Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Металотърсач дискусия!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Металотърсач дискусия!

    .. единия орал с трактора намерил гарне със монети...
    Между другото златото в с. Капиново го намериха точно така.

    Коментар


    • #17
      До: Металотърсач дискусия!

      Ето и един от професионалните дълбокотърсещи локатори
      (Някога може би ще си купя и аз един такъв)




      Коментар


      • #18
        До: Металотърсач дискусия!

        аз си поръчах един от монтанските както ме посъветва трябва тия дни да дойде

        Коментар


        • #19
          До: Металотърсач дискусия!

          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
          аз си поръчах един от монтанските както ме посъветва трябва тия дни да дойде
          Предполагам че ще си доволен.Апарата е хоби тип-имай го в предвид но вярвам че за твойте цели ще ти върши работа.Ако искаш нещо наистина добро-вземи си един като този отгоре на снимките-при него няма пропуск

          Коментар


          • #20
            До: Металотърсач дискусия!

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            Предполагам че ще си доволен.Апарата е хоби тип-имай го в предвид но вярвам че за твойте цели ще ти върши работа.Ако искаш нещо наистина добро-вземи си един като този отгоре на снимките-при него няма пропуск
            ако миго купи някой надраго сърце макар че незнам квода правя с него

            Коментар


            • #21
              До: Металотърсач дискусия!

              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
              ако миго купи някой надраго сърце макар че незнам квода правя с него
              Намери такъв апарат-аз ще ти кажа какво ще правим с негоЕстественно първо трябва да му свикнеме с начина на работа.

              Коментар


              • #22
                До: Металотърсач дискусия!

                Тази фирма която предлага такава техника е от твоя град Варна ,
                http://www.notsi.com/home-bg.htm
                LZ1NBN

                Коментар


                • #23
                  До: Металотърсач дискусия!

                  Първоначално публикуван от Нейчо Наков Преглед на мнение
                  Тази фирма която предлага такава техника е от твоя град Варна ,
                  http://www.notsi.com/home-bg.htm
                  Знам,ходил съм при тях за най различни работи.За съжаление не ми е по възможностите такъв уред като този на снимкатаМалко над 43000 долара без ддс струва.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Металотърсач дискусия!

                    Имам Гарет хубав с отделяне на металите говорящ даже. Към него се продава отделно дълбочинна приставка, но не съм я купил щото и тя е бая пара. Доволен съм от него...работи и не хаби батерий. 1980 г един тракторист в Монтанско закачи 6 сребърни панички, 2 счупи, а 4 са в супер изрядно състояние. Пияния му син ги размени за Газка във Видин, Видинчанина за Мерцедес и от там нататък не им знам дирята. Виждал съм ги лично адски красиви с релефна инкрустация според мен ритуални. След години когато купих Гарета отидох на гости при тракториста и го питам да покаже къде са били тия съдинки...заведе ме и ми посочи един кръг в една нива и вика ...ей тука бяха...пускам да видя има ли нещо и....нищо. А той седи и се подхилва...най накрая ме пита посочвайки едно дърво от другата страна на пътя...а в тая нива пускал ли си го ? Все ми се струва че там може да има нещо...е тва му бе вътрешния глас на собственото му любопитство пред възможностите на уреда. Така и до ден днешен не съм ходил да видя има ли нещо....оставил съм го като домашно за по добри времена . Гарета е хубава машинка ползвахме го служебно за кабели подземни и винаги ги намираше
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #25
                      До: Металотърсач дискусия!

                      Колеги, няма да ви хареса каквото казвам, ама нали в заглавието на темата пише "дискусия".

                      Щом ви влече, копайте си. Щом имате възможност, копайте High-tech. Щом ви е толкоз важно, пожелавам ви късмет.

                      Само ако обичате, опитайте се да копаете УМНО.

                      Нещото, заради което ще ви писне скъпата машинка, може да ви върже бюджета за 3 месеца. Може вечно да ви украси хола или да спечели сърцето на красавица. И също толкова може завинаги да ликвидира шанс да научим някаква подробност за хората живели 4000 години преди нас - и евентуално да знаем повече за самите себе си.

                      Ако иманярите преди 2000 години имаха металотърсачи, нямаше да знаем за траките например и 1/10 от онова, което знаем. А вие въобще нямаше да знаете какво да търсите.

                      Единственото нещо, което ми харесва в иманярските металотърсачи, е че са изобретени достатъчно късно.

                      По въпроса има и други теми във форума. Копайте си, ама за всеки случай ги попрочетете. Няма да ви излязат пъпки от това.

                      Накратко молбата ми беше: копайте УМНО.

                      Нищо лично, само тревога.

                      Поздрави!
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Металотърсач дискусия!

                        Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                        Колеги, няма да ви хареса каквото казвам, ама нали в заглавието на темата пише "дискусия".

                        Щом ви влече, копайте си. Щом имате възможност, копайте High-tech. Щом ви е толкоз важно, пожелавам ви късмет.

                        Само ако обичате, опитайте се да копаете УМНО.

