Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

    Първоначално публикуван от vedrin Преглед на мнение
    Ако продължавате да имате проблем с мрежовия достъп до картата -- споделете подробности (вашия IP адрес) в лично съобщение, за да се опитаме да анализираме причините. Само за информация -- през последните дни се наблюдават големи щуротии в т.нар. BG peering, в следствие на които трафик, който по принцип не би трябвало да напуска територията на България пътува през далечна чужбина. Малко повече подробности на тази тема има тук:

    http://forums.acad.bg/viewtopic.php?f=19&t=83

    Същия проблем засяга и абонатите на БТC ADSL услугата, а вероятно и други...
    А не може ли да се качи тук на ФТП-то?

    Коментар


    • #77
      До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      А не може ли да се качи тук на ФТП-то?
      Може, но вероятно е по-добре това да го направи някой с по-добра свързаност от моята (1 Mb/s). Все пак бих се наел и аз да го кача, ако посочите къде и как точно и сте готов да чакате около 8 часа (заради моята сравнително ниска скорост на upload).

      Коментар


      • #78
        До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

        Алекс ....
        Аз съм с АДСЛ и .... няма ядове. До момента даунлоуда е на 90%
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #79
          До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

          Първоначално публикуван от ilkoi Преглед на мнение
          P.S: има ли идея да се направи картата с топографските карти в мащаб 1:10 000 или защо не с 1:5 000
          Идеята е хубава, но както вече пита Ведрин ти имаш ли ги, защото поне аз не знам някой тук да ги има. За момента доколкото знам са платени и едва ли има кой да извади токова пари да ги купи (за не комерсиални цели), че после и да ги сканира .
          Ако някой все пак има нещо може да сподели, обещавам почерпка

          Коментар


          • #80
            До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

            Мнение на ilkoi
            P.S: има ли идея да се направи картата с топографските карти в мащаб 1:10 000 или защо не с 1:5 000
            В една съседна тема събираме топографията в М 1:25 000.
            Аз съм предоставил около 2/3 покритие на България и бавно, но сигурно предполагам че ще попълним всичко.

            Топография на България в М 1:10 000 няма. Съществуват някакви карти по ориентиране, но аз тях не ги броя изобщо.

            Картите в М 1:5000 никога няма да могата да се съберат. Не казвам че няма хора, които ги имат накуп, но ще е много трудно да ги набавим.
            Пък и са твърде много!
            Георги Тонев

            Коментар


            • #81
              До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

              Здравейте,

              По случай денят на българската просвета и култура и на славянската писменост (24 май) имам удоволствието да ви съобщя, че е готова новата версия на BGtopoVJ (v1.10). Промените включват:

              >>> v1.10 (22 май 2009 г.) <<<

              • добавени 193 картни листа за района на Беломорска Тракия и Македония;
              • подобрено цветопредаване на лист K-35-043-4 (Айтос);
              • подобрено цветопредаване на лист K-35-065-4 (Тополовград);
              • подобрено цветопредаване на лист K-35-089-1 (Ивайловград);
              • пета публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.5), GMapTool (v043) и cGPSmapper (v0098c).

              Освен подобренията в картата е добавено и ново помощно съдържание на уеб сайта. За по-добра надеждност и скалируемост към вече съществуващия (http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/) е добавен втори (mirror) сайт, хостван от Българската Изследователска и Образователна Мрежа (http://bgtopovj.acad.bg/). И двата сайта са достъпни както през IPv4, така и през IPv6 протокол.

              Поздрави,
              Ведрин

              Коментар


              • #82
                До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                В една съседна тема събираме топографията в М 1:25 000.
                Аз съм предоставил около 2/3 покритие на България и бавно, но сигурно предполагам че ще попълним всичко.

                Топография на България в М 1:10 000 няма. Съществуват някакви карти по ориентиране, но аз тях не ги броя изобщо.

                Картите в М 1:5000 никога няма да могата да се съберат. Не казвам че няма хора, които ги имат накуп, но ще е много трудно да ги набавим.
                Пък и са твърде много!
                Именно защото следя темата за картите 1:25 000, зададох и въпроса. За съжаление няма как да помогна с карти (имам само такива за туристическо ориентиране и то в региона на Ямбол, Сливен, Карандила). А, че картата и в този си вид е страхотна и най-вече полезна, това вече го казах...

