Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бактерии за почистване на септични ями

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бактерии за почистване на септични ями

    Днес ми казаха за тази възможност.За първи път чувам и сега сядам да се ровя в нета,но ще съм благодарен ,ако някой сподели своя опит.Volk- това и теб може да те заинтересува /а може и да си запознат/,колегата който ми каза за тези "гадини" гледа прасета и гъби и ще взема такива бактерии,които разграждат компост.

  • #2
    До: Бактерии за почистване на септични ями

    Да ти кажа, това нещо - септичната яма е "адска дупка", ако не идва навреме "спасителния хобот" на специализираната машина!

    Познава се по високата трева, около ямата и стомашните проблеми на всички, миещи се с вода от кладенец,в радиус 10 метра!

    Нищо че по книгите пише, че през 2 метра в почвата, водата се пречиствала...

    А животинските са лесни - чакаш ги година - две и са благодат..

    Аз пускам отвреме навреме кашон препарат за химически тоалетни в канализацията... Надявам се, че като отиде в септичната яма, ще свърши работа!

    Ама и ти една тема пусна, таман си сипах уискито!

    Коментар


    • #3
      До: Бактерии за почистване на септични ями

      Два пъти годишно изливам отработеното масло от Патрола в септичната яма -работи!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        До: Бактерии за почистване на септични ями

        Вече ямите трябва да са изгребни, т.е. не се позволява мат'риала да се просмуква в почвата.
        Лошото е, че ако се живее постоянно, всеки месец трябва да викаш "лайнарката". С алтернативи не съм запознат.

        Коментар


        • #5
          До: Бактерии за почистване на септични ями

          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
          Два пъти годишно изливам отработеното масло от Патрола в септичната яма -работи!
          И как точно работи? Освен че замърсяваш допълнително и със маслото

          Коментар


          • #6
            До: Бактерии за почистване на септични ями

            Вече има индивидуални пречиствателни станции заредени с активна кал, която вероятно съдържа полезните микроорганизми, имат аератор и сепаратори. Лошото е че като излееш водата от автоматичната пералня или от миялната машина съдържаща други "активни вещества" избиваш тази ползна гад и всичко отива по дяволите, поне аз така си мисля.
            Предстои ми изграждане на подобно съоръжение, така че който имо опит ще бъде полезно да го сподели.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #7
              До: Бактерии за почистване на септични ями

              Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
              Вече има индивидуални пречиствателни станции заредени с активна кал, която вероятно съдържа полезните микроорганизми, имат аератор и сепаратори. Лошото е че като излееш водата от автоматичната пералня или от миялната машина съдържаща други "активни вещества" избиваш тази ползна гад и всичко отива по дяволите, поне аз така си мисля.
              Предстои ми изграждане на подобно съоръжение, така че който имо опит ще бъде полезно да го сподели.
              И на мен ми предстои изграждане на подобно съоръжение. Проблема се решава с 2 ями като едната е само за тоалетната а другата за водата от банята и мивките. До колкото съм чувал се получава лошо утаяване от миещите препарати по стените на ямата. А самата яма как я изграждате, май най-доброто решение е с гуми?
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                До: Бактерии за почистване на септични ями

                Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                ... Лошото е че като излееш водата от автоматичната пералня или от миялната машина съдържаща други "активни вещества" избиваш тази ползна гад и всичко отива по дяволите, поне аз така си мисля.....
                Нещо такова. При мене си го сипвах (някакви швейцарски гранулки които се разтварят във вода, и бактериите плъзвали и почвали да ядът) ....ама ефект йок вероятно сапуна от домакинството ги избива
                Като се замисля, никъде по опаковката на "продукта" не видях написано в същност какъв е ефекта по-малко твърда маса ли, по-чиста вода ли?
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Бактерии за почистване на септични ями

                  Бактериите намаляват утайката. Поне така твърдят от фирмите, които ги продават. За изгребна яма е безсмислено - нямат време да работят и там всичко е в затворен съд, няма попиване. За таящите ями може и да помагат. Със сигурност работят добре за почиствване на канали, сифони - това го пробвах. Иначе има предлагане на системи за почистване и повторно използване на водата за поливане, работещи на този принцип, но трябва да се внимава с препаратите - бактериите не обичат хлор. Трябва и да има къде да се излива водата след пречистване. По принцип би трябвало препаратите за пране и миещите такива да са съобразени с евро-изискванията за екология и да не вредят твърде на бактериите, но аз съм скептичен относно спазването на това.

