Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазерна корекция на зрение......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Лазерна коррекция на зрение......

    Правих си на мен миналия петък корекция на зрението.Като първи впечатления бих казал че са много добри.Все още на близко разтояние ми е малко размазано, но докторите казаха че е нормално, всичко отшумява за около 45 дена. Преди бях с 3 диоптера и на близко виждах идеално, но на далече ми беше мъгла, сега имам чуството че прогледнах като новородено.Не искам да прозвучи като реклама, но наистина съм много доволен от отношението на доктори, сестри и целият персонал на Очна клиника "Ден".Намира се в София ул.Росица 21, от паметника Левски посока Сточна гара втората пряка в ляво.Цената само на операцията е 1200лв на око, като не включва многото изследвания и прегледи преди това.Цялата процедура излиза около 3000лв, като се има впредвид че ходиш поне 4-5пъти.Специално за мен си мисля че си заслужава и не мисля че съм сбъркал.

    Коментар


    • #47
      До: Лазерна коррекция на зрение......

      Първоначално публикуван от petio-beliata Преглед на мнение
      Ok! Работя в очна клиника "Света Петка" във Варна. През 2002 взехме най-новата тогава машина на "Визекс" - модела "Стар Ес 3". За незапознатите, като Стефан ще поясня, че американската фирма "Визекс" е сред световните лидери в разработката и производството на лазерни технологии в света а модела "Стар Ес 3" е първата машина, коригираща далекогледство внесена в страната. Основната разлика от предходните модели, освен корекцията на хиперметропия (далекогледство), беше и интегрираната "авто трейкинг система"; т.е. система от инфрачервени камери следят зеницата на окото и изкючват лаз. лъч секунда преди зеницата да се измести от полето за третиране. Паралелно с тази машина започнахме да работим методиката "Лейсик" с микрокератом на френската фирма "Мория".Принципно процедурата представлява следното: Изрязва се капаче от роговицата с дебелина, колкото човешки косъм, отпрята се настрани, след което лазерния лъч изпарява тъкан от роговицата, оформяйки я така, че потока светлина попадащ в окото да се фокусира върху ретината. Капачето се връща обратно на мястото си и тъканта сраства за няколко седмици. За незапознатите като Стефан, ще обясня, че микрокератома е машината, изрязваща капачето, а "Мория" е световния лидер в производството на микрокератоми.
      Може би е добре да спомена, че неоторизиран персонал няма право на достъп всички лекари и обслужващ персонал периодично караме курсове и държим изпити, за правото да работим с тази техника. Лекарите ни посещават всички световни форуми за да повишават нивото си на квалификация.
      От две години работим на "Стар Ес 4".
      Няма да ви отегчавам с подробности. Мисля, че на всеки е ясно, че мед. апаратура на ниво "купувам части с джобните си пари", е точно това, което провокира скептицизма на Стефан.
      Незнам що си мисля, че баш Стефан няма как да е незапознат с лазерните технологии, но нейсе...

      Коментар


      • #48
        До: Лазерна коррекция на зрение......

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        Някой има ли приятели и познати, коите да си правили лазерна коррекция на зрението? Какви са отзиви? Понеже март месяц, ще ходя в Варна на преглед в болница " Св. Петка" , бих искал да чуя повече мнения...... Преди близо две години говорих с един пич, който си направил тази интервенция и беше много доволен...... Обаче миналата седмица бях споделил това мое намерение с позната, работеща в оптика, и тя ми каза че на няколко човека след известен период нещата пак се върнали на предоперационно ниво.......
        Явно за различни неща се говори, или се разбира, под лазерна корекция на зрението...

        Аз съм диабетик, и през определен период се налага извършването на такава интервенция върху очите ми.

        засега са ми правили само един път това нещо

        В София, в очна клиника, която се намира срещу Централна гара - не помня кой беше номера на поликлиниката, но и няма смисъл
        та операцията е съвършено, ама съвършено безболезнена - може да се сравни с преглед със специалните стендове, на които те преглеждат преди това.

        не е страшно, не е и такава слепота, за която се бях подготвил.
        определено трябвало някой да ме вози - идвам от Пловдив, все пак.

        Ами след като приключихме, аз си нахлузих най-тъмните очила, дето си бях приготвил, и тръгнах като Колчо Слепеца
        е , след 5 минути ги свалих, да видя какво става - ми нищо - по-скоро някакво непривично дразнение, но нищо повече.

        на другия ден стоях с очилата повече от гъзария, ама на обед взеха да ми убиват на ушите, и толкова беше..

        ако нещо те интересува, ЛС, с удоволствие ще споделя

        Коментар


        • #49
          До: Лазерна коррекция на зрение......

