Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

    Колеги моля за малко помощ, и аз съм се спрял на този автомобил понеже има най голям багажник от себеподобните, малък е и е най икономичен из между тях спрямо мощността си.
    Разбрах от тази тема че има 4х4 и с предно предаване само, въпроса ми е как се познава коя кола каква е?
    Ако някой от колегите които са задавали въпроси тук миналата година и са си купили хондата, да споделят мненията си, разочарование или не е била покупката за тях.
    И ако някой се сеща за подобен клас аавтомобил може да сподели.

    МИслил съм върху витара, можеби най здравия, евтин и много разпространен джип в българия но нямам никакво място отзад, седлаките му са залепени до задната врата, дългата база ми идва много голяма.
    Рав4 същата работа а и той е с мнмого голям двигател и гори много.
    Джимнито е без багажник а и аз ще го карам предимно на шосе.

    Предварително благодаря на отзовалите се.

    Коментар


    • #17
      До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

      Първоначално публикуван от pasajeroBg Преглед на мнение
      Колеги моля за малко помощ, и аз съм се спрял на този автомобил понеже има най голям багажник от себеподобните, малък е и е най икономичен из между тях спрямо мощността си.
      Разбрах от тази тема че има 4х4 и с предно предаване само, въпроса ми е как се познава коя кола каква е?
      Ако някой от колегите които са задавали въпроси тук миналата година и са си купили хондата, да споделят мненията си, разочарование или не е била покупката за тях.
      И ако някой се сеща за подобен клас аавтомобил може да сподели.

      МИслил съм върху витара, можеби най здравия, евтин и много разпространен джип в българия но нямам никакво място отзад, седлаките му са залепени до задната врата, дългата база ми идва много голяма.
      Рав4 същата работа а и той е с мнмого голям двигател и гори много.
      Джимнито е без багажник а и аз ще го карам предимно на шосе.

      Предварително благодаря на отзовалите се.
      Колега продавам един такъв 4х4

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71902

      Поздрави
      VW Touareg R5 2005
      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
      Ford Everest 2,5 2006
      Крис

      Коментар


      • #18
        До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

        Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
        Всъщност малко са 4х4-повечето са само с предно.А пък 4х4 системата поне за мен е пълен боклук-миналата зима предна лява гума беше влязла в една канавка не повече от 5-6 пръста дълбока и както бях сам и с чужд автомобил(защото това категорично не е джип) ми се разказа игричката докато го извадя...Освен това отпред под двигателя има едни кори,които освен да намаляват и без това малкият просвет за друго не стават...Абе голямо разочарование.Понеже карах CRX като се качих на това ми се дорева-нито е хонда,нито е джип...Лично мнение-по-добре не си го взимай,понеже нито ще ти върви като нормална резачка на марката,нито ще харчи пренебрежимо малко(като един сивик например)да не говорим,че може да те вкара в интересно приключение някъде,понеже ще си мислиш,че имаш джип.
        Не съм съгласен по нито едно от твоите писания колега , преди 3 години купих Хонда хр-в 1.6i , на 80000 км и 5 годишен , до сега е навъртяла 40000 км и има смяна на маслен филтър и масло на двигателя два пъти , другото е тунджа и газ до ламарините . Върви като фурия , разхода е 8/100 гарантирано , в наи-голямата зимна виелица на 02.01.2008 г. ни прибра от Хисаря до Варна , другата кола която пшоддържаше моето темпо беше мерцедес МЛ 260 и пристигна читава във Варна , на Аспаруховския мост даже се сбогувахме и човека ме поздрави за избора . След нас затваряха пътищата един след друг . Просто не си попаднал на варианта 4 X 4 ми се струва или нещо е било скапано . Тая кола няма да я продавам скоро ..

