Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обсъждане направата на експедиционен камион.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обсъждане направата на експедиционен камион.

    Здравейте. По-скоро това е повече мечта за момента, но имам нужда от вашата помощ, за да се ограмотя. Мечтая един ден да си построя такъв камион на базата на Газ 66. Смяна на двигател, мостове и общо взето почти всичко. Преправяне на кабината също, за по-добър комфорт. Въпроса тук не е дали този камион е подходящ или не. По-скоро искам да разбирам и горе долу сам да реша какво е нужно да се изгради ,за да се получи една надеждна, икономична и пригодна за дълги пътувания машина с висока проходимост. Чета доста ,но излизат нови и нови въпроси и като цяло дори не знам от къде да започна да се ограмотявам и какво да търся. Тъй като всичко е взаимосвързано, като се започне с избиране на двигател, скоростна кутия, предавателни числа на диференциали, предавателни числа на редукторни мостове /иска ми се машината да е с добър просвет, затова си мисля за такива мостове/. После - ресьори или пружини, барабанни спирачки или дискови ... <br>Харесвам доработки, защото винаги фабричните неща не са на 100% това което желаеш. Не се страхувам да режа и да преправям. Но в случая както ви казах дори не знам към какво да се насоча поради причината ,че не знам. <br><br>1.Двигател-изискванията са да е неубиваем, икономичен, мощен и лек. Да е масов. <br>2.Блокажи на преден и заден мост и на среден диференциал. Мостовете да са редукторни, заради по-добрия просвет, може и да се построят,не е задължително да се свалят от някакво превозно средство. Но тук идва въпроса с предавателните числа, които аз не толкова добре разбирам. Първо имаме мощността на двигателя, после предавките от скоростната кутия, после предавателни числа на диференциали ,редуктори ... кое как трябва да се съчетае, за да стане хармонично.<br><br>Ще се радвам ако някой се включи. Да повторя, не съм тръгнал да строя машината мечта за мен, по-скоро искам да събера информация, за да знам един ден как трябва да се построи. Знания търся, не умения. Благодаря.

  • #2
    От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

    Здрасти, интересен проект си измислик. По това което си писал и доработките ще ти излезе колкото макък апартамент като инвестиция, иначе моят съвет е колкото по-малко преправяш толкова по добре, търси нещо което ще поеме минимално преправяне
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #3
      От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

      То е измислено, камиона обаче не е руски
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

        Нищо няма да стане, защото на практика трябва да се построи НОВ камьон.
        Което на практика не е по силите на любители и в гаражни условия.

        Коментар


        • #5
          От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

          https://en.m.wikipedia.org/wiki/Merc..._bonnet_trucks
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

            Чак пък нов. По-скоро да изясни какво иска.

            Разказва за експедиционен камион (по разговорному - кемпер или поне машина с висока максимална скорост, базови удобства и почти цивилна), а си представя траялна машина с много блокажи, редукторни мостове и подобни.

            Двигател-изискванията са да е неубиваем, икономичен, мощен и лек. Да е масов.
            Такъв няма.

            Коментар


            • #7
              От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Чак пък нов......
              Ми точно нов!
              Първото изискване е да е с "икономичен ДВГ", което значи каквото значи + дизелов ДВГ.
              А, дизелов ДВГ значи друго ПЧ. Тоест, + нов ДВГ, скорости+раздатка, и нови мостове ......

              Коментар


              • #8
                От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                Икономичен има различни измерения. Може да е бензинов на газ да речем и ще вози по-евтино от дизела. Ако се направи като свят де.

                Пък и комбинацията от изисквания дето я е съчинил все едно я няма.

                Коментар


                • #9
                  От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                  Такъв няма.[/QUOTE]


                  Разбираемо е. Поне да се доближава.

                  Под експедиционен камион разбирам такъв с фургон оборудван за живеене. Дом на колела. Кемперът се движи по асфалт предимно. Аз си мисля за каране извън асфалтовите пътища, но не единствено офроуд. За дълго пътуване през много граници. Не искам тежък и голям камион. Газката е сравнително компактна и не знам ,но по описание теглото е около 3500кг. може би ненатоварен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Икономичен има различни измерения. Може да е бензинов на газ да речем и ще вози по-евтино от дизела. Ако се направи като свят де.....
                    В оригинален вид няма какво да се прави, щото си е направена.
                    Освен работата като мебелист и др. подобни във фургона.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Ми точно нов!
                      Първото изискване е да е с "икономичен ДВГ", което значи каквото значи + дизелов ДВГ.
                      А, дизелов ДВГ значи друго ПЧ. Тоест, + нов ДВГ, скорости+раздатка, и нови мостове ......
                      Виетнамка на газ и е готов.

                      Брюксел забранява старите дизели, така че не си заслужава да се инвестира в тях.
                      Имаше тема за едни германци на експедиция с виетнамка и за руснак с камаз.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                        Това нещо ако си филмира ще утрепе всичко живо по Дискавъри, Нешънъл Джиографик, Хистори и т.н.
                        Успех!
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                          Първоначално публикуван от Phantomaz Преглед на мнение
                          ...
                          Под експедиционен камион разбирам такъв с фургон оборудван за живеене. Дом на колела. Кемперът се движи по асфалт предимно. Аз си мисля за каране извън асфалтовите пътища, но не единствено офроуд. За дълго пътуване през много граници. Не искам тежък и голям камион. Газката е сравнително компактна и не знам ,но по описание теглото е около 3500кг. може би ненатоварен.
                          Виж това. Не го продавам и не знам откъде можеш да намериш друг такъв, но мисълта ми е че такива камиони има.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210288

                          Газ-66 (Газон, Шишига) е малко над 3500 празен. Впрочем има и фургони на негова база.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                            Абе вие на виетнамка качвали ли сте се????
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обсъждане направата на експедиционен камион.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Абе вие на виетнамка качвали ли сте се????
                              Авторът явно не е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X