          Лазерната КОРЕКЦИЯ е процедура за коригиране на зрението (диоптри).Твоят случай е друг.Там и апаратурата е много различна.
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #50
            До: Лазерна коррекция на зрение......

            И аргоновият лазер свети най-красиво от всичките.

            Коментар


            • #51
              До: Лазерна коррекция на зрение......

              Аз съм с такава операция, правена във Варна преди 4 години и половина но като гледам тука спора и мненията не ми се пише така, че ако те интересува нешо пиши ми на лични.

              П.П. Или послушай Петьо Белята, а доцент Митов да с очила е дъщеря му също работи там и тя е с очила и така нататък. Аз даже съм го питал в прав текст защо е с очила не е ли антиреклама ......

              Коментар


              • #52
                До: Лазерна коррекция на зрение......

                Синът ми е на 6 год. и има астегматизъм. Възможна ли е интервенция на тази възраст? Носи очила от 3 год.

                Коментар


                • #53
                  До: Лазерна коррекция на зрение......

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Аз съм с такава операция, правена във Варна преди 4 години и половина но като гледам тука спора и мненията не ми се пише така, че ако те интересува нешо пиши ми на лични.

                  П.П. Или послушай Петьо Белята, а доцент Митов да с очила е дъщеря му също работи там и тя е с очила и така нататък. Аз даже съм го питал в прав текст защо е с очила не е ли антиреклама ......
                  Не знаех че това е дъщеря му иначе и аз щях да го питам . А какъв беше отговора му ?
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #54
                    До: Лазерна коррекция на зрение......

                    Първоначално публикуван от vitito Преглед на мнение
                    Синът ми е на 6 год. и има астегматизъм. Възможна ли е интервенция на тази възраст? Носи очила от 3 год.
                    Астегматизъм? Той как е свързан с ретината, не е ли по-скоро мускулно или някакво друго двигателно явление? Незнам, но мисля че не е лечимо с лазер, по-скоро с волеви практики най-добре да се приучава от малък...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Лазерна коррекция на зрение......

                      Нормалното око е сфера. Ако тя е сплескана малко, окото става и цилиндрично, освен сферично. Точката се вижда като чертичка, чертичката като точка. Тоя оптичен дефект се казва астигматизъм. Вроден дефект. Оста на цилиндърът може да е под произволен ъгъл стрямо вертикалата, когато е на различни ъгли на двете очи, двуочното виждане е най-калпаво. През целия живот ъглите не се менят, диоптрите може и да растат. Но не толкова много колкото на късогледството.
                      Доколкото знам те лесно оправят даже кератоконус, значи астигматизмът трябва да им е играчка. На колко години да се оправя нямам идея.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Лазерна коррекция на зрение......

                        Първоначално публикуван от vitito Преглед на мнение
                        Синът ми е на 6 год. и има астегматизъм. Възможна ли е интервенция на тази възраст? Носи очила от 3 год.
                        Не ! Когато порастне!
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #57
                          До: Лазерна коррекция на зрение......

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Астегматизъм? Той как е свързан с ретината, не е ли по-скоро мускулно или някакво друго двигателно явление? Незнам, но мисля че не е лечимо с лазер, по-скоро с волеви практики най-добре да се приучава от малък...
                          Астигматизмът се коригира единствено с лазерна корекция( има граници в които това е възможно).Лечим не е правилния термин , защото това не е заболяване.С така наречените ,,волеви'' практики се лекува ,,мързеливо око'' и то в детска възрат ,което няма нищо общо с астигматизма.
                          Още веднъж споменавам че корекцията на зрението има много страни. По ред причини Доц. ако си направи корекция на сегашните диоптри (-) най вероятно ще трябва да носи после очила за четене(+) - говоря примерно.Нещата не са едностранни , затова се ходи на предварителни прегледи и хората ти казват ,какъв краен резултат се очаква.все пак говорим за човешки индивиди , а не за някакви отливки дето всичките са еднакви.
                          ПП не са малко и хората които си коригират и 0,5 диоптъра ,което реално си е просто дискомфорт.Хора разни!
                          Последно редактирано от churov; 26-02-08, 11:47.
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #58
                            До: Лазерна коррекция на зрение......

                            Благодаря, аз наистина не съм много в течение...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Лазерна коррекция на зрение......

                              е нали за това го обсъждаме
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #60
                                До: Лазерна коррекция на зрение......

                                И на баба ми и сестра й вчера им правиха такива операции във военна болница, лещите са около 1000 и няколко лева, но има и по-евтини,
                                но и на мен един приятел ми разправяше че това много нова технология и не се знае след 5-10 години дали няма да има някакви усложнения ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X