Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Свалих на дамския Черок раздатката, взех от единия донор раздатка с намерението да ги сменя обаче къде да знам, че донора имал руптура на аортата и като отлепих раздатката все едно го прободох в сърцето, шурнаха едни червени кърви АТФски, гаража стана като кланница

    Дано поне проляната кръв омилостиви боговете на Чероки та донорската раздатка да е слънце, пу пу а дано...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-08-05 19.21.53.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5762804
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-08-05 19.22.06.jpg
Прегледи:1
Размер:271.8 КБ
ID:5762805

    Интересното е, че раздатките са леко различни, забележи колко АТФ събират по етикет

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-08-05 19.24.16.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5762806
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-08-05 19.24.21.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5762807
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Смених ролки, пистов ремък, водна помпа, антифриз, махнах термостата, смених кардан заден, смених раздатка, смених делко, направих центровка на двигателя и сефте днес минах 100тина КМ на газ, доволен съм много от резултата.

      Остана едно спорадично прекъсване и на газ и на бензин, винаги си го е имало, може би трябва да сменя свещи и кабели.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Здравейте! Реализирах проекта от тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=221179

        Дано е полезно и за вас!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Здравейте! Понеже съм нов участник във форума и не зная, къде точно да пиша ,се извинявам, ако не е правилното място. Преди около 8 месеца си купих Grand cherokee 3.7 бензин. Може ли някой от участниците да ми препоръча майстор във Варна , който наистина да разбира от този двигател. Ходих при доста "специалисти" , но няма резултат.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
            Здравейте! Понеже съм нов участник във форума и не зная, къде точно да пиша ,се извинявам, ако не е правилното място. Преди около 8 месеца си купих Grand cherokee 3.7 бензин. Може ли някой от участниците да ми препоръча майстор във Варна , който наистина да разбира от този двигател. Ходих при доста "специалисти" , но няма резултат.
            Спомени какъв е проблема....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • При студен мотор, особено при първо палене сутрин, първоначално вдига нормално обороти (1200-1300) и когато започне да ги смъква нещо се случва и заработва на 4-5 цилиндъра ,чека започва да мига, докато не се оправи. Мирише много на неизгорял бензин и всичко продължава около 1-2 мин. После си върви, все едно е нямало нищо. На всяко следващо палене или работи нормално, или претриса, докато не го исфорсирам здраво. И да кажа какво сме правили. Първо - нови свещи , проверка на лулите(доколкото е възможно), чистиха ми дюзите, естествено не бяха мръсни. Казаха ми , че е от газовото, но карах само на бензин и няма разлика. Върнаха заводски настройки на компютъра, работи добре за 1 ден и после пак същото.Грешките, които показва са P0300 misfire detected и грешки в сондите. Благодаря предварително.

              И да кажа какво са ми правили. Нови свещи, проверка на лулите, почистване на дюзите. Върнаха ми заводски настройки на компютъра (или поне така ми казаха), работи за ден добре и после пак същото. Единия каза ,че газовия компютър влияел на бензиновия, но карах само на бензин и няма разлика. Даже на газ мисля, че работи по-добре. Дайте мнение. Благодаря предварително.
              Последно редактирано от CarTest™; 11-09-17, 16:03.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Здравейте, засякохме температурния датчик, показва си нормално. Мап сензора не можахме да го видим и направо поръчах, ще видя какво ще стане , като го заменя и ще пиша.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
                  Първо - нови свещи , проверка на лулите(доколкото е възможно)...
                  Туй нещо "лули" нема, бря? Има 6 бр. бобини - над всяка свещ.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Разбира се , говорим за лула- бобина. Ако някой знае, как се проверяват, нека сподели( без замяна с нови).

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
                      Разбира се , говорим за лула- бобина. Ако някой знае, как се проверяват, нека сподели( без замяна с нови).
                      Ако нямаш инструменти но поназнайваш английски, пусни в тубата има няколко много готини инструкции как се диагностицират и диференцират различните проблеми по палене, прекъсване и запалителна система.

                      Не съм механик с опит да ти давам акъли но прекъсването в повечето случаи се дължи на тривиални неща, които може да понаучиш от тубата и от нета.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от Batstelio Преглед на мнение
                        При студен мотор, особено при първо палене сутрин, първоначално вдига нормално обороти (1200-1300) и когато започне да ги смъква нещо се случва и заработва на 4-5 цилиндъра ,чека започва да мига, докато не се оправи. Мирише много на неизгорял бензин и всичко продължава около 1-2 мин. После си върви, все едно е нямало нищо. На всяко следващо палене или работи нормално, или претриса, докато не го исфорсирам здраво. И да кажа какво сме правили. Първо - нови свещи , проверка на лулите(доколкото е възможно), чистиха ми дюзите, естествено не бяха мръсни. Казаха ми , че е от газовото, но карах само на бензин и няма разлика. Върнаха заводски настройки на компютъра, работи добре за 1 ден и после пак същото.Грешките, които показва са P0300 misfire detected и грешки в сондите. Благодаря предварително.

                        И да кажа какво са ми правили. Нови свещи, проверка на лулите, почистване на дюзите. Върнаха ми заводски настройки на компютъра (или поне така ми казаха), работи за ден добре и после пак същото. Единия каза ,че газовия компютър влияел на бензиновия, но карах само на бензин и няма разлика. Даже на газ мисля, че работи по-добре. Дайте мнение. Благодаря предварително.
                        Звънни утре след 11.00ч.....
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          А па аз днес смених пантофите на Жипо!!! BFG AT KO2.И понеже бях в Медината срещу Еди та айде и при него и между приказките ми смениха и семеринга на преден диф!
                          Не че преди пет месеца не го бях сменял ама си продължи да си тече мАсълце!Та Еди извади един оригинален,дето немаше общо с тоя от ТЪПИТЕ Скорпиони и му го хакнАхме на Жипа!
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Заключих го от пасажерската врата с ключовете на таблото, сега чакам ключар да опитаме да го отворим без поражения...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Здравейте, вчера дойде мап сензора. Днес реших да го сменя и като развих моя , разбрах, че са ми дали различен(уж им диктувах рама). Поне почистих стария и го сложих обратно. Много странно или не е странно, и аз не зная, но от 2 дни(от както сутрин стана 12-13 градуса джипа пали съвсем нормално, все едно нищо не е имало. дядо владо, какво ще кажеш по въпроса? Нарочно не се обадих, за да видя ефекта от новия сензор и тогава да коментираме, но сега ще трябва да чакам наново. Ако някой има мнение по въпроса, нека сподели. Благодаря и поздрави.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Когато майсторът е кадърен си личи отдалеч:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170923_155204.jpg
Прегледи:1
Размер:241.0 КБ
ID:5767470

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170923_155218.jpg
Прегледи:1
Размер:192.7 КБ
ID:5767471

                                Заради тези кабели, паднали върху кардана, ми горя 2 пъти бушон. Добре че този бушон гори при проблеми с ламбда сондата, та да се ориентирам натам.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X