        Коментар


        • #19
          До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

          Първоначално публикуван от kempes Преглед на мнение
          Не съм съгласен по нито едно от твоите писания колега , преди 3 години купих Хонда хр-в 1.6i , на 80000 км и 5 годишен , до сега е навъртяла 40000 км и има смяна на маслен филтър и масло на двигателя два пъти , другото е тунджа и газ до ламарините . Върви като фурия , разхода е 8/100 гарантирано , в наи-голямата зимна виелица на 02.01.2008 г. ни прибра от Хисаря до Варна , другата кола която пшоддържаше моето темпо беше мерцедес МЛ 260 и пристигна читава във Варна , на Аспаруховския мост даже се сбогувахме и човека ме поздрави за избора . След нас затваряха пътищата един след друг . Просто не си попаднал на варианта 4 X 4 ми се струва или нещо е било скапано . Тая кола няма да я продавам скоро ..
          Твърдо стоя зад думите на kempes
          Карам душмански такава вече 2 години и бях единствения който мина по АМ'Хемус' в бедственото положение. Вкарвал съм я на безумни места. Ако внимаваш няма да те остави. Това паркетниче е умно направено с качествени материали. ЗДРАВА ХОНДА! Вече 55000км. е с газово. Дори да се наложи ремонт ще съм на кирия.
          Недостатък е при активно каране автоматичното включване на задните в завой, но се свиква.
          Grand Vitara 2L 140hp. 2006
          LZ2BTK
          AB+

          Коментар


          • #20
            До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

            Ех като чета отговорите на колегите подръжници на хонда,ми капе мед от сърцето,евала колеги,найстина не е офроуд автомобил,но като се кара внимателно няма да те изостави и в най лизгавия мучурляк,направена е като хората,просто за колегата отворил темата ,ХЕЙ НЕ СЕ ЗАМИСЛЯЙ АМИ ВЗЕМАЙ ХОНДАТА И ГАЗ.Тя знае какво да преви като я караш разумно.Успех.Колегите са казали повечето неща,ако искаш обаче повече обем за багаж то ЦР-В е твоята Хонда.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #21
              До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

              Миналата година си поръчах такава Хонда от Германия по картинка в интернет, на една фирма, да ми я докарат. Голямо приключение...
              Не препоръчвам тази схема, въпреки , че при мен проблема беше с Българската фирма за доставка. За късмет колата се оказа перфектна.
              Аз я купих с цел не да я карам Офроуд, а да има в семейството автомобил 4x4 с по висока проходимост.
              Жена ми се качи за малко на нея и сега не я сменя и за служебния й Голф5. Даже и на мен не ми я дава. Карам я само когато ходим някъде заедно или да отида да я измия. Уникален модел е според мен, много леко се кара, не харчи като джип и много проходима. Препоръчвам я !
              Сетих се нещо да ви кажа:
              Фирмата , за която ви споменах се казва ПАНДА КАР. По възможност я избягвайте. Към мен не бяха коректни ! На сестра ми докараха преди това кола и нямаше проблем, което ме подлъга.
              0889 38 43 67 Милен

              Коментар


              • #22
                До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                Не съм притежател на Хонда ,но искам да ви кажа нещо което виждам с очите си тук .Тук имам познати които карат само хонда и то като идиоти ,даже единия не си сменя и консумативите на двигателя а само гонка.Честно казано се учудвам как е направено всичко това.И ако има за мен автомобил това е Хонда и всички останали .И казвам ,че съм нямал Хонда досега ,изумен съм.

