Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрoнтерата на Alexfield

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Фрoнтерата на Alexfield

    Alexfield, след като си минал по този път какво е мнението ти по въпроса - струваше ли си, или присаждането на по-потентен мотор щеше да е по- целесъобразно?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #92
      От: Фрoнтерата на Alexfield

      Алекс, как се чувстваш когато караш Тиграта си, слизайки от модифицираната ти фруктиера ?

      Коментар


      • #93
        От: Фрoнтерата на Alexfield

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Alexfield, след като си минал по този път какво е мнението ти по въпроса - струваше ли си, или присаждането на по-потентен мотор щеше да е по- целесъобразно?
        Насаждането на друг мотор определено щеше да излезе по-евтино.
        Моето решение беше въпрос на авантюризъм. Да се получи нещо, което не е правено до сега и да е успешно. Вече знам къде сбъркахме, къде подценихме ситуацията и мисля че, ако някой реши да прави нещо подобно, мога да давам по някой друг съвет, как да стане по-добре от моя проект.
        Има и още нещо: Като купуваш мотор, взимаш котка в чувал. Я работи както трябва, я е за основен ремонт.
        Това, което наклони везните в полза на суперчарджъра е, че си познавам моя мотор и магариите му са поносими. Той има силен въртящ момент в ниските обороти: 2000-3000. Суперчарджърът също е ефективен в ниските обороти: 1500-4000.

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Алекс, как се чувстваш когато караш Тиграта си, слизайки от модифицираната ти фруктиера ?
        Тиграта отдавна не съм я карал. Тя остана при бившата ми жена, която все още я търкаля. Но като ги сравнявам 2-те: Фруктиерата доста се доближи по динамика до Тиграта. Разбира се, спирачният път е тотално различен, както и разходът на гориво.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #94
          От: Фрoнтерата на Alexfield

          Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
          Моя шибедах не капе.Доста направих по него и все капеше от плафона.Оказа се ,че е от антената.
          Шиебедахът се оправи след слагане на второто джамджийско уплътнение. Вече не капе от него. Сега в ежедневните дъждове средният плафон започна да ми се пълни с вода и да капе от него. Оказа се от антената - гуменото уплътнение се опекло и раздробило - направих му ново от стара велосипедна гума и спря да капе.

          Вече съм след основен ремонт на двигателя - нови сегменти, престъргване на цилиндри и набиване на ризи. Маслото ми вече е бистро - не се вижда върху щеката - преди беше постоянно черно и се харчеше доста - къде под формата на картерни газове (от там направо си капеше), къде през ауспуха. Вкарах картерните газове и отдушника на резервоара след въздушния филтър. Така няма да ми капе или мирише, няма да се пълни с вода като газя в локвите, а всичко ще излиза през ауспуха.

          Остана да реша проблема с въздушния филтър. На два пъти го удавих. Поне вече имам регистратор и е документирано:

          Тогава не ми направи впечатление, но на газ взе да работи по-зле - просто бях зацапал въздушния филтър с кал.

          После стана това:

          Не вярвах да е влязла вода, но после като отворих филтъра и видях това:


          Та си поръчах ей това нещо и то взе че днес дойде (от Китай за 15 дни):


          Сега остава да го превърна в цял шнорхел. Ама ще изчака да му дойде времето.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #95
            От: Фрoнтерата на Alexfield

            Времето най-после дойде
            Преди време ме "оплюхте" как съм си разпробил предния капак. Ами разпробих го още. На мястото на соларния панел, който и без това бях поставил куцо, дойде главата на шнорхела. А соларния панел го преместих в средата между пръскалките на чистачките. Малко сложно беше с прекарването на гофрирания маркуч, но се умести с леко разместване на кутията на филтъра.




