Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсва за момент...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсва за момент...

    Здравейте момци,
    Черока започна да прекъсва (предърпва) по време на движение,и това за секунда-две. После влиза в ритъм и след 5-6мин всичко се повтаря.
    Това го прави както по равно но най вече по нагорнище(дет се вика някой го е хванал за гушата) и като че ли в големите горещини по осезателно.
    Какви са мненията ви?
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

  • #2
    От: Прекъсва за момент...

    Намирисва на проблем с газовата. Най-вероятно не му стига гориво или компа бърка подаването.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Прекъсва за момент...

      И аз съм с подобен проблем от скоро. Само дето моита като я узоря и гърми. Нещо им става на газовите в тая жега... На мен последно ми казаха, че тока на клапана не стига и ще го мъча тия дни...

      Коментар


      • #4
        От: Прекъсва за момент...

        Ако го прави на бензин възможностите са много, иска си диагностика и обстойна проверка. Мръсен въздушен филтър също оказва голямо влияние в тая жега. Скъсан въздуховод също има подобни симптоми(двигателя дърпа въздух и от моторния отсег). Може да е електрически проблем и да няма изобщо общо с жегите. Може да е мръсен горивен филтър, кофти гориво, проблем с някой инжектор и т.н. и т.н. Дет се вика, може и кофти свещ да има и пак да го прави.

        За газта, ако го прави само на газ може и от жегата да е, кислорода е малко. Отразява се на колите с газови доста осезаемо голямата жега, дори и на инжекционите. Съвсем възможно е проблемите да са от това, особено ако на бензин не го прави. Там корекциите са по-сериозни и доста по-адекватни спрямо газовата, пък била тя инжекцион или не. Съответно, понеже тая външна температура е доста извън обичайната за автомобила газовите се побъркват малко или много. Ако пък по принцип газчицата е поудошеничка, по стара българска традиция, щото да харчи малко, съвсем почват да се усещат тия неща и да има гърмежи, пресецвания и придърпвания.

        Това нали си е чисто гадателска работа през компа.

        П.С. За тока на клапана - има мултицети, мери се и не е философия. Ако газта е обикновена - да се сложи обикновен ключ, а не разни модернистични авто-глупости, да се сложат нови кабелни обувки и да се сложи адекватна добра маса на клапана. Всички тия неща с един мултицет се проверяват за отрицателно време.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #5
          От: Прекъсва за момент...

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          Намирисва на проблем с газовата. Най-вероятно не му стига гориво или компа бърка подаването.
          Павка,май ще се окажеш прав!
          Компа на ГУ се беше бъгнал нещо та ходих при Младен да го види нали е гаранционна още.Мери човека,гледа и не можа да намери причината поради която се е прецакал и го смени в крайна сметка.На връщане от Разград усетих това придърпване за момент и веднага я обърнах на бензин да видя от какво е,и ми се стори че и на бензин го има.Преди малко обаче се прибирам от един тест към 30-40км (като използвах голямата жега) и се уверих че го прави само на газ.От газта ли е,от компа ли е,но ще се ходи пак при Младен.Иначе мога да я карам и така,но ще видя какво ще се произнесе все пак майстора.
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #6
            От: Прекъсва за момент...

            А филтрите на газовата как са?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Прекъсва за момент...

              Обърни внимание дали не го прави на конкретни обороти. Прилича на свещ(кабел, бобина) или "бавна"(заминаваща си) дюза на газта.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Прекъсва за момент...

                Ванка,
                смени и газстанцията.Може да е от боклуци и от там да се бъгва и компа.
                Друг вариант е и някой маркуч да изпуска.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #9
                  От: Прекъсва за момент...

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  А филтрите на газовата как са?
                  Виж за тях не съм се сещал.Все пак газовата е на 3-4м,чак пък да се задръстят толкова бързо...но знаеш ли.
                  Колегата Жоров спомена за бобина,кабели или свещи,но ако е така струва ми се ще го прави и на бензин.
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прекъсва за момент...

                    Хи хи, филтрите могат да се задръстят и само след едно зареждане.

                    Но не мисля, че в тях ще е проблема. Ако не достига гориво-симптомите са други.
                    Нещо с подаването на газта ще да е, но какво точно-ще има заигравка...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прекъсва за момент...

                      Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                      Виж за тях не съм се сещал.Все пак газовата е на 3-4м,чак пък да се задръстят толкова бързо...но знаеш ли.
                      Колегата Жоров спомена за бобина,кабели или свещи,но ако е така струва ми се ще го прави и на бензин.
                      На бензин е много, много по-слабо и съответно по-трудно се усеща, газта е много по-капризна от бензина откъм запалване(свещи, бобини, кабели).
                      А за бавните дюзи или заминаваща си дюза съм имам подобен проблем и за това го казвам. При мен беше на Мазда и там има едни двойни впръсквания на конкретни обороти и тогава се усеща тъй като не успява да затвори/отвори достатъчно бързо и остава затворена/отворена и води до тази не добра работа на двигателя.
                      Филтри се задръстват и за 1000км. ако уцелиш кофти газ.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прекъсва за момент...

                        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                        Ванка,
                        смени и газстанцията.Може да е от боклуци и от там да се бъгва и компа.
                        Друг вариант е и някой маркуч да изпуска.
                        Напълно вероятно е Пламски,и това ще направя.За сега зареждам от тази на Петрол,уж доста зареждат от там,но ще видя филтрите и ще сменя и газ-станцията.
                        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прекъсва за момент...

                          Ако е от задръстени филтри, аз ще се обрежа.

                          Ся, да не ми намериш някакви задръстени филтри от някой газаджия
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прекъсва за момент...

                            От малко гориво в газовата гърми много и прекъсва.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прекъсва за момент...

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Ако е от задръстени филтри, аз ще се обрежа.

                              Ся, да не ми намериш някакви задръстени филтри от някой газаджия
                              Ааа, не се отмЕтай !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X