Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

    Здравейте колеги, след няколко двутактови 125-ци съм решил , че искам мотор, който мога да карам и в града. От тук започна голямото ровене и търсене тъй като и бюджета ми е ограничен разполагам с около 2500 лева за покупката. Оказа се трудно намирането на 4Т мотор с регистрация или документи за регистрация но не и невъзможно. В момента съм харесал едно Кавазаки КЛХ 250 2000 година. Но тъй като е нов внос искам помощ за нужните документите. Мотора , който съм харесал има договор за покупко-продажба и гръцки талон. Това достатъчно ли е за регистрация в кат. Другото , което ме притеснява е , че от тази година имало промяна в закона или наредбата за еко таксите. На различни места чета различна информация. Иска ли се еко такса за мотоциклет 250сс и каква е цената и? Номерата в КАТ и гражданската са ясни . Та дайте мнения достатъчни ли са договора за покупко-продажба и гръцкия талон и как стои въпроса с еко таксата. Да не стане да си купя мотор и пак да не мога да го карам по пътищата

  • #2
    От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

    Не трябва еко такса за мотоциклет. За докумументите не съм сигурен защото съм купувал от Италия или Швейцария, но мисля че тези ще ти свършат работа. За най-сигурно питай в КАТ.
    2 stroke power

    Коментар


    • #3
      От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

      Благодаря за отговора днес почивам и ще отида до КАТ да попитам за всеки случай и ще кажа тук какво е станало . Някой може ли да даде линк към нормативния документ , който урежда налагането на ЕКО такса?

      Коментар


      • #4
        От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

        Трябва ти оригиналния гръцки талон и договор за покупко-продажба с твоето име (т.е. ти си го купил) .
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

          Доколкото зная, еко такса за мотора все още не ти трябва, като дано не се сети някоя умна глава и това да направи в скоро време За регистрацията са ти необходими оригиналния гръцки талон и местния им договор за покупко-продажба, т.е. че си го купил направо от гръка, който фигурира в талона. Ако го взимаш от прекупвачи в Бг, те трябва да ти осигурят и попълнят гръцкия договор или пък да ти напишат фактура, към която да има документи и да е ясно, че те са купили мотора от Гърция, след което са го продали на теб. Чао и късмет
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

            След доста нерви и обикаляне из КАТ Бургас най-накрая мързеливите полицайчета и чиновничета ми отгвориха. За регистрация на мотоциклет нов внос е нужо:
            1. Оригинален талон на мотоциклета
            2. Договор за покупко-продажба между собственика и човека на чието име ще се регистрира мотоциклета в България.
            3. Валидна гражданска отговорност около 60-70 лева за 250сс
            4. Декларация за внос на мотоциклета попълва се от човека , чието име и записано като купувач в договора за покупко-продажба
            5. Платени такси за номера и талони
            Относно ЕКО такса тя е дължима за автомобили до 3,5 тона. За мотоциклети и автомобили над 3,5 тона НЕ се заплаща ЕКО такса

            Коментар


            • #7
              От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
              След доста нерви и обикаляне из КАТ Бургас най-накрая мързеливите полицайчета и чиновничета ми отгвориха. За регистрация на мотоциклет нов внос е нужо:
              1. Оригинален талон на мотоциклета
              2. Договор за покупко-продажба между собственика и човека на чието име ще се регистрира мотоциклета в България.
              3. Валидна гражданска отговорност около 60-70 лева за 250сс
              4. Декларация за внос на мотоциклета попълва се от човека , чието име и записано като купувач в договора за покупко-продажба
              5. Платени такси за номера и талони
              Относно ЕКО такса тя е дължима за автомобили до 3,5 тона. За мотоциклети и автомобили над 3,5 тона НЕ се заплаща ЕКО такса
              Общо взето това са обсъжданите неща+обичайните ГО и такси, но защо не мога да се сетя да съм попълвал такава декларация за внос на мотоциклета
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • #8
                От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
                Общо взето това са обсъжданите неща+обичайните ГО и такси, но защо не мога да се сетя да съм попълвал такава декларация за внос на мотоциклета
                Аз я имам, но може и без нея. Талона е най-важен.
                Yamaha WR 200

                Коментар


                • #9
                  От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                  Попълва се тази декларация като трябва да се впише и с какво си го докарал до БГ!
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                    Я да попитам друго: какви документи са необходими за ИЗНОС на мотор закупен в България, за държава извън Евросъюза? Също така някой може ли да ми помогне с тези документи? Към края на март месяц идва приятел от Казахстан, който иска да закупи мотор тук, вероятно втора употреба, и да го изнесе за Казахстан...
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                      Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                      ........ . Мотора , който съм харесал има договор за покупко-продажба и гръцки талон. Това достатъчно ли е за регистрация в кат. ...
                      Сори, ама чак сега виждам това. Най-вероятно си разбрал вече.
                      Освен гръцкият талон и договора е необходим и номера на мотоциклета. Ако мотоциклета няма номер, то тогава е необходимо да има документ за отписване от Гърция (бял лист със син печат). Продуктова такса (викат и Екотакса) за мотоциклет НЕ се дължи. Регистрацията е около 50лв. Застраховката ГО е около 70-80лв. Попълва се в КАТ декларация за придобиване (приложение 2 към нар. I-45 чл.12).
                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      Я да попитам друго: какви документи са необходими за ИЗНОС на мотор закупен в България, за държава извън Евросъюза? Също така някой може ли да ми помогне с тези документи? Към края на март месяц идва приятел от Казахстан, който иска да закупи мотор тук, вероятно втора употреба, и да го изнесе за Казахстан...
                      Документите са като за автомобил (е почти де). Документите на мотоциклета, договор за покупко-продажба, Износна МД.
                      Мисля, че мога да ти помогна (е не точно аз, ама познавам човек дето ще ти свърши работа).
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                        За този документ за отписване от КАТ на държавата от където е придобит мотоциклета не знаех . Все още съм в процес на търсене на мотор така, че ми е от полза информацията

                        Коментар


                        • #13
                          От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                          Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                          За този документ за отписване от КАТ на държавата от където е придобит мотоциклета не знаех . Все още съм в процес на търсене на мотор така, че ми е от полза информацията
                          На самия талон поставят печат с надпис "Отписан" . Ако искаш ще кача снимка на гръцки талон да видиш самия печат.
                          Последно редактирано от speedrifter; 12-03-13, 18:59.
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #14
                            От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                            Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                            ........ Ако искаш ще кача снимка на гръцки талон да видиш самия печат.
                            Да ще ти бъда много благодарен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Документи и такси за регистрация на мотоциклет?

                              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                              Да ще ти бъда много благодарен
                              Ето това представлява талона (изтрил съм данните по разбираеми причини) .
                              Оградил съм в червено печата, за който ставаше дума.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:талон.jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5461262
                              Последно редактирано от speedrifter; 14-03-13, 16:20.
                              Yamaha WR 200

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X