                  За колегата евтимови :
                  от хотел "Бистра и Галина" в посока бившия младежки дом, отдясно, има една стара и красива къща. Вътре се помещава някаква компютърна фирама. Рацов е човекът, който ще ти даде информация и евентуално съвет. Продават и бактерии.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бактерии за почистване на септични ями

                    За колегата евтимови :
                    от хотел "Бистра и Галина" в посока бившия младежки дом, отдясно, има една стара и красива къща. Вътре се помещава някаква компютърна фирама. Рацов е човекът, който ще ти даде информация и евентуално съвет. Продават и бактерии.[/QUOTE]
                    Благодаря - бактерии те ми били съседи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бактерии за почистване на септични ями

                      Бактериите работят, но не са на гранули, а са в бутилки 2л. Единственото, което ги убива е белината. За няколко дена разграждат всичко(спира да намирисва), после с остатъка можеш да си поливаш градината.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бактерии за почистване на септични ями

                        Погледнете тук:
                        http://www.ecotech.dir.bg/preparat-k-57_bg.html
                        http://www.ekomakc.com/ecology.php?list=7
                        0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бактерии за почистване на септични ями

                          Хм, тва за двете ями предполага дубъл на тръбите на обратните води. Приложимо само при изграждане на нови къщи.
                          Моята е на доста стръмен склон, нямам дере наблизо където да се изливат "чистите" води, както пишат производителите на индивидуалните пречиствателни станции.
                          Все още не знам какви да ги върша, околните къщи не са с целогодишно обитаване и техните ями са затворени.
                          Аз и сега имам някаква яма, която според предишния собственик била от гуми и източвана само веднъж, но на нейно място ще правя навес за джугана и трабва да я разваля и преместя един метър по - дълбоко, съответно отгоре да налея плоча.
                          Има вариант с бетонните тела за колекторите наредени три или две едно върху друго вертикално, не знам колко кубика обем се получава, но те спасява от зидария и др. хамалогия.
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бактерии за почистване на септични ями

                            Преместването с метър по склона си е приключение
                            Не лесно да изкопаеш дупка на метър от друга, накисната такава. И е опасно за копаещия. С техника не става. Може би трябва да се запълни първо старата, но с обитаема къща как става
                            Миналата година разбутах една 28-годишна, срутена яма. Идеята беше да се поочисти и пооправи. Реалността - невъзможно. Никой не искаше да копа, понеже пръста наоколо е накисната и опасна. Взех си един багер, който стигна до някаква дълбочина, но на конус. После бетонни пръстени с диаметър 1700мм външно/100мм стена/Х1000 - 4 броя за 1200лв с транспорт и кран. Първо сипах "лек" бетон на дъното, за да ги нивелирам, после пръстените. Яко трамбоване наоколо и бетон отгоре. Има голям капак и след време/ може би тая година/ ще пробия дъното за да я направя отново таяща, не изгребна.
                            Между другото също беше изградена с гуми, които се бяха сринали и смачкали и работеше по хоризонтала, а не надолу.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бактерии за почистване на септични ями

                              Първоначално публикуван от ivanjorov Преглед на мнение
                              .... Проблема се решава с 2 ями като едната е само за тоалетната а другата за водата от банята и мивките. До колкото съм чувал се получава лошо утаяване от миещите препарати по стените на ямата....

                              А " ако " се наложи да се измие тоалетната? Едва ли става само с чиста вода.
                              Женя Вълчанова 0888272565

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X