                Коментар


                • #83
                  До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                  BGtopoVJ-v2.00, 11 август 2009 г. http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index.html
                  • въведена нова цветна палитра (16 цвята);
                  • приложен despeckle филтър върху входните растерни изображения;
                  • намален с около 8% обем на картата;
                  • повишена скорост на опресняване вследствие на намалената сложност на картата;
                  • подобрено калибриране;
                  • отстранени проблеми с визуализацията в близост до ръбовете на някои картни листове;
                  • добавена поддръжка за нощна цветова схема;
                  • въведено подобрено номериране на частите от един картен лист;
                  • добавена възможност за подробен преглед на отделни картни листове в Web сайта на картата;
                  • обновено описание на последователността от стъпки в разработването на BGtopoVJ;
                  • шеста публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5., GMapTool (v044) и cGPSmapper (v0098g).

                  BGtopoVJ-v2.00, August 11, 2009 http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/index_en.html
                  • introduced new colour palette (16 colours);
                  • applied despeckle filter to input raster images;
                  • reduced map size by about 8%;
                  • increased refresh speed as a result of the reduced map complexity;
                  • improved calibration;
                  • resolved visualization issues near the borders of some map sheets;
                  • added night time colours support;
                  • introduced better map sheet tiles numbering;
                  • added map sheet detailed preview functionality to the Web site;
                  • updated BGtopoVJ development workflow description;
                  • 6th public version, compiled with Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5., GMapTool (v044) and cGPSmapper (v0098g).
                  Последно редактирано от vedrin; 11-08-09, 17:26.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                    Първоначално публикуван от vedrin Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    Имам удоволствието да съобщя че v1.00 на картата вече е публично достъпна на обичайното място:

                    http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/

                    Направени са следните подобрения:

                    - добавена възможност за интегриране в Garmin™ MapSource®;
                    - добавена възможност за изграждане на mapset от произволен брой листове без загуба на детайлност и конфликти в цветовете;
                    - въведена нова цветна палитра от общо 16 цвята;
                    - отстранени грешки в калибрирането;
                    - намален брой tiles;
                    - намален обем на данните;
                    - трета публична версия, компилирана с Mapwel 2009 Advanced (v. 2009, Build 5.4).

                    Бихте могли да споделяте вашите отзиви, коментари, предложения и препоръки в този форум:

                    http://forums.acad.bg/viewtopic.php?f=13&t=61

                    Сърдечни поздрави,
                    Ведрин
                    топо картата мога ли да я използвам за GARMIN nuvi 250 ???
                    Благодаря ви.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                      Не съм пробвал, но просто няма причнина да неможе, само с имената на файловете трябва да се внимава.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                        Забелязах, че новата версия на BaseCamp работи много добре с тези карти и не забива като MapSource.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                          Здравейте, искам да попитам дали ще мога да инсталирам картата на Гармин нюви 755, пробвах с Мапсорса на SD карта но не се получава нещо, може би трябва да се вкара нещо на Гармина

                          Коментар


                          • #88
                            От: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                            Не би трябвало да има проблем да работят картите на Ведрин на Нувитата. Я кажи по-подробно какво точно си направил и кое по точно не се получава? По принцип виждаш ли картата в списъка на инсталираните карти в самия приемник?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                              Картата на Ведрин работи без никакви забележки на нувито ми!!!

                              Единственото неудобство, ама то е само неудобство, а не недостатък, е, за по-добро визуализиране трябва да се изключи 3D изгледа, и да се зададе "север нагоре". От това функционалността на картата не страда.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Векторна топографска карта на България за Garmin™ GPS уреди

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Картата на Ведрин работи без никакви забележки на нувито ми!!!

                                Единственото неудобство, ама то е само неудобство, а не недостатък, е, за по-добро визуализиране трябва да се изключи 3D изгледа, и да се зададе "север нагоре". От това функционалността на картата не страда.
                                Вени как стои въпроса със скоростта на опресняване на картинката на Нувито, защото на моя Етрекс е супер мъка като зумна да се види детайлнонот ниво на картата и почне да чертае полигоните които съставят самото векторизирано изображение? Предполагам че на Нувитата това ще е по-бързо но не знам дали е достатъчно бързо ако например си в движение с по-голяма скорост с автомобил или джип например, за пешачката не е особен проблем това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X