Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ZJ или Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ZJ или Classic

    Колеги, от мнооого време все се оглеждам и в двата модела,
    а и в XJ 4.0, но в него ми е тясно и с ресорите отзад ме притеснява возията за по-дълго каране.

    Предпочитам 5.2 или 5.9 (но едва ли ще го намеря на добра цена) за ZJ и 3.9 или 4.2 за Classic.

    Важно е в салона да е по-широко.

    Джипа ми трябва за ежедневна (е, няма да е 7/7) употреба от 100км. градско/магистрала + селски пътища и нелошо черно,
    и чат-пат некъф скара-бира-сланинаровандалски офф.
    От време на време ще се дърпа и товарно ремарке, и такова с мотори.

    От личен опит знам, че читаво МПС има само в магазина (въпреки, че някои от вас може и да не са съгласни с мен),
    и понеже съм пропуснал този момент и за двата модела ,
    ще си намеря нещо състояние за ремонт/правене/преправяне (такива бол) по мой вкус.

    Точно затова очаквам лично мнение и съвети от хора сблъсквали се с това и при двата модела.


    P.S. Тайно се надявам след дискусията в темата да ми уври главата, и да не се мЕтам в поредния тиняк !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: ZJ или Classic

    Май съм от малкото които са притежавали и двата. Имах Класик Вог 3.9 с каквото се сетиш в него и Гранд 5.2. И двете бяха на газ. И двете автоматик и двете здрави. Първото е джип, второто е комби. Нищо общо едно с друго. Колкото съм доволен от първото, толкова съм недоволен от второто по всички параграфи.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: ZJ или Classic

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Май съм от малкото които са притежавали и двата. Имах Класик Вог 3.9 с каквото се сетиш в него и Гранд 5.2. И двете бяха на газ. И двете автоматик и двете здрави. Първото е джип, второто е комби. Нищо общо едно с друго. Колкото съм доволен от първото, толкова съм недоволен от второто по всички параграфи.
      Е точно м/у тия две железа ми тябва сравнение !
      Би ли споделил, разход, проходимост и поведение на пътя в различни обстановки, комфорт, проблеми, части ?
      Може и да не е в тоя ред, а и да добавиш нещо което пропускам.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: ZJ или Classic

        Колега Джоу, XJ и ZJ са всичко друго, но не и богато откъм пространство. Няма да ти е тясно като шофьор, ама да не си на мястото на пътниците. Ако си 2м, 100 литара (като мен) ще ти се наложи да дръпнеш шофьорската седалка докрай, а ако има хора зад теб няма да им е много весело. С багажа е г/д същата работа, даже по-зле щото ти и газовата трябва да сложиш някъде.
        *А иначе всичките варянти са приемливи откъм двигател и трансмисия. Проходимост задоволително, с подходящи гуми дори и в стоков вид. За ресьорите на XJ-я нямай грижи, вози почти като пружинен, особено ако е някои с поуморени ресьорчета.
        Ами това са моите 3 стотинки, ако пространството не ти е решаващо скачай, ако е важно... мм ти си знаеш !

        Поздрави !

        Коментар


        • #5
          От: ZJ или Classic

          Кратката версия я написах по горе, за дългата дай телефон да ти звънна или ми звънни на О 8 9 9 6 6 1 2 6 6 утре след 8, че сега ще ме нападнат "американците", а ми е омръзнало да споря.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: ZJ или Classic

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Колега Джоу, XJ и ZJ са всичко друго, но не и богато откъм пространство. Няма да ти е тясно като шофьор, ама да не си на мястото на пътниците. Ако си 2м, 100 литара (като мен) ще ти се наложи да дръпнеш шофьорската седалка докрай, а ако има хора зад теб няма да им е много весело. С багажа е г/д същата работа, даже по-зле щото ти и газовата трябва да сложиш някъде.*А иначе всичките варянти са приемливи откъм двигател и трансмисия. Проходимост задоволително, с подходящи гуми дори и в стоков вид. За ресьорите на XJ-я нямай грижи, вози почти като пружинен, особено ако е някои с поуморени ресьорчета.Ами това са моите 3 стотинки, ако пространството не ти е решаващо скачай, ако е важно... мм ти си знаеш !Поздрави !
            Колега, аз съм една дамска педя под, и един английски галон над теб, и като карам XJ ми е потискащо,
            в ZJ се чувствам добре, а отзад в моя кола не съм се возил, поне до сега.
            Точно поради тази причина се бях огледал в облия Ford Explorer с горните скорости, ама ми наговориха кви ли не глупости за него.

            Относно пътниците, ами да се справят, с таксиметровите дейности приключих точно преди 20 г. (ебаси как лети времето !),
            и рядко качвам повече от 1 човек, багаж (в повечето случаи пиене и ядене) и куче, а то е много свестно и не ми е правило проблем за нищо.

            Държа, все пак, да имам товарно пространсво, защото май ще ми се налага да си превозвам някакви неща,
            та ме интересува как са вътрешните обеми и на двата джипа при свалени седалки ?

