Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на джип Италия или Германия/Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
    поледното на което съм свидетел е пасат 3 с малки мигачи на калниците купен от германия, и си мисля, че може би собствениците на автокъщи в германия копуват евтини коли от италия и ги продават после за германски....
    Да срещъл съм италянски коли по немските автокъщи , но собственика ти казва , че колата е от италия

    Коментар


    • #17
      Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

      Колеги всичко, което сте написали е вярно с изключение на транзитните номера.
      След влизането ни в ЕС нещата относно покупка и регистрационни табели се промениха. Съвсем спокойно си идвате до тук с чуждите номера и при регистрацията в КАТ се оставят там в замяна на новите български. Все едно купуваш колата тук в БГ но от друга област. Сключва се нот. договор за покупко продажба, взимаш талона и си тръгваш за БГ, продавача съвсем спокойно с договора си я отписва от данъчното. Тук процедурата е ясна - превод на док. без легализация, КАТ и вкъщи, ако има акциз се плаща след регистрацията, но това нашите искат да го променят/ако вече не е променено/, да става преди регистрацията...

      Коментар


      • #18
        Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

        Помисли и за Холандия..
        Но за да си спокоен трябва да имаш време да търсиш там , което пък значи да си осигуриш по-евтини нощувки. Не е задължително да си на хотел , има разни дупки и за по 15 Е .

        Коментар


        • #19
          Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Колеги всичко, което сте написали е вярно с изключение на транзитните номера.
          След влизането ни в ЕС нещата относно покупка и регистрационни табели се промениха. Съвсем спокойно си идвате до тук с чуждите номера и при регистрацията в КАТ се оставят там в замяна на новите български. Все едно купуваш колата тук в БГ но от друга област. Сключва се нот. договор за покупко продажба, взимаш талона и си тръгваш за БГ, продавача съвсем спокойно с договора си я отписва от данъчното. Тук процедурата е ясна - превод на док. без легализация, КАТ и вкъщи, ако има акциз се плаща след регистрацията, но това нашите искат да го променят/ако вече не е променено/, да става преди регистрацията...
          О, това с номерата е добре!!!
          Един въпрос само - ако не се лъжа досега в Германия нотариалната заверка на договора за покупко-продажба не беше необходима!
          Дали има нещо ново?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #20
            Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

            И дали нот. заверен договор не е твърде скъп , да не е по-скъпо от отчисляване и транзитни номера ?

            Коментар


            • #21
              Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG
              Един въпрос само - ако не се лъжа досега в Германия нотариалната заверка на договора за покупко-продажба не беше необходима!
              Дали има нещо ново?
              Не съм запознат, но ми се струва, че за нас е важно дали в България е необходимо....

              Коментар


              • #22
                Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Не съм запознат, но ми се струва, че за нас е важно дали в България е необходимо....
                Хъм, а дали е необходимо при нас?!! Не говорим за сделките в България, а за закупен автомобил от друга страна на ЕС! Дали при регистрацията в КАТ ще искат нотариално заверен договор в Германия или друга страна членка на ЕС?!
                Преди няколко дни бях в КАТ и пред мен регистрираха нововнесен автомобил, но не обърнах внимание дали договора е заверен!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #23
                  Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                  договорите за покупко продажба на коли от чужбина не се завряват нотарялно! Може да си ги напишеш и после '' докато чкаш на опашка пред кат''

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                    договорите за покупко продажба на коли от чужбина не се завряват нотарялно! Може да си ги напишеш и после '' докато чкаш на опашка пред кат''
                    Такааа - значи уточняваме за последно, като за бавно загряващи!!
                    След 01.01.2007 г. при покупка на автомобил в страна от ЕС се подписва само обикновен договор между купувача и продавача, купувача получава оригиналния талон, документите за преглед и напред към България?
                    Да - остава въпроса със зелената карта - доколкото знам застраховката ГО в Германия важи за цяла Европа и не е необходимо да се купува нова застраховка?!
                    Т.е. вече си спестяваме парите за транзитни номера, за зелена карта и за сертификат ЕВРО 1!!!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                      винаги договорите от чужбина не са били нотариални! А застраховката ако е изтекла '' а тя винаги е изтекла'' ще трябва да си правиш нова. А транзитни номера може да си земеш от жълтите, струват по 30 евро , но само ако минеш през Ромъния

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                        ГО /=зелена карта/ е поименна при тях - не важи за новия собственик...
                        Правиш си нова на твое име и след това си вземаш временни /цолови/ номера...

                        при регистрация в Италия искали Нотариална заверка, защото също като у нас има данък за прехвърлянето... и също като у нас хората си прехвърляли колите на фиктивни цени за да плащат по-малко данък...
                        явно при купуване от Италия за износ затова от автокъщите дават само копие от оригиналните документи...

                        Някой няма ли да сподели опит от Холандия - гледам, че имат хубави джипки за продан...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                          А как седи въпросът с колите без ЕВРО и движението им насамоход до БГ?
                          И още нещо: кое е по-добре дасе направи? Да идат двама души до Германия/Холандия/Австрия и да харесат кола, и да се върнат с нея или да се наеме човек, който да иде до там, да ти хареса кола по твой вкус(имам предвид сравнително близък човек) и да се върне с нея?
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            А как седи въпросът с колите без ЕВРО и движението им насамоход до БГ?
                            И още нещо: кое е по-добре дасе направи? Да идат двама души до Германия/Холандия/Австрия и да харесат кола, и да се върнат с нея или да се наеме човек, който да иде до там, да ти хареса кола по твой вкус(имам предвид сравнително близък човек) и да се върне с нея?
                            Изборът си е твой ,нали ти даваш парите.......
                            B+

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              или да се наеме човек, който да иде до там, да ти хареса кола по твой вкус(имам предвид сравнително близък човек) и да се върне с нея?
                              аз не бих се доверил на вкуса на друг ( колкото и снимки да гледаш все пак не е нов автомобил и не е изряден, не съм спец, но искам аз си видя за какво си давам парите), ако не мога сам да отида ще гледам тук колите нов внос, но това е последен вариант
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                                Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                                винаги договорите от чужбина не са били нотариални! А застраховката ако е изтекла '' а тя винаги е изтекла'' ще трябва да си правиш нова. А транзитни номера може да си земеш от жълтите, струват по 30 евро , но само ако минеш през Ромъния
                                Точно през Румъния с жълти табели не пускат още на границата , номера минаваше през Сърбия но мисля си че и там вече искат зелена карта ако си с жълтурите.
                                подпис : Драги ми смехурко;))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X