам на улицата, до боянската река, а горе на правата между музея и околовръстното. Но последните няколко дни нямах възможност да карам там... Абе за "гъзетата" сън няма!

                Коментар


                • #23
                  До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                  Ива мисля че не си съвсем права за синхронизаторите и спирането на скорост. Винаги можеш да ползваш "междинна газ" и тогава няма пробелм. Дано не разводнявам темата.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                    Темата е за да се видят подходящите техники за каране на 2т мотор, ако имаш нещо да споделиш - с удоволствие ще го прочета!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                      Относно техниката за спускане на 2т 125 аз използвам различни начини според степента на наклона:
                      1 леко спускане по пресечен път - не виждам смисъл да харча бензин по такива малки наклони и давам на N изключвам двигателя и разчитам на спирачките
                      2 стръмен наклон - давам 1ва и спускам като си държа спирачките, все пак е хубаво да имаш подсигоряване от страна на двигателя. Все пак се случва да изпуснеш спирачката или нешто да стане.
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • #26
                        Въпрос отностно Kawasaki kx85

                        Здравейте, Не съм сигурен дали темата е за тук , ако съм сгрешил раздела се извинявам. Въпроса е че съм начинаещ и карам kawasaki kx85 това си е чист крос 2Т. Падам си по Ендуро разходките но до сега не съм правил някоя голяма такава само из Панчарево/кокаляне с един приятел. Та открихме вече сезона и бих искал да се приеседеня към някои професионални Ендуристи и да покарам с тях , обаче ми разправят че за чистия крос не е много полезно това .. Горе долу знам че трябва да се кара на високи обороти защото иначе се запушва и тем подобни .. Та ако го изкарам на една голяма ендуро разходка в какво трябва да имам предвит? Какво е възможно да се обърка и така нататък. Има ли още някой който кара чист крос и ходи на ендуро разходки? Има ли много проблеми? Благодаря предварително за отговорите
                        [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                          Приятелю, хайде сега прочети тази тема от началото и след това ако нещо не е ясно питай.

                          За в бъдеще ще трябва да се научиш да боравиш и с търсачката на форума

                          Коментар


                          • #28
                            До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                            Я, каква дърта тема сте изровили от архива
                            Един ден преглеждах книжката на дъртото МЗ ЕС и прочетох следното странно нещо.
                            Ръчката за газта има положение напред от отпуснато положение, което се използва за спускане на дълги надолнища, за да не се получава придърпване от запалването на останалата смес в двигателя
                            Коментирайте.

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                              Я да отупам пепелта от тази интересна тема.
                              Първо - не знам защо сте говорили за синхронизатори след като обсъждате мотоциклети с двутактови двигатели. При автомобилите рядко се явяват проблеми с тях, въпреки донякъде безхаберното превключване от страна на сигурно 80% от управляващите автомобили. Винаги когато съм споменавал "междинна газ" са ми обяснявали колко излишно е това и че това не ми е ЗИЛ, ГАЗ 53, ГАЗ 66 и т. н. Е, да, но аз така карам всичко, с тази разлика че не помпя съединителя два пъти, а просто го натискам, подавам газ колкото е нужно (на усет) и превключвам. Проблеми не е имало. За лед е супер.
                              Второ - спирането с двигател го правя откакто карам каквото и да е. Имах опел астра, с който изминах над 50 000 км. без да сменям накладки. Просто и сега има сигурно 5 мм феродо. И не е счупена, пък колко е спирала с двигател не е истина. С мотоциклета също. За протокола той е R6 RJ03. Четвърта година го карам по еднакъв начин и нищо му няма на двигателя.
                              Трето - на снабдените с разделно мазане 2Т (ендура, скутери, пистарки разни) съм забелязал, че като отпуснеш газта и след това я подадеш за изфорсирване или просто даваш газ за да върви, от ауспуха пуши повече - знак, че мазане си има. Сместта е по-богата в ниските обороти, което за чистия крос 2Т не е добре (да се кара на "тихи" или прекалено бавно). Имах ЧЗ 250 крос 513 модел и след това RM250. И на двата съм ползвал двигателят за спирачка. Спират доста на компресия - все пак буталата им са по 70 мм и работят при височка СС. То толкова съм и могъл да ги карам, но знаех, че трябва да се подава газ и надолу колкото и страшно да е. Ако се налага стискам съединителя и го "рескам" 2-3-4 пъти да "звънне".

                              Коментар


                              • #30
                                От: Специфичните техники за каране на 2Т мотор

                                2Т с разделно мазане не страда толкова от тези спускания със затворен дросел , защото дозиращото устройство е зацепено със зъбни колелца към коляновия вал(CRM250rm) или някъде другаде(зависи от марката и модела) ,но пък след като се спуснете вече ,трябва да се "очисти" с повече газ ,в противен случай цапа свеща. За другите които нямат разделно мазане , Iva kx го е обяснила много точно , а и това е плод на много практика и много години наблюдения в-у състоянието на двигателите в зависимост от това как се карат , така пише и в учебниците , а те не са писани от случайни хора .Хубаво е начинаещите първо да се научат да правят каквото трябва , така придобиват и някаква техническа грамотност. Който иска да има здрав мотор ,да го кара както трябва , аз в това отношение експерименти не си правя !
                                "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X