Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от record Преглед на мнение
    Малко повече информация? Кое ОМВ и кое гориво по-точно?
    Конкретно OMV на Опълченска и Цар Симеон в София, дизел от скъпия, сипван седмица преди студовете, от лампа до пълно, 65-67 литра, без никакви добавки. Предния резервоар пак е от там, от евтината обаче. Сипах от скъпата именно заради очакващите се студове.

    И пак - не съм има проблем с паленето. Проблема идваше като я настъпя в обороти, и се оправи като с магическа пръчка 2 минути след като сипах бензин за 15лв литър двутактово и допълних догоре с дизел от Петрол-а до Лидъл-а на Стамболийски в Западен Парк.

    Изобщо откак имам тераното от 2007-ма (или 2008-ма), миналата зима за пръв път имах проблем с гориво, и пак не само аз. Същото возило е било и на по-ниски температури от сегашните, и е стояло по-дълго на такива от сега. Имам гаражна клетка и вътре температурата за една нощ си стои поне с 5 градуса над околната. И двата пъти проблема се случи след кратко каране (около 15 минути), и после 2-3 часа престой навън, в следобедно време, и последващо тръгване, отново без проблем с паленето и вървежа с нормално натискане и обороти под 3000. В момента, в който стъпиш на път, който позволява шофиране с по-висока скорост и я натиснеш юнашката за да набере бързо, започваше да прекъсва, а ако си много упорит светва и Check engine. Горивния филтъра MANN, возилото на реални 160000км, и двигател в прекрасно здраве по всички параметри, принципно всеяден.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Спарки, зареждам на същото ОМВ, колата стои навън и проблеми от никакво естество нямам. Виж си филтърната група.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Така като чета, явно проблемите са в телевизорите. Ама който се стиска или го мързи да си оправи колата му е най-лесно да обвини гориво/бензиностанция за неволите си или да сипе няква чорба в резервоара и да се надява на чудо. Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Спарки, зареждам на същото ОМВ, колата стои навън и проблеми от никакво естество нямам. Виж си филтърната група.
          Нищо и няма на филтърната група, а дори да и имаше, не виждам как сипването на бензин би я оправило за 2 минути.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
            . Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.
            Не е мит, разхода не е наполовина, но не е същото-разход, работа на двигателя и т.н.
            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
            Това е положението.

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
              Така като чета, явно проблемите са в телевизорите. Ама който се стиска или го мързи да си оправи колата му е най-лесно да обвини гориво/бензиностанция за неволите си или да сипе няква чорба в резервоара и да се надява на чудо. Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.
              А не допускаш ли че понякога и в твоя телевизор може да има проблем. Така да обобщаваш, не е логично. Има бензиностанции с много лошо гориво и това не е мит. Но може би не живееш в България?

              Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
              Не е мит, разхода не е наполовина, но не е същото-разход, работа на двигателя и т.н.
              Той не е уточнил коя чужбина.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Бях си в България преди Коледа, и ми се наложи да ползвам за един ден старото Ауди Б4, което съм оставил да го кара сестра ми. Та и напълних резервоара до горе като и го върнах(от Лукойл на Метро-Люлин). Тя кара малко, работи на километър, училището и то близо...Резервоара стига за над 1000км, дори и в зимни условия и с много работа на място. При нейното каране това означава да и стигне за два-три месеца. Та си кара и в момента с нафта от преди месец, и то на къси разстояния и си пали безгрижно. С акумулатор Искра, на 8 години. Инструктирал съм я да оставя по-дълго да работи на място, да зарежда акумулатора.
                В най-големите студове, се оплака че върти повечко, та я пратих при майстора да смени горивния филтър, че не е сменян поне от година, а майстора сменил и клапана на филтъра, който пречи на падането на нафтата, щото установил че е повреден. Сега си пали пак нормално, и със същата нафта.

                Същата кола я карах години наред ежедневно и съм зареждал предимно на цитираната бензиностанция. На мен пълен резервоар ми стигаше за месец (65-72л за 1100 до 1400км). Никакви добавки не съм слагал и никакви проблеми с горивото не съм имал.

                Всичко това, като опровержение на теорията, че се прави нафтата според прогнозата за времето.

                ПП: Колата е на поне 400 хиляди километра в момента.
                Ми ела да ми запалиш джипа тогава, че ми седи пред офиса!

                Обиколи съм 6 пъти Земното кълбо по Екватора само с тази кола и без колебание причината е в горивото. Вината обаче си е моя - незнанието не е извинение, но човек понякога се учи от грешките си. Повече без добавка в горивото при толкова ниски температури няма да остана.

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                  Така като чета, явно проблемите са в телевизорите. Ама който се стиска или го мързи да си оправи колата му е най-лесно да обвини гориво/бензиностанция за неволите си или да сипе няква чорба в резервоара и да се надява на чудо. Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.
                  Някога карал ли си си колата с гориво заредено от друга държава, възможно някъде по на запад?

                  Само за сведение ще кажа, че бях третата кола (по обяд) на пътната помощ, когато закъсах. Доста сервизи в момента припечелват пари само от смяна на горивни филтри и малко прибиране на топло на колите.

                  Казвам всичко това само да съм в помощ на тези, които не искат да оставят нещата на произвола на съдбата, които искат да предвиждат малко от малко събитията. Иначе вярата е голямо нещо, ама невярата май е още по-голямо!

                  За чорбите в горивото просто нямам коментар, но явно ни мислиш за някакви изпаднали мазохисти, да си наливаме в колите за ХХХХХХ лв. тиня, за да почнем с проблемите!

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Дето се вика "голям залък лапни, голяма дума не казвай"!

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                      Ми ела да ми запалиш джипа тогава, че ми седи пред офиса!

                      Обиколи съм 6 пъти Земното кълбо по Екватора само с тази кола и без колебание причината е в горивото. Вината обаче си е моя - незнанието не е извинение, но човек понякога се учи от грешките си. Повече без добавка в горивото при толкова ниски температури няма да остана.
                      Тя мойта кола, не струва и колкото комплект гуми за джип. Добавки просто никой не се е сещал да слага. Освен това се кара из квартала, на разстояния които се минават често и пеша, и затова няма специална подготовка за дълъг път и лоши условия. Явно излиза, че съм късметлия(в случая сестра ми, че тя я кара), колата си пали всеки ден. Просто съм споделил факти.

                      А щом наистина има такъв сериозен проблем с горивото в България, допускам че може да е свързано и с политиката на хората в оставка - създаване на по-голям хаос, за да има как да се проявят.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Сори ако съм засегнал някого, ма не виждам логика един да страда, друг не при еднакви условия и разлика единствено в автомобила. А такива случаи споделени точно в тая тема има няколко.
                        Колкото за чужбина и тук, нямаше да си позволя да го твърдя, ако нямах наблюдения. И тези наблюдения не са от вчера и оня ден, а от сигурно 10 години с различни автомобили, разлика не съм забелязал. Имам предвид на запад от България почти цяла Европа, както и съседните ни държави.

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          А щом наистина има такъв сериозен проблем с горивото в България, допускам че може да е свързано и с политиката на хората в оставка - създаване на по-голям хаос, за да има как да се проявят.
                          Миналата година не бяха в оставка. А че е свързано с политиката им по въпроса, или по-точно липсата на такава, май няма особени съмнения. Какво сипват по бензиностанциите се контролира достатъчно лесно и не изисква космически технологии.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                            Сори ако съм засегнал някого, ма не виждам логика един да страда, друг не при еднакви условия и разлика единствено в автомобила.
                            Заповядай да подкараш КАКЪВТО И ДА БИЛО дизелов двигател с веществото, което е в резервоара на кемпера, сега когато температурите са под -10 градуса.
                            Е, първо трябва да го изкараш оттам.

                            Логиката се нарича късмет. Теглиш билетче от лотарията на Лукойл-Нефтохим и печелиш. Или не печелиш.

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              И на Крузера, и на Пасата- Ромпетрол догоре, Бардал БДЦ 2мл. на литър, winn's антигел по 1мл на литър и никакви проблеми. Приятел с Пежо 4007 сложил Ромпетрол , желирала му, после в студувете наливал добавки, уж я подкарал, но в крайна сметка стигна до пред нас на въже и чака пролетта. Пали, работи 10сек ина таблото изписва ГудБай Да видим ако стане -4 днес дали ще запали както трябва
                              Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 12-01-17, 11:30.
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                А щом наистина има такъв сериозен проблем с горивото в България, допускам че може да е свързано и с политиката на хората в оставка - създаване на по-голям хаос, за да има как да се проявят.
                                Добър ден. Не както го мислиш ти де, проста корупция си е. Аз продавам квото реша, ти си затваряш очите и инкасираш едни стинки.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X