                Коментар


                • #23
                  До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                  ами вземи си една хонда и давай газ), аз съм на същото мнение карам втора хонда вече и просто няма такава кола - супер разход и супер динамика .... а ако влезеш и във разни допълнителни доработки....
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                    А може ли дългата база да се ползва за експедиции .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                      Извинявам се, че изравям тази стара тема, но понеже съм решил в близкото бъдеще да сменям настоящата си кола с ХР-В, ме интересува написаното от колегата Патролфен:" Има много странно програмиран компютър например не можеш да преминеш на по висока предавка и да си под 3500 об."
                      Това наистина ли е така и на всички модификации ли е ?
                      Благодаря предварително!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                        Ако е с ръчни скорости ги включваш когато си поискаш и при каквито оболоти прецениш според предавката и наклона. Ако е автоматик мисля, че по-точната дума е вариатор предаването на въртящ момент към дифа става посредсвом сериозен ремък и 2 вариаторни шайби подобно на скутер. Така е и при снегомобилите нищо че са по над 100 коня и ускоряват като луди. Ремъка се смена на около 120 000 км. но това е само за (автоматиците) на HR-V. При ръчните скорости всичко е както при всеки друг автомобил.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                          Първоначално публикуван от mitio_pld Преглед на мнение
                          Извинявам се, че изравям тази стара тема, но понеже съм решил в близкото бъдеще да сменям настоящата си кола с ХР-В, ме интересува написаното от колегата Патролфен:" Има много странно програмиран компютър например не можеш да преминеш на по висока предавка и да си под 3500 об."
                          Това наистина ли е така и на всички модификации ли е ?
                          Благодаря предварително!
                          От близо половин година съм притежател на ХРВ. Повечето от написаното дотук е вярно 1:1. Това със оборотите още преди покупката ми направи впечатление, като правих тест драйв. До около 3000об. е леко тромава, като ги мине и хвръква. Също както е написал колегата "... например не можеш да преминеш на по висока предавка и да си под 3500 об." при мен важи. Сложих и газов инжекцион и това го няма, следователно приемам, че наистина компа е програмиран така. Свиква се, не е болка за умиране. Откакто съм я купил съм сменил: масла със филтри, масло на диференциала (31лв.) - моята е 4х4, една биалетка (беше изкривена като купих колата - 20лв. ), тампони на задна стабилизираща щанга (2х10лв.) и термостат (20лв.). На бензин извънградско ми дава разход 7л./100км., в града 9/100. Недостатъците от лични наблюдения са: сравнително малък багажник (не става много за семейна кола), задното стъкло почти винаги е замърсено (незнам как е проектирано, но и при най-малък дъжд или локва се цапа), при скорост над 120км/ч. (над около 3500об.) е шумничка, отпред под двигателя има едни пластмаси, който са ниско в сравнение с високата проходимост на автомобила и без да иска човек рано или късно ги чупи (незнам защо вместо тия пластмаси не са сложили метал там...), май друго не се сещам.
                          П.С. Двигателя ми е 105 коня (3 врати), ръчна скоростна кутия.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                            При Хонда, в частност, а и при повечето японски коли се среща едно нещо. Никой не дава крайни негативни коментари. Явно има причина. Последно време съм харесал Хонда HR-V. Наблюдавам обяви на такива 4х4 и 3 врати (някакси дизайнерски 5-вратката не ми изглежда добре - лично мнение). Не съм голям специалист и вероятно има обяви, в които някой се опитва да пробута 2WD за 4х4. Та мисълта ми е - кое е най-бързото и елементарно нещо, което да направя за да се уверя, че е 4х4? Може би да погледна отдолу диференциалите (съжалявам за въпроса ако е аматьорски)? Освен това ценовия диапазон не е малък, та ако се спра на нещо по-евтино на цена - какво трябва да гледам, за да не съжалявам още през първия месец?
                            Относно газовата уредба - по-горе някой описа проблемите за газ при Хонда. Очевидно обаче не може да се отсече категорично и става въпрос за отделни случаи. Тъй като търся по-ниска цена на колата, вероятно е логично и да питам има ли доволни "газаджии" освен изказалите се по-горе.
                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                              Лягаш и гледаш отдолу:

                              - няма диференциал, няма кардан - няма 4х4,
                              - има диф, но няма кардан - 4х4 е повредена и карданът е махнат.

                              Ако е автоматик, и има 4х4, проверяваш главно 2 неща:

                              - вибрации и тропане отзад - повреден съединител на системата 4х4. Проверява се, като навиеш пълен ляв/десвн и тръгваш с повече газ.

                              - вибрации отпред, когато тръгваш направо - повреден съединител на автоматика.

                              И двете неща е желателно да ги провери човек, който е наясно, какво проверява, и как.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хонда hrv?Здрав ли е,+ и -.

                                Благодаря!
                                Колкото до автоматика - май не съм навит.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X