            Капакът е вече надупчен, няма връщане назад
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #96
              От: Фрoнтерата на Alexfield

              Алекс, нали знаеш коя е най-проходимата Фронтера и изобщо джипка... прежалената

              Коментар


              • #97
                От: Фрoнтерата на Alexfield

                В момента търся посоката на шнорхела.
                Въртя го за да вида какво ще стане.
                Днес забелязах, че насочен напред имам по-голямо наляане на пълна газ, от колкото ако е насочен назад или настрани...
                Имам известни притеснения, ако е насочен напред: Какво ще стане ако го залее вода?
                Мисля все още...
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #98
                  От: Фрoнтерата на Alexfield

                  Там дето си го набучил риска да го залее вода е голям, защо не го качи горе ?
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • #99
                    От: Фрoнтерата на Alexfield

                    Е как па ти дойде на ъкъла баш там да го тропосаш?По грозно нещо не бех виждал,бързо го махай от там.Пусни си едно пвц по колонката,поне да прилича на шнорхел,щот нали знаеш,че на бензинова кошница от такова чудо нема смисъл-кат намокриш кабеляците и кел файда от тия маркучи.

                    п.п.Както си почнал да правиш дупки,боцни го в средата на тавана и го боядисай син.

                    Коментар


                    • От: Фрoнтерата на Alexfield

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Там дето си го набучил риска да го залее вода е голям, защо не го качи горе ?
                      Обърнах го. Цецо е виновен. Заплаши ме че ще влизат много насекоми. После ме заплаши и с "потоп".
                      Истината е, че това ми качва водният стълб с 30-40 см. Обърнах го назад - от суеверие. Лошото е че налягането на въздуха падна от 2.0 на 1.5 бара

                      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                      Е как па ти дойде на ъкъла баш там да го тропосаш?По грозно нещо не бех виждал,бързо го махай от там.Пусни си едно пвц по колонката,поне да прилича на шнорхел,щот нали знаеш,че на бензинова кошница от такова чудо нема смисъл-кат намокриш кабеляците и кел файда от тия маркучи.

                      п.п.Както си почнал да правиш дупки,боцни го в средата на тавана и го боядисай син.
                      Не ми пречи на карането. А пък моята Фронтера си е грозна. Даже смятам да ми организирате конкурс за най-грозна Фронтера, който да спечеля. Така ми е добре - ще пиша след месец.

                      П.П. Дори Павката преглътна, че че имам грозна Фронтера.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Фрoнтерата на Alexfield

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        А пък моята Фронтера си е грозна.
                        Не-не. Почва да прилича на нещо такова:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aecdcccb7.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5719054

                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Фрoнтерата на Alexfield

                          Алекс, при дългия път на гофрираната тръба, не се ли увеличава така повече съпротивлението на въздушния поток, отделно че самия въздух минавайки през цялата дължина над горещия ти двигател, ще го затопля ненужно и от там ще имаш по-малко кислород спрямо студения въздух, така няма ли да ти вдигне още и ненужно разхода на гориво?

                          Коментар


                          • От: Фрoнтерата на Alexfield

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Алекс, при дългия път на гофрираната тръба, не се ли увеличава така повече съпротивлението на въздушния поток, отделно че самия въздух минавайки през цялата дължина над горещия ти двигател, ще го затопля ненужно и от там ще имаш по-малко кислород спрямо студения въздух, така няма ли да ти вдигне още и ненужно разхода на гориво?
                            Туй не е дизел, че да му трябва интеркулер. За бензинка, колкото по-горещ вздухът, толкова по-икономично.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Фрoнтерата на Alexfield

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Туй не е дизел, че да му трябва интеркулер. За бензинка, колкото по-горещ вздухът, толкова по-икономично.

                              Не знаех че това важи само за дизела, мислех че важи с пълна сила и за бензиновите..., ако е така защо не са направили че да засмукват горещ въздух от под колекторите...., така и иначе остава съпротивлението от дългия път на гофрираната тръба, дори при монтаж на оригинален шнорхел се вдига малко разхода, освен ако главата не е насочена напред...

                              Коментар


                              • От: Фрoнтерата на Alexfield

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Не знаех че това важи само за дизела, мислех че важи с пълна сила и за бензиновите..., ако е така защо не са направили че да засмукват горещ въздух от под колекторите....
                                При карбураторните беше задължително (спомни си на ВАЗ зимната и лятна позиция на капака на филтъра). При моноинжекциите - специален подгрев. А сега при пълните многоточкови инжекциони - счетоводителите са си казали тежката дума, че е излишно.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X