            Относно проходимостта, ми не очаквам чудеса, но ме интересуват мнения и за двата,
            и най-вече, как понасят обгазяването: Разход и вървене ?

            И се извинявам ако се повтарям, но ме интересуват сравнителни цени на частите, защото мисля да взема нещо, което е за обслужване.

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Кратката версия я написах по горе, за дългата дай телефон да ти звънна или ми звънни на О 8 9 9 6 6 1 2 6 6 утре след 8, че сега ще ме нападнат "американците", а ми е омръзнало да споря.
            Колега Джамбазов,
            на 0898 82 О1 82 може да се чуем, по всяко време, и щото днес вече стана, едно такова, празнично, и отивам на мероприятия,
            пиши кога е удобно на теб ?


            И наздраве на всички именяци !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: ZJ или Classic

              Мерси, за поздравиа
              * Инче ако няма да возиш хора, сваляйки седалките печелиш доста пространство, но за целта трябва да разположиш газовата бутилка успоредно на вратите/прозорците, а не точно зад седалката. Един приятел на XJ-я сложи бутилката на мястото на резервната гума, от онея кръглите бутилки, а резервната на покрива и без тва е голяма и не се събираше. За ZJ е подобно. За товаряне ресьорите на черокито са по-подходящи. Като цяло което и да вземеш няма да сгрешиш.

              Успех в избора

              Коментар


              • #8
                От: ZJ или Classic

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Кратката версия я написах по горе, за дългата дай телефон да ти звънна или ми звънни на О 8 9 9 6 6 1 2 6 6 утре след 8, че сега ще ме нападнат "американците", а ми е омръзнало да споря.
                Забрави да кажеш ,че второто железо го извади почти от скрапа

                Коментар


                • #9
                  От: ZJ или Classic

                  Това няма значение. На мен там не ми харесаха конструктивно нещата, не състоянието. Детски каренца колкото на Королата с някакви маншоншета. Карданчета, носачи от пресована ламарина които уж били здрави, а първия дънер ги прави на салата. Детски диференциалчета с някакви детски лагерчета по тях. Много чуплива пласмаса, супер некадърно направена електроника. Качваш му осемстотин кила и на първото дере пука предното стъкло, без да има грам ръжда по него. Гадна возия, клати странично. Това най ме дразнеше, карал съм поне 5 такива и всички клатят по един и същ начин. Кормилните накрайници и те с размера на такива на Астра. Супер тясно вътре. Автоматика му някакъв утрепан като поведение, без да има някакви проблеми по него. Всички които съм карал се държат по един и същ начин. Зимата всичко му скърца конструктивно няма как да не скърца. Общо взето голям смях за мен. Сравни каквото искаш от двете коли.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ZJ или Classic

                    Взимай това,дето те изкефи повече като го подкараш.Гранда да е супер тесен вътре?!?-нещо не мога да се съглася

                    Коментар


                    • #11
                      От: ZJ или Classic

                      Благодаря на всички които писаха в темата, и на тези с които се чухме !

                      Дано да е полезна и на някой друг.

                      Модераторите да я правят каквото преценят.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: ZJ или Classic

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Благодаря на всички които писаха в темата, и на тези с които се чухме !

                        Дано да е полезна и на някой друг.

                        Модераторите да я правят каквото преценят.
                        Е в крайна сметка купи ли си джипка ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: ZJ или Classic

                          Вземи това което ти пасне като седнеш в него. Ергономията на двата автомобила вътре е различна. Ще усетиш кое е твоето возило. Що се отнася до багажника на гранда, хич не е малък. Така или иначе ще го караш на газ, махаш резервоара и слагаш бутилката отдолу. Така имаш празен багажник. Аз събирам в моя гранд без да бутам седалката - маса сгъваема малка и пластмасова голяма дето и се махат краката, 6 големи и 2 малки сгъваеми столове, шатра, 3 палатки, надуваеми душеци, одеяла възглавници чаршафи, 3 хладилни чанти пълни с бири, меса и мастика и ракия, газова бутилка, таландар, плажни принадлежности, куп други дреболии, малко въдици и още лопатка, фенери, газена лампа, топки федербали... всичко каквото се сетиш за палатка в гората за 3 дена за 6-8 човека. В колата се возим аз и жената отпред и 2 деца отзад. понякога им се налага да седнат на завивките. Резервната гума я изнасям отгоре.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #14
                            От: ZJ или Classic

                            Тази тема я бях забравил.

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Е в крайна сметка купи ли си джипка ?
                            В крайна сметка си взех нещо друго, но пак според условията в първият пост, като идеята беше да се понаправи по-горско ориентирано, без крайности, но в последствие ми стана евридейка.

                            Понагледах се на секви джипки, и Класика продължава да ми харесва, но във възможно по-оригинален вид. По обективни причини не бих си взел, но се радвам като видя някой хубав.

                            ZJ-я за да стане джип трябва да се вертерира, което както видяхме, хич не е финансово оправдано.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X