Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безизходицата на новака.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безизходицата на новака.

    Добре, аз съм нов потребител, който няма намерение да спами, а иска тихо и кротко да попрочете информация която да му помогне да си избере джип.

    Да, ама не става. За нови и непрепоръчани потребители систематизираната информация е скрита-покрита .

    Разход по марки и модели? - Забранено ти е да гледаш.
    Полезен линк относно Тойота, Исузу и т.н. - забранено ти е да го ползваш!

    Ъ... сега какво? Да пускам 50 некомпенентни теми или да търся връзки измежду дружките-мотористи?! И двата варинанта са кофти и ако няма трети, трябва просто да вдигна рамене и да сметна че този форум не е за мене и да ходя да търся някакви англоезични или френскоезични...

  • #2
    До: Безизходицата на новака.

    Първоначално публикуван от demococcus Преглед на мнение
    Добре, аз съм нов потребител, който няма намерение да спами, а иска тихо и кротко да попрочете информация която да му помогне да си избере джип.

    Да, ама не става. За нови и непрепоръчани потребители систематизираната информация е скрита-покрита .

    Разход по марки и модели? - Забранено ти е да гледаш.
    Полезен линк относно Тойота, Исузу и т.н. - забранено ти е да го ползваш!

    Ъ... сега какво? Да пускам 50 некомпенентни теми или да търся връзки измежду дружките-мотористи?! И двата варинанта са кофти и ако няма трети, трябва просто да вдигна рамене и да сметна че този форум не е за мене и да ходя да търся някакви англоезични или френскоезични...

    Много е просто, опитай се да си полезен за форума, нищо че се смяташ за "новак" (цитат), пак можеш да разкажеш за някое от пътуванията си, да споделиш маршрути, технически проблеми с който си се сблъсквал и евентуалните им решения.....
    И така "в щеги и закачки" ще натрупаш "необходимите" 50 мнения
    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Безизходицата на новака.

      А може и само с едно смислено мнение да "излетиш в космоса", историята познава доста такива случай
      Опитай
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: Безизходицата на новака.

        Колега вие сте може би незнам кои поред недоволен новорегистриран потребител във форума,искам да попитам прочетохте ли правилата на форума та всичко е описано,както е описано и това че с 50 безполезни мнения трудно ще станете пълноправен член.Идеята на ограниченията е ясна и това е всеки които иска да пише във форума трябва да може да даде нещо полезно поне в 50% от постовете си,ясно е че не всяко мнение може да бъде смислено и носещо някаква информация все пак не сме някакъв безкраино консервативен форум за това си има и подфорумм за спам и закачки.Идеята е този които иска да пише и да чете за по дълго то две обяви купувам,продавам да докаже че го иска.И в този ред на мисли смятам че и достъпа до форумите за разкази случки хумор и спам също трябва да се ограничи за новорегистрирани може да звучи гадно но сещаите се какво ще стане ако почнат всички новорегистрирани да пускат празни постинги там.Не искам никои да ми се сърди просто всеки е минал през това и които е искал се е доказал и без да пуска теми подобни на тази.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          До: Безизходицата на новака.

          Привет колега,

          извинявай ама мнението ти малко с рогата напред ми звучи: "давайте достъп, или се махам".

          Въпреки това, мисля че има 3-ти вариант:

          1) Разход по марки и модели: http://spreadsheets.google.com/pub?k...B0WMgw-1hKB4WQ - табличка с извадени разходите от темата във форума. Най-отдолу пише до кое мнение са вкарани. Дано ти е полезна.

          2) Ето полезния линк: http://forums.bauchan.org/portal/downloads.php

          Съгласен съм с теб, че спаменето не е добър вариант и ако позволиш бих те посъветвал да четеш и търсиш във форума. Повечето от нещата в систематизирана информация вече са били споменавани по един или друг начин, там просто е събрано и направено прегледно.

          Систематизирана информация едва ли ще ти помогне да избереш правилния за теб джип. Аз бих ти препоръчал:

          1) Отиваш и гледаш
          2) Като харесаш нещо ако може - караш
          3) Връщаш се тук и четеш за модела, който си харесал
          4) Ако още ти харесва - взимай, ако не - върни се в точка 1

          Преди повече от година бях в твоето положение, четох 2-3 месеца и реших, че съм избрал правилния. Ходих, гледах, карах и пак четох. И така година и нещо, докато взема мойта джипка. Засега съм убеден, че избора на модел е правилен, защото мисля че познавам силните и слабите му страни.

          Поздрави и успехи

          Коментар


          • #6
            До: Безизходицата на новака.