                        Нещото, заради което ще ви писне скъпата машинка, може да ви върже бюджета за 3 месеца. Може вечно да ви украси хола или да спечели сърцето на красавица. И също толкова може завинаги да ликвидира шанс да научим някаква подробност за хората живели 4000 години преди нас - и евентуално да знаем повече за самите себе си.

                        Ако иманярите преди 2000 години имаха металотърсачи, нямаше да знаем за траките например и 1/10 от онова, което знаем. А вие въобще нямаше да знаете какво да търсите.

                        Единственото нещо, което ми харесва в иманярските металотърсачи, е че са изобретени достатъчно късно.

                        По въпроса има и други теми във форума. Копайте си, ама за всеки случай ги попрочетете. Няма да ви излязат пъпки от това.

                        Накратко молбата ми беше: копайте УМНО.

                        Нищо лично, само тревога.

                        Поздрави!
                        съгласен съм,историята ни прави хора,нашата българи,поздравления за краткото и точно изявление.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Металотърсач дискусия!

                          Ако разрешат на иманярите да копаят и да изкупуват изваденото с/у хубаво възнаграждение от тях, никой няма да си го държи дома намереното и тогава би видял повечко колега във всякакви музей...иманярите вадят повече от всички археолози събрани на куп...проблема е че никой не уважава знанията им по история археология и още куп неща. Всяка разумна държава изкупува такива национални ценности. Тук обаче тоя номер не минава....освен ако не си го изкопал в двора си случайно, а сумата която ще получиш е толко символична че може да си пием 2 те бири и без нея...

                          знаеш ли откога искат да се признае труда им...мнооого отдавна, проблема е в други интереси обаче
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #28
                            До: Металотърсач дискусия!

                            ОК. Но какво да правим, докато се уреди тази страна на проблема? Да се надбягваме и надкопаваме?
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Металотърсач дискусия!

                              Забравих нещо. Да си представим един съвестен иманяр, на когото музеят плаща достойно (т.е. спестява му контакти с мутри и неприятности с някой съвестен полицай). Той носи, да речем, един златен ритон, който може със значителна сигурност да бъде датиран от края на ІV - началото на ІІІ век пр. Хр.

                              Добре. А какво имаше наоколо? - Ами пръст и камъчета. - А къде са? - Ами в храста. - Нищо ли не ти заприлича на овъглено дърво? - Ами май че не... - На парченца кост? - Ами то всичко беше кално.

                              И тъй нататък.

                              Нищо не струва находката и на съвестния иманяр в сравнение с унищожените шансове нещо да се научи.

                              Да, обикновено ще се научи нещо дребничко, което ще потъне в специализираната научна литература, докато му дойде времето да влезе в такова знание, което ще заинтересува всички.

                              Но не винаги е така. Гробниците в светилището Перперикон са разграбени много скоро, най-вероятно от някой, който е крачил над тях със слушалки на ушите и който отдавна е изял, изпил и изс...л кяра. А загубата е очевидна и невъзвратима.

                              Някой да каже, че така трябва да бъде, щом вече има металотърсачи?
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Металотърсач дискусия!

                                Мдаааа, проблема е сериозен, ясно е че аз не съм се изразил правилно, под името "иманяр" не слагам и циганите който копаят в Рициария с багери ! Слагам онези който могат наистина да се нарекат гордо "иманяри". Помниш ли Желязко Императора - при него ходеха умове за консултация но тайничко...не го признаха и накрая го убиха понеже много, много знаеше - повече от колкото властимащите допускаха !!! Абсолютно съм съгласен, че това легализиране не трябва да е за куцо и сакато, а за хора знаещи и можещи от които самите ние ще имаме полза. Те не чупят те уважават камъка повече и от златото, защото знаят ценоста му. Жалко е че се слагат всички под един знаменател, жалко и пошло !!! Тия наши приказки и недоволство, хорското неразбиране и особено оная думичка "всички в кюпа" стресират властимащите да легализират иманярството. Ако разговаряш с някой от тях - ИМАНЯРИТЕ коренно ще промениш възгледа си сигурен съм защото те са не по малко Българи от нас !!!

                                Относно Перперикон...ами къде са умовете разбиращи и наричащи себе си археолози ? Учили, недоучили 5 г завършили със спасителната 3ка и вече разбирачи...що не са намерили каквото е трябвало ?

                                Стария иманяр цял живот учи история и знае повече от всяко светило в областа...въпроса е че остава непризнат и винаги в сянка...

                                Влизал ли си в тракийска гробница....аз в няколко...усещал ли си духа на времето в нея ? Знаеш ли че са открити именно от иманяри...археолозите са като чакали....чакат мириса на мърша в ноща и са цялата глутница там...винаги идват късно...що така? Нека намерят и отворят сами една могила - ама това кога ли ще стане ?

                                От всички златни и сребърни съкровища с който България се гордее и показва на света няма нито едно открито от археолог !!! ...а за хората открили ги чул ли си нещо ??? Не нали...освен че са хапнали огромна доза бой в старата милиция под надзора на държавна сигурност
                                Последно редактирано от 4x4; 09-10-07, 16:29.
                                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X