Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за окачването на Бронкото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за окачването на Бронкото

    Здравейте,

    Купих го въпросното Бронко което се продаваше и тук във форума и съм решил да му правя тотална реставрация.

    Имам следния проблем с окачването . Не знам колко инча лифт се води 2.5 или 4 . Искам да му взема Bilstein 5100 амортисиори които са направени за повдигнати джипки , но не знам всъщност просто дали може да се заменят амортисьорите или тряба да се взима целия 'lift kit'. Също тия гадни възглавници ще вървят в коша, макар че те може да са си ок но няма смисъл от тях. Знам че има хора от форума които са запознати с Бронкото ако може да помагат на новия собственик

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170116_115850.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:6126658

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170116_115935.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:6126659

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170113_WA0002.jpg
Прегледи:1
Размер:6.3 КБ
ID:6126660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170113_WA0010.jpg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:6126661



    Ето какво ще трява да стане тази пролет :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170126_235444.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:6126662

  • #2
    От: Съвет за окачването на Бронкото

    Иначе си е голяма бъркотия окачването , писах и в чужди форуми и се оказа че единия амортисиор преден е заваряван отделно , както се и вижда де (жълтия) . Тая купичка която държи пружината също е добавяна по ужасен начин Май ще се наложи lift kit и нови амортисиори. Някаква идея дали има такива в БГ ?

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за окачването на Бронкото

      Много яка джипка. Като започнеш да я правиш да качваш снимки. Не трябва да се изпуска историята на такъв култов джип.
      Пожелавам много безаварийни километри.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за окачването на Бронкото

        Това на снимката е е с цял мост,а при тебе не е точно така...Независимото окачване при теб работи по радиус и няма реглаж на камбера,та не позволява безумни лифтове,обаче...винаги има едно обаче..има на други модели на Форд такъв тип окачване,с доста по-дълги носачи и по-голям преден диференциял.Близнаците ги знаят наизуст,щото са го играли няколко пъти...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за окачването на Бронкото

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          ....а при тебе не е точно така...
          ......много неща май не са така. Точно тази бройка е минала през мен и и помня състоянието.....и никой от продавачите не каза да го е променял, а то беше по-лошо от на "редник Райън"
          Към пусналия темата - части само от Щатите
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за окачването на Бронкото

            Всичко е правено с подръчни материали. Вече съм му набавил всички части , ще е с Bilstein амортисьори и си го връщам на стоковата височина . Затова му продавам и гумите , ще сложа най вероятно 31'. Цялото кормилно управление ще се смени че е в окаяно състояние , ще е оригиналния бял цвят и всички други дреболии по запалителна система, помпи , генерация, интериор , всички гумени уплатнения , всичко. Което го има е Motorcraft което не , нещо качествено. Ще пуста тема като дойтат частите и го разхвърля. )
            Последно редактирано от TwoStroke; 06-02-17, 07:33.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за окачването на Бронкото

              Ако решиш да изхвърлиш въпросните въздушни възглавници - изхвърли ги в моя посока Искам да пробвам нещо с тях, и по възможност да мина най-тънко ))))
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за окачването на Бронкото

                Продава се въздушното. Само че нямам идея по колко пари вървят , предни задни и компресора .

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за окачването на Бронкото

                  Измисли една "профсоюзна" цена, и ще му мислим......
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за окачването на Бронкото

                    Това Бронко го карах, когато се продаваше още в София.Возеше ужасно особено от пред. Заради него купих Бронко2 не , че пък то вози по-добре. Държах да е с ръчна кутия. Интерес имам само за комресора. И предницата се регулира не само от накрайниците и шарнирите а и от носача. Успех.
                    0877 877 297

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за окачването на Бронкото

                      Първоначално публикуван от Кърнаре - 75 Преглед на мнение
                      Това Бронко го карах, когато се продаваше още в София.Возеше ужасно особено от пред. Заради него купих Бронко2 не , че пък то вози по-добре. Държах да е с ръчна кутия. Интерес имам само за комресора. И предницата се регулира не само от накрайниците и шарнирите а и от носача. Успех.
                      Возията е покъртителна , не мога да разбера защо са му го причинили Нищо , скоро ще е перфектно .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X