            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
            И в този ред на мисли смятам че и достъпа до форумите за разкази случки хумор и спам също трябва да се ограничи за новорегистрирани може да звучи гадно но сещаите се какво ще стане ако почнат всички новорегистрирани да пускат празни постинги там.
            Дяволе, този проблем е решен. Постовете във форумите Разкази, случки, хумор, поздравления и игри и Спам, чат дискусии, кошче и всичко което не е за останалите форуми! не се броят.
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #7
              До: Безизходицата на новака.

              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
              И аз не чета явно правилата виноват.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                От: Безизходицата на новака.

                Здравейте,аз съм новорегистриран прочетох че имам много забрани и ограничения като такъв, не разбирайте отговора по темата като недоволство,а като запитване.Не разбирам много от Offroad за това и не мога да съм полезен много по темите във форума и ще ми е трудно да стана активен потребител и да получа отговор за 1 мотор който купих на скоро и когото не мога да оправя поради липсата на части за него, търсих къде ли не и на всякъде с неуспех,мисля си че тук ще намеря отговора на моя проблем само че ще е ми е много трудно защото още съм "зелен" в Offroad-a и незнам как ще получа отговор на въпросите ми защото моите теми все още не се побликуват.Искам да Ви попитам какво ще ме посаветвате за да получа отговор и в последствие да разкажа какво се е случило с мотора?

                Коментар


                • #9
                  От: Безизходицата на новака.

                  Да взема и аз да се включа. Май ми върви да повдигам стари теми тук
                  Ами, нов потребител съм. Искам да науча повече за 4х4, камионите или както им казвате там. Това че всяко мнение на новите потребители се модерира да речем че го разбирам. Или поне не споря по въпроса. Истински ме втрещява обаче че достъпа до разни систематизирани информации е ограничен за новаците. Визирам достъпа само за четене. Уважаеми законооснователи, не смятате ли че е редно да пуснете достъп до тези теми на "новаците"? Ок, ще оспамя форма с 120 мнения и поне 1/6 ще оцелят. И какво се получава? Модове, супер-модове и други такива ще ми четат спама само и само за да видя как стоят нещата тук (в България).
                  Опцията за дарителският форум сигурно изглежда готина ама... Ми няма да дам половин литър кръв защото пред центъра по хемодиализа се въртят 100тина платени донора и не вярвам че иглата ще е първа употреба. Иначе съм спасявал хора и съм давал кръв. Пък и екстрата ми идва повече - даваш кръв - имаш достъп до форума. Аре бе. Ще чета хайнеса като изоглавен.
                  Старите обувки на сина ми вече ги дарих и пак не мога да си прочета инфото....
                  LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                  2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Безизходицата на новака.

                    Правилата не са от хубаво такива. Всъщност, ако можеше и без правила щяхме да караме, но не може. Оспамването на Форума по-вероятно ще ви лиши от достъп за дълго време. Смислен въпрос винаги се модерира положително и не малко хора са постигнали заветните 20 мнения само с въпроси. Ако наистина смятате, че съществува по-прост начин да се поддържа устойчиво форум с няколко десетки хиляди участници - споделете, ние може и да не сме се сетили за нещо. Повярвайте, от филтър има нужда.

                    -------------------
                    Оправданията за кръводаряването са точно това - оправдания. Ако толкова те е страх за иглата, купи си от аптеката, но и да не си купиш - все едно ще я разпечатат пред теб от заводската опаковка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Безизходицата на новака.

                      Причината за моят пост е достъпа до систематизираната информация в раздел 4х4 а не модерирането на мненията. Лично аз нямам проблем с това. Исках да почета малко преди да почна да задавам въпроси от типа "Какъв джип да си купя" - видях че не са малко такива. Нищо ще бъда търпелив. За правилата... трябвя да ги има но съзнавам че изобщо не ми е работа да ги коментирам. За кръводаряването признавам че прекалих. Въпреки това "дари кръв за да получиш достъп до форума" е против моите разбирания но това вече си е мой проблем
                      LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                      2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Безизходицата на новака.

                        Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                        "дари кръв за да получиш достъп до форума" е против моите разбирания.
                        То не е и точно така. Правилото е "покажи че не правиш простотии и ще получиш достъп". Другото е по-скоро жест към дарителите, а не схема за филтриране. По този път (права чрез участие в обществени мероприятия) минават много малко участници, обикновено това са нови за Форума хора, въвлечени в акцията не през Форума, а по друг начин.

                        А повечето неща за това "какъв джип" и сега са ти достъпни.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X