Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    хм

    Моля за извинение Sj410, допуснал съм малка неточност


    Проблема при заваряване е и интензитета на светлината.
    Можеш да заваряваш със опушено стъкло, може би няма да се осветиш, но товариш очите.
    Затова съществуват заваръчните маски, затова и има стандарти.

    UV и IR мисля (без да съм на 100 процента сигурен) че се спират с отразяване (чрез разлагане на светлината) а не с поглъщанe.

    За протокола отбелязвам , че не търгувам с такава група продукти.
    Последно редактирано от Yordan Kolev; 25-01-08, 17:42.

    Коментар


    • #77
      До: Маски за заваряване

      И аз се извинявам за неприятните емоции, вервам обаче малка полза да е имало от задочния ни спор най-вече за тези, които не са се интересували(или не са се замисляли) за филтрите за заваряване.

      Има един прост начин, макар и не много сигурен за определяне "на око" дали един филтър поглъща или отразява - ако е черен - поглъща, ако е като огледало - отразява. Верно, че отразяващите обикновено имат и поглъщане след огледалният слой. Черните стъкла - ясно, разчита се на поглъщане(не че няма изобщо отражение - но е твърде малък процента). Всичко това е валидно за видимият спектър, но метализираният слой си отразява и УВ и видима и ИР.

      По отношение на стандартите не ме разбирай погрешно - не съм против стандартите, но те са един минимум, който често може да се покрие и с подръчни средства. Някои от стандартите обаче повзволяват и опасни и вредни за хората храни, химикали и т.н.
      Ако не вярваш - ето ти шок и ужас: евростандартите, а и американските стандарти допускат рапично олио за храна на хората. По татово време за такова нещо си имаше затвор.

      И китайците дават CE сертификати на TUV и имат ISO9001, ама - ама, дето има една приказка. И "европейските" стоки, идващи с контейнеровозите отнякъде през океана и за тях не ми се мисли...
      А много лесно можеш да злоупотребяваш със стандарта - машината има типов сертификат, следователно сте я ползували неправилно.
      И по-важният фактор стават гаранциите и отговорността. Ако изобщо се признае гаранция, може да изчакаш, докато производителят изпрати новата машина, а може и да бъде сменена веднага Само че когато няма конкуренция - няма култура в търговията. Затова европейците ни го казаха - проблема в бившите соц. идва и от там, че нямаше първоначално натрупване на капитал. Разбирай: "мафия сте отвсякъде..."

      А имам и едно лошо усещане - че някои от стандартите са поръчани от някои производители, и съвсем не защитават потребителите...

      ето сега се сещам за стандартите за това краставицата колко може да е крива(има и такъв стандарт!!!) и за липсата на здравеопазване на практика - хитро, нали? виждаме сламката, въпреки гредата в окото

      Коментар


      • #78
        До: Маски за заваряване

        за стандратите на краставицата не знам-)))
        стандартите в сферата на безопасност при работа осигуряват задължителния минимум от защита при даден работен процес. (както си го написал и ти) Всяка държава членка на ЕС може допълнително да утежни стандарта(в България това е БДС)
        В Америка, Австралия, Япония и тн всички стандарти са различни
        Поздрави
        Йордан

        Коментар


        • #79
          До: Маски за заваряване

          И в крайна сметка колеги тизи соларни маски бивалиги или не. Иначе сте яко умни пичове шапка ви свалям! Поздрави!!!

          Коментар


          • #80
            До: Маски за заваряване

            Кои соларни маски дали ги бива?
            На Каммартон МОЕ мнение е че са добри
            Това НЕ означава че на другите фирми не са хубави
            Поздрави
            Йордан

            Коментар


            • #81
              До: Маски за заваряване

              Значи преди 5 догини наще вземаха соларна маска, тогава бяха много скъпи, по над 400лв. а в момента в Редко е за 250лв. Ето такава е наща Оptrel Мira Рlus швейцарска http://www.picvalley.net/u/18/4446_107.JPG
              попринцип е преднасначена за Миг заваряване защоти има само 10 и 11 степен а не от 9 до 13 както са универсалните. Но се оказа, че не става да се кърпят колите с нея на телоподаващото и дядо ми си продължи да си заварява без маска и до ден днешен(все пак за закурпване на вежда не е ужен шев ами се закрепва на мнооого точки) все пак как ще се завреш да кърпиш тръба на гърне в канала с маската, аз се пробвах на моята кола и резултата беше, че свалих цялата генерация за да заваря една муфичка от горната страна . Сега като я ползвах на курса за аргона, забелазах, че при затъмнено положение има в двата краища от ляво и дяснопо една ивица около 5-10мм. в която не е затъмнено както трябва но незнам дали тябва да е така или е някакъв дефект.
              А в работата имаме една китайска маско която е от 9 до 13 степен но присветква много често и като се затъмни нищо не се вижда, просто е много тъмна, даже и на 9 степен а да не говорим на 13 като дам, то не, че става много по-тъмно от бикновенната, просто затъмнението май не е със света и нямаш хубав поглед към детайла, направо доста често не виждам цепката която заварявам, и не само аз ами който заварява с нея, а при наща си маска нямам такива проблеми
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #82
                До: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                ...А в работата имаме една китайска маско която е от 9 до 13 степен но присветква много често и като се затъмни нищо не се вижда, просто е много тъмна, даже и на 9 степен а да не говорим на 13 като дам, то не, че става много по-тъмно от бикновенната, просто затъмнението май не е със света и нямаш хубав поглед към детайла, направо доста често не виждам цепката която заварявам, и не само аз ами който заварява с нея, а при наща си маска нямам такива проблеми
                този ефект със присветкването се получава, ако светлината попада под наклон - има един ъгъл след който на фотодетекторите не попада светлина(те са в две дупчици горе на филтъра). Като мръднеш инстинктивно главата - включва пак. Един клиент ми беше казал направо да ги разширявам тези дупчици, за да го нема този проблем. Аз не посмях обаче - нали са СЕРТИФИЦИРАНИ Но предупреждавам клиентите. А тези, които на 9 са много тъмни за мен са дефектни. Предната ми пратка имаше 2 такива.

                Коментар


                • #83
                  До: Маски за заваряване

                  Колеги и ние се сдобихе със соларна маска от Редко швейцарска, често да си призная по-добре се работи с тази машинка. Заслужаваси парите! По не според нас с братото.
                  П.С. Фирамата редко са много точни хора поръчахме маската по кориер на вечерта и на другия ден дойде. Но човека от Редко бе много любезен и подробно обясни коя маска какви параметри на работа предлага и според това каква работа ще я използаваш ти предлага точнанта маска

                  Коментар


                  • #84
                    До: Маски за заваряване

                    Работил съм няколко години с фото соларна маска първата която ползвах беше Optrel "SOLARMATIC COMFORT http://www.hdb-eshop.de/catalog/prod...7dda716392a8ce с регулиране на степените от 9-13 ,маската е без батерии има си соларна батерия която се зарежда от светлината , наистина тогава цената и беше доста висока мисля над 500-600лв.не знам със сигурност защото не съм ги давал аз парите а фирмата в която работех маската е швейцарска но наистина е такава защото е перфектна издържа на удари аз лично съм я събарял няколко пъти и от масата и от главата си и все още работи т.е колегите във фирмата все още я ползват ! Но нищо добро не мога да кажа за Optrel Mira и Optrel MIRA PLUS http://www.hdb-eshop.de/catalog/prod...7dda716392a8ce разликата между двете е тази че Мира е само 11-ста степен . Optrel Mira си я купих за около 350лв. и издържа само година и два месеца и спря да затъмнява а Mira Plus - малко повече но сега като гледам сайта,Optrel Mira я няма като артикул там и се чудя какво производство ли е била !В другата фирма работих с Mira Plus издържа около две години но най интересното е че в Редко я рециклираха и маската все още работи! За SPEEDGLAS нямам лични впечатления но един колега си донесе от Чехия такава с две степени мисля че беше, не знам там колко е работила но тук работи с нея два -три месеца и тя също угасна !
                    Този род маски с много удобни за серийна работа и хора който работят предимно сами и едната ръка трябва е винаги свободна за се задържи детайла например !
                    Последно редактирано от andro6; 02-06-08, 23:43.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
                      За SPEEDGLAS нямам лични впечатления но един колега си донесе от Чехия такава с две степени мисля че беше, не знам там колко е работила но тук работи с нея два -три месеца и тя също угасна!
                      сменете батерията на соларния филтър

                      Коментар


                      • #86
                        До: Маски за заваряване

                        Гледах някъде китайски с батерии АА. При тях проблема с "гасненето" май го няма, ама пък трябва да се сменат батерии от време на време. Все пак ми се струва че с едни литиеви ще ни надживее.

                        И аз си взех OPTREL от Редко, има само настройка 9-13. Още е прясна, за да съдя за другите и качества, но иначе работи перфектно засега. Няма недозатъмнени участъци, реагира бързо, като спра заварката също изсвелтява бързо. Беше на промоция 225лв.

                        Работата с нея е песен. Все едно я няма, особено при добра осветеност навън.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Маски за заваряване

                          Тук във Варна има едим магазин в които внасят и продават продукти на тази фирма
                          http://www.gamasvar.cz/bg/
                          Аз си купих инвертор от тях за 480 кинта с ддс най малкия модел но с 3.25 стоманени електроди работи като часовник, а с 2.5 може да рисуваш рисунки. Има и възможност за аргон, продават един шланг с рачока и иглата. Няма запалка и е малко любителско но казват че вършел работа. към 190 кинта май беше. За сега мисля да се въздържа.

                          Та на темата. Там има и такава соларна маска пак чешка за 180 лв май беше. Според хората била много добра. За сега не ми се дават тези пари ама ако някои има отзив за нея да каже.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Маски за заваряване

                            За някои от машинките мога да гарантирам че са чисто китайски, и само с лепната лепенка с името на съответната фирма. Телоподаващите устройства гарантирано са китайски.

                            Което обаче не значи че са лоши, стига да са на приемлива цена. Всъщност доста фирми в Европа правят същото, а по мое мнение китайците вече се научиха да правят качествени неща.

                            Телоподаващото ми е китайски инвертор, и съм много доволен. Обмислям да си купя и ВИГ+РЕДЗ+Плазмен резак, пак китайски.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Маски за заваряване

                              Днеска пробвах някъв безименен хамелеон. 150 лева с шлема, че и дълги дебели велурени ръкавици май подарък, купена от Редко. Няма батерии, само слънчевата. Нищо особено, но в крайна сметка работи с електрод. Даже нощем, с прожектор.
                              Като успея някой път ще я опитам и с аргон.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Маски за заваряване

                                А един тъп въпрос към някой от професионалистите - с плазмен резак с каква маска се работи и с какви